Aralık 2017 Aylık Burç Yorumları
Aylık burç yorumları ile burcunuzun o ayki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini aylik olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç Aralık ayına ait haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
KOÇ BURCU :  Hayatını yeniden yazacaksın!

Yılın son ayında kendine ne kadar yabancı olduğunu fark edeceksin! Kolay değil belki de hayatının en anlamlı ve en hızlı yılından geçtin. İlişkinle ilgili büyük kararlar arifesinde olduğunu vurguluyor gök kubbe. Üst üste çıkacağın seyahatler, sorunlardan biraz olsun uzaklaşmanı sağlayacak. Aynı zamanda bu ay hiç bir şeyin tesadüf olmadığını düşüneceksin.  25 Aralık haftası işin ve yaşam alanın için çok önemli günler olacak.

Gökyüzü bu ayın ilk yarısında ateş hâkimiyetinde yerini alırken, ikinci yarısından itibaren Satürn artık yer değiştiriyor. Uzun süre aynı burçta kalmaya alışık olan Satürn, Oğlak burcuna geçerken hayatı yeniden kurgulamana yardımcı oluyor. Etkisi yoğun olması yanı sıra; 2018 ve diğer yıllar içinde yaşamına şekil vermek için birçok alan açacağını görebileceksin. Özellikle itibar ve kariyer konusunda bildiklerini, ezberlediklerini unut, çünkü yeni başlangıçlar için alternatiflerini geliştirmeni sağlayacak gökyüzü.

Hedeflerine dair belli başlı aksaklıklar yaşamış olsan da aslında çok da geride bir hayat yaşamadığını düşünüyorsun. Aralık ayının ilk haftası başladığın işler için attığın adımlar enerjini yükseltecek. Bu ay kazançlarını arttırmayı hedefleyebilirsin. Yeni yıl için harcamaların da kendini şımartacak, 2018 yılına yeni umutlarla gireceksin.

Ayın ilk haftasından etkili olan aşk gezegeni Venüs, ateş burcuna geçiyor. Yeni arayışlar içinde olduğun bugünlerde, seni duygusal anlamda heyecanlandıracak ve kalbini tekrar hızla atmasını sağlayacak biriyle karşılaşmana neden olabilir. Arkadaşlarının çöpçatanlığı sayesinde tanışacağın bu kişiye, gelip geçici gözüyle bakmak yerine, daha ciddi yaklaşmak isteyebilirsin. Duygusal olarak kendini daha rahat ifade edebileceğin ve dikkat çekici bir etki yaratacağın bu süreci kaçırmamalısın!BOĞA BURCU : Dinlenmeyi ihmal etme!

Yoğun ve tempolu bir aya hazır mısın? 20 – 22 Aralık tarihlerinde Satürn toprak burcuna geçerken, uzun zamandır hayal etiğin evin bir şekilde hayatına dâhil olduğunu görebilirsin. Son aylarda aldığın kilolardan kurtulmana yardımcı olacak Satürn, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca ilişkilerine de iyi gelecek. Kısacası senin günlerin başlarken, küçük şeyler için kendini çok fazla yorduğunu fark edecek, kimseyi değiştirmek için uğraşmayacaksın.

Aralık ayının ikinci hafta sonunu sevgilin ya da eşinle birlikte küçük bir tatil programı yapacağın, uzak yerlere gittiğin, farklı çevrelerde bulunduğun bir hafta olarak görebilirsin.  Ama dikkat, 9 Aralık’taki Mars, karşıt burcunda etkili olurken, bir yandan hava burcunda meydana gelen Dolunay’ın etkisinde olacak. Bu süreçle birlikte sosyalleşmen arttığı gibi, bazı tesadüflerinde yaşanacağı anlamına gelebilir. Özellikle sır ya da saklaman gereken bazı konuların karşına geliyor olması bu dönem tesadüf olmayabilir. Zor durumda kaldığını düşünsen bile dobra konuşmaların partnerini etki altına almana neden olacaktır.

Aralık ayının son haftasında yeni kararlar, yeni atılımlar, yeni düzenlemeler, özellikle de ilişkilerle ilgili aldığın kararlar sana biraz yük gibi gelse de, zorunlu olduğun konuları eğlenceye dönüştürmeyi de başarabileceksin.  İlişkisi olan bir Boğa burcuysan, birlikteliğinde bazı konular netleşecek. Venüs, gökyüzündeki konumun değiştirirken, ilişkiye karşı bakış açın değişebilir. Ciddi, itinalı, karşındakinin ne istediğini düşünen, mantıklı yönlerini yansıttığın bir ilişki istiyorsun. Özellikle ayın 25’inden itibaren bu etkileri yaşayabilirsin.

Yılın son haftası yaşanacak Satürn döngüsü önemli işlerin peşini bırakmaman gerektiği işaret ediyor. Eğer yurt dışında eğitim ya da yatırım düşünüyorsan bu dönemler senin için karar aşaması gibi olacak. Birikimlerini doğru kanallarda kullanmak önemli!

İKİZLER BURCU : Değişime hazır mısın?

Yaşam alanından tut da yaşadığın şehre kadar büyük değimlere doğru akıyor hayatın. Eğer yalnız bir İkizler burcuysan, büyük bir aşka hazır ol! Ayın ilk günlerinde, sorumlulukların konusunda arkadaşlarınla yaptığın tartışmalarda kararlı tavrını sonuna dek koruyacaksın. Sosyal hayatının hızlanacağı aralık ayında unutulmaz bir yılbaşı geçireceğini de işaret ediyor gökyüzü.

Yönetici gezegenin geri hareket etmesi, üstelikte karşıt burcunda yer alması, yılın başından beri bir türlü kafanda oturtturamadığın ilişkileri gündeme taşıyor. Telaşlı, biraz da sabırsız olabilirsin bu süreçte. Senin gibi istediği bir an önce olsun isteyen burçlara pek uygun bir gökyüzü değil, bu yüzden acele hareket etmemeni öneririm. Güneş’in karşıt burcunda hareket etmesi, Venüs’ün ayın ilk günlerden itibaren karşıt burcunda yer alması; ilişkilerini gündemine taşıyacak. Sadece aşk, evlilik değil; iş yaptığın kişiler ve ortaklıkları da ilgilendiren bir döngüdesin. Aralık ayında gündemin sık sık yer değiştirebilir.

İlişkiler anlamında büyük deneyimleri Yeniay ve Venüs’ün karşı burcundaki etkisiyle taçlandırıyorsun. Kiminle olmak istediğini, neden hayatında kalması gerektiğini çözümleyeceksin. Hayatını kimsenin yönlendirmesini istemediğin gibi sen de kimsenin yaşamına karışmaman gerektiğini fark edeceksin. Aslında ikili ilişkiler için uzlaşma dönemi olacak. Evli İkizler burçları biraz daha dikkatli olmalılar.

Yılın son günlerinde ailen ya da sevdiğin bir arkadaşın ile kuracağın yurtdışı bağlantılı ilişki seni motive edecektir. Hatta sürpriz bazı gelişmeler yeni yol haritası belirlemene vesile olabilir. Eğer evli bir İkizler burcuysan, ailene yeni bir üye katılabilir ya da ailende evlilik kararları duyabilirsin. Yılın son günlerinde organizasyon becerilerinle herkesi kendine hayran bırakabilirsin.


YENGEÇ BURCU : Bakış açın değişiyor…

Aralık ayında işinle ilgili büyük gelişmeler olacak! Son aylarda yaşadığın bir takım sorunların bir anda tam tersine döndüğünü görecek,  bunun yanı sıra olaylara bakış açının da değiştiğini fark edeceksin. Senin dönemin başlıyor… Her yerde göze çarpacak olan yıldızını, Satürn 21 Aralık’tan itibaren ilişki evinde hareket ederek, parlatacak. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, yalnız kalbini sorgulayacağını vurguluyor gök kubbe.

Aşk ve sevgi gezegeni Venüs, ayın ilk günlerinde ateş burcunda olacak. Bu durum seni yakından ilgilendiriyor. Aileyle ve arkadaş çevrenle ilgili ilişkilerde pürüzler çıkabileceği konusunda seni uyarıyor. Karşındakileri zorlamak ve yönetmek isteyebilirsin. 3 Aralık’ta meydana gelen Dolunay bir yandan, şüpheci yaklaşımlarının artmasına sebep olabilir. Yanında yapılan konuşmaların imalı olduğunu düşünerek, tepki vermeden önce tekrar düşünmeni öneririm. Olayları kişiselleştirmemek senin için daha iyi olabilir.

Ayın ortasından sonra ilişkilerde bazı sürprizlere açık olmalısın. Sevgi gezegeni Venüs, karşıt ilişki evini hizaya düzenleyecek. Kendimle ve hobilerimle baş başa kalmak istiyorum dediğin bu süreçte dostluğun aşka dönüşme ihtimali çok yüksek olabilir. Bu kişi ile birbirinize karşı farklı duygular besleyebilirsiniz. Hislerinizin karşılıklı olması duygularının karışmasına neden olacak. Aşkı aramasan bile bu dönem ilgi çekiyorsun ve bundan kaçabileceğini sanmamalısın! Hislerine güven ve arkasında dur diyor gök kubbe.

İdeallerin ve hayallerin peşinden koştuğun, kimi zaman tökezlediğin ama asla mücadeleyi bırakmadığın bir seneyi arkana alırken; iş hayatındaki otoriter tavrın da artık yumuşuyor olabilir. Parmakla gösterilmeyi ve kariyerinde hep daha yukarıyı hedeflemeyi seviyorsun, değil mi? O zaman yılın son ayını iyi değerlendirmelisin.

Aralık ayının gündemi: Yaşamını zihninde farklı bir süzgeçten geçireceksin.


ASLAN BURCU : Tempon artacak!

Gökyüzü, bu ay üst üste gelen toplantıları, projeleri, ailevi görevleri işaret etse de; sorumluluk duygusunu tatmak sana ağır gelmeyecek. Sorunları kaçarak çözmek hiç sana göre değil. O nedenle sorunlardan kaçan insanlara taviz vermek istemeyeceksin. Kariyerinle ilgili planları gerçekleştirmek istiyorsan, potansiyelini açığa çıkarabileceğin bir aydasın. Aralık ayında istemekten, mücadele etmekten vazgeçmeyeceksin.

Her ne kadar sabit ruhlu bir burçta olsan kimi zaman düşüncelerini değiştiriyorsun. 2017 yılı senin için dağınık geçti gibi değerlendirsen de,  kendi kafanın doğrultusuna göre yaşadığını asla inkâr edemezsin. Bu yıl asla yapmam ya da olmaz dediğin olaylar da yaşadın. Bu kazanımlar sana yılın ikinci yarısından sonra geri döndü.

2017 sana öğretmen oldu, sen ise haylaz bir öğrenci. Öğrendiklerini pratiğe dökmek ve olup biteni gözlemlemek için ise aralık ayı biçilmiş kaftan. Hem sakin, hem de verimli… Bu ay, aşkı ertelediğin günler geride kalıyor. Evet, gönlün kırıldı ama bu durum ihtiraslı aşklar yaşamana engel değil.

18 Aralık gününden itibaren Yeniay’ın etkisiyle, farklı organizasyonların içinde bulunabilir, “Olmalı mı, olmamalı mı?” diye çelişkide kaldığın yeni ilişkine daha fazla vakit ayırabilirsin. Partnerinin, umursamaz ve sorumluluk almayan tavrından şikâyetçi olsan da, bu ay sana yaptığı suçlamalardan oldukça utanabilir.

Dikkat etmen gereken tarih ise 20-25 Aralık… Öğreten gezegen Satürn, toprak burcu hâkimiyetine girerken aynı zamanda aşk gezegeni Venüs gökyüzündeki konumunu değiştiriyor. Yani öncü ve toprak burcun hâkimiyeti gökyüzünde yükselirken itibar, çocuk konuları, sevilme ihtiyacı, güvensizlik duygusu ile baş etmen gerektiğini işaret ediyor. Aşk hayatında yaşanan gerginlikler ve aile bireyleri arasındaki fikir ayrılıkları birkaç gün kafanı meşgul edebilir. Söylemek istediklerini çok farklı noktalara çekilebilir. Aynı şekilde sen de söylenenlere karşı alınganlık gösterebilirsin. Ama çabuk toparlanıp, orta yolu bulacaksın.

Aralık ayının gündemi: Her anlamda yoğun bir ay seni bekliyor.


BAŞAK BURCU : Sosyalleşiyorsun!

Aralık ayında işbirliği yaptığın kişilerle daha fazla paylaşımda bulunacaksın. Hedeflediğin noktaya yavaş da olsa yakınlaştığını hissedebilirsin. Başarılarla dolu bir ay seni bekliyor. 2018 yılına başlamadan, yeni yıl için planların hazır olacak. Kazançlarını arttırmak için hamle yapmadan önce güvendiğin kişilerin fikirlerini almalısın diyor gökyüzü. Çalışma arkadaşlarının sana yaptığı öneriler, düşündüğünden daha çok işine yarayabilir.

Ayın ilk günü Venüs, değişken burçta yerini alırken, duygularının coştuğu ve ilişkin açısından romantik anların yaşanacağı günleri işaret ediyor. Dış dünyaya daha çok kendini açtığın bu döngü, her ne kadar kuvvetli refleksler göstersen de yine de sakin geçirmeni ve sevdiklerinle zaman geçirmeyi tercih edeceğini işaret ediyor.

18 Aralık’tan sonra Yeniay ile birlikte sosyal ortamın canlanıyor. Ancak kendine de yoğunlaşmak isteyeceksin.  Ayın ortasından sonra hobilerine ve yeni yıl için hediye seçimine odaklanabilirsin. Hatta sevdiklerin için kendi el emeği hediyeler hazırlayabilirsin. Yalnız bir Başak burcuysan, hoşlandığın insana karşı duyguların yoğun olsa da bir türlü kendisine açılmaya cesaret bulamıyorsun. Ancak 23 Aralık’tan itibaren kendine bir yol haritası belirlemekte zorlanmayacaksın. İlginin karşılıklı olduğunu hissedebilirsin. 

Ay sonuna doğru işle ilgili konular ön planda olacak. Çalışma ortamında yaptığın gözlemler seni doğru tespitlere ulaştıracaktır. Kazançlarını arttırmak için hamle yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanı tavsiye ederim, yeni girişimler için aceleci olma.

Aralık ayının gündemi: Hayata daha çok karışacaksın.TERAZİ BURCU : Sözünün değeri anlaşılacak

Gök kubbe, aile hayatına yönelik sorumluluklarının artacağını işaret ediyor. Bu ay itibariyle senin için çok önemli 2,5 yıllık bir Satürn döngüsü başlıyor. 2017 yılını kapatırken, ailendeki insanları ilgilendiren meselelerde daha aktif bir rol alabilirsin. Aileni ve evini ilgilendiren konularda başrol senin olacak. Eğer yalnız bir Terazi burcuysan, çevrendeki kişilerin seninle ilgilendiğine tanık olabilirsin. Senin de daha fazla sohbet etmek isteyeceğin biri olacak.

Aralık ayının başında Venüs’ün gökyüzündeki konumu cazibeni arttıracak ve çevrendeki insanların ilgisini fazlasıyla çekeceksin. Eğer yalnız bir Terazi burcuysan, bulunduğun ortamlarda enteresan insanların seninle ilgilendiğine tanık olabilirsin. Senin de daha fazla sohbet etmek isteyeceğin biri olacak. Onu daha yakından tanımak için ortak arkadaşlarından da bilgi alabilirsin. Yeni yıla girerken, yeni bir aşka yelken açmaya hazırlanıyor olabilirsin.

Zihinsel enerjinin de artmasıyla birlikte güçlü duyguları hissedeceğin bir ay yaşayacaksın. Bu, durum romantik tercihler yapmayı kolaylaştıracak. Özellikle yalnız bir Terazi burcuysan, o zaman harekete geçirme zamanı! Plansız hareket etmekten korkma diyor gökyüzü. Eski sevgilinle yeniden bir araya gelebilir, uzun uzun konuşabilirsiniz. Sohbetlerinizin yoğunluğu, uzun telefon görüşmeleriyle geceleri uykusuz kalmana sebep olabilir. Onu bir an önce tanıma istediğin, bir süre her şeyin önüne geçebilir.

Ev ya da araba almayı düşünen bir Terazi burcuysan, aralık ayında bu konuyla ilgili güzel bir fırsat yakalayabilir, içine sinen bir satın alma gerçekleştirebilirsin.

Aralık ayının gündemi: Yakınların senin aklına ihtiyaç duyacak.


AKREP BURCU : Yaşamında güzelliklere yer açacaksın!

Aralık ayından itibaren yaşamını olumlu yönde değiştireceksin. Bu ay itibariyle başlayacak olan Satürn döngüsü kendini geliştireceğini ve yeni yeteneklerini keşfedeceğini vurguluyor. Eğitim hayatı yarım kalan bir Akrep burcuysan, bu döngüde tamamlayabilir, eğitim dereceni çok daha iyi bir noktaya yükseltmek için canla başla çalışabilirsin. Sana hiçbir şey katmadığını, ilerlemene engel olduğunu düşündüğün insanları ise bir çırpıda hayatından çıkarmak isteyeceksin.

9 Aralık’ta Mars’ın burcuna geçmesiyle birlikte gönül ilişkilerinde tuttuğunu koparan bir tavra bürüneceksin. Bir süredir yaşadığın ilişkide bazı şeylerin yolunda gitmediğini düşünüyorsan, artık senin dediklerin olacak diyor gökyüzü. Sevdiğin insan için mücadele etmekten aralık ayında asla vazgeçmeyeceksin. Hele ki aranıza üçüncü kişilerin girdiğini düşünüyorsan, senin yanında kimsenin şansı olmayacak.

Evli ya da ilişkisi olan Akrep burçları bu ay sevdiklerini kimseyle paylaşamayacaklar. Özellikle 10 Aralık’tan itibaren birlikte olduğun kişiye karşı tutkunun arttığını, onu zaman zaman kıskandığını göreceksin. Sevdiğin kişiyle aralık ayında daha fazla zaman geçirmek isterken, onu biraz bunaltabilirsin. Ya da birlikte olduğun kişi ilgiden ne kadar memnun olsa da farklı tavırlar sergileyebilir.

Yalnız bir Akrep burcuysan, aşkı ailenin tanıdığı, görüştüğü birinde bulabilirsin. Entelektüel ve iletişimsel yetenekleri olan insanlara çekici görüneceğini vurguluyor gök kubbe. Cömert ve özenli davranışları etkileyici bulacaksın. Birlikte olmak istediğin insandan en çok beklediğin ise özen olacak. Belki de içindeki aşkı uyandırmak için biraz özen yeterli. Duygularını besleyecek gökyüzü, sana farkındalık kazandıracak.

Aralık ayının gündemi: Kendin için doğruyu arıyorsun.


YAY BURCU : Yılın son ayı size rahat bir nefes aldıracak!

Satürn burcunu terk ediyor, artık rahat bir nefes alabilirsin. Hayatında çok radikal değişiklikler yaşamış olabilirsin. Şimdi tecrübe kazanmış bir Yay burcu olarak ayakların yere daha sağlam basacak. Satürn’ü burcundan uğurluyor olman, sana kattığı tecrübelerle birlikte üzerindeki baskıyı atacağını vurguluyor. Hayatının birçok alanını yenilemeye hazırlan! İletişim gezegeni Merkür’ün burcundaki geri hareketi tüm dengeleri değiştirecek.

Eğer yalnız bir Yay burcuysan, aşk ilişkilerine girmek için bol bol fırsatın olacak. Girdiğin ortamlarda, iş yerinde caziben sayesinde dikkatleri üzerine çekeceksin. Aralık ayı, 2017 yılının dağıttıklarını toparlamak için fırsatlar yaratacak.  Bu süreçte eğlenceli aktivitelere dâhil olmak isteyebilirsin. Bir süredir eksik kaldığın sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve organizasyonlarla ilgili konularda oldukça şanslı olacaksın. Çevreni genişletecek ve yeni insanlarla tanışacaksın.

Evli bir Yay burcuysan ve evliliğinle ilgili karışık duygular içindeysen, aralık ayı sana çözüm kapılarını aralayacak. Eşinle ilgili kendince yorumlarda bulduğun konular aydınlığa kavuşabilir ve aslında hiçbir şeyin düşündüğün gibi olmadığını fark edebilirsin.

Harcamaların konusundaki eğilimlerini yeniden düzene oturtacağın bir dönem başlıyor senin için. Maddi anlamda uzun vadede de güvence altına alacak yatırımlarda bulunabilirsin.

Aralık ayında yeni bir iş veya yatırım yapabilirsin ancak riskleri de göze alman gerektiğini vurguluyor gök kubbe. Maddi güvence isteğini arttıracak kazançlarını ve harcamalarını gözden geçireceksin. Gelir kaynakların konusunda önemli değişimlere gidebilirsin.

Aralık ayının gündemi: Daha huzurlu olacaksın.

OĞLAK BURCU : Hayatının en önemli dönemi başlıyor!

Yönetici gezegenin Satürn, yaklaşık 2,5 yıl boyunca burcunda misafir olacak. Satürn döngüsü ile birlikte hayatına yeni sorumluluklar girebilir. Bu döngünün henüz ilk günlerinde kendinle ilgili konulara odaklanıp, görünüşünle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Bu dönemde isteklerine ulaşmak için mutlaka disiplinli bir şekilde hareket etmen gerekiyor. Satürn döngüsü ile uzun soluklu işlerinde ve ilişkilerinde sınanabilirsin.

İsteklerine ulaşmak için mutlaka disiplinli bir şekilde hareket etmen gerekiyor. Satürn döngüsü ile uzun soluklu olan her konuda sınanabilirsin. Hayatını gözden geçirdiğinde, hep seninle olacağını düşündüğün şartlar, olanaklar ve zaman zaman insanlar hayatından bir bir çıkabilir.

Yalnız Oğlak burcuysan, aralık ayında dostlarının vesilesiyle yeni insanlarla tanışabilirsin. Ancak tanıştığın kişiyle uzun süreli bir ilişki kurmak istemeyebilirsin. Sadece bir süre flört etmek hoşuna gidebilir. Aralık ayının ortasından sonra mali büyümeni takip ederken, gerçek sevgiyi bulabilirsin. Evli Oğlak burçları bu dönemde çok fazla sorun yaşamadıkları gibi mutlu bir yaşam sürdürecekler ve bir çocuk için plan yapmaya hazır olabilirler. Yılın son ayında eşinle birlikte 2018 yılı için planlar yapabilirsiniz.

Aralık ayında iş yerinde liderlik vasıflarını tam olarak ortaya koyacaksın. İşleri yerinde stratejilerle toparlaman yöneticilerinin de gözünden kaçmayacak. Bu yılı çalışma hayatında disiplinli bir şekilde kapatacaksın.

Aralık ayının gündemi: Yaşamında önemli bir döngü başlayacak.
KOVA BURCU : Yaşamından fazlalıkları bir bir atacaksın!

Satürn, bu aydan itibaren farklı bir burçta hareket etmeye başlıyor. Bilinçaltın, gündeminin başköşesine oturacak. Yalnız Kova burçları aralık ayı boyunca girdikleri ortamlarda hoşlanacakları kişilerle tanışacaklar. İş için katılacağınız bir ortamda, özellikle bir isim dikkatini çekebilir ve aranızda koyu bir sohbet başlayabilir. Gökyüzü, aralık ayında daha da çekici görünmeni sağlayacak.

Hayatında gerçekten ihtiyacın olanlarla hiç ihtiyacın olmayanları net bir şekilde görmeye başlayacaksın. Yaşam tarzını değiştirmek adına radikal adımlar atabilirsin. Daha izole yaşamak isteyebilir, size ruhsal anlamda iyi gelecek çalışmaların içine dâhil olabilirsin.

Eğer ilişkisi olan bir Kova burcuysan, bu ay yaşayacağın birçok şey senin yeniden düşünmene sebep olabilir. Birlikte olduğun kişiyle ilginç konular konuşabilir, sevgiline neden bunu bana daha önce söylemedin diyebilir, saklanmış olmasından duyduğun rahatsızlığı dile getirmekten çekinmeyebilirsin. Gayet cesur olacağın bu ay ilişkinde de bu gücü kullanacak ve baskın taraf olmak isteyeceksin. Genel olarak birlikteliğinin gidişatına bakınca aslında sevgilin yaptığı hatalar senin için uygun zemini de hazırlamış olabilir. Eski sevgiliyle ilgili konular gündeme gelebileceği gibi, yüzleşmelerde söz konusu olabilir. Birlikteliğinle ilgili, neden bu konular konuşuluyor, diyebileceğin bir aya hazır ol.

Kendi işini kurmak isteyen bir Kova burcuysan, gök kubbe bu konuda sana yardımcı olacağını işaret ediyor. Ancak önemli evrak işlerini, resmi dair işlemlerini 18 Aralık’ta gerçekleşecek Yeniay’dan önce halletmeni tavsiye ederim. Birtakım aksiliklerle karşılaşabilir, olmadık sorunlar yaşayabilirsin. 2017 yılında satın alımını gerçekleştirdiğin bir yatırımla ilgili yıl sonunda satış kararı alabilir, maddi kaynaklarını genişleterek 2018 yılına girmek isteyebilirsin.

Aralık ayının gündemi: Yeni bir dönem için ruhunu arındıracaksın.BALIK BURCU : Çevrendeki insanlarla ilgili büyük değişimler yaşayacaksın!

Seni zorlayan gökyüzü hareketleri bu ay itibariyle son buluyor. 25 Aralık’ta sevginin gezegeni Venüs’ün gökyüzündeki konumu ilişkilerde sadakat ve güven arayışının artmasına neden olacak. Birlikte olduğun kişinin önce tutarlı olmasıyla ilgileneceksin. Sana olan sevgisini binlerce kez söylese de, bir anlamı olmayacak. Sevginin anlamı sözde değil, özdeyse ilişkinin senin için bir değeri olacak.

Geçtiğimiz aylarda aşk hayatında birtakım hareketlenmeler yaşadıysan, artık görüştüğün kişiyle ilişkinin adını koymak isteyebilirsin. Seni oyaladığını düşünüyorsan, iletişimini tamamen koparmak gibi bir karar alabilirsin. Eğer bir süredir sürüncemede kaldığını düşündüğün bir birlikteliğin ya da platonik aşkın varsa açılmanın tam zamanı! 3 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay, sana birçok konuda daha da cesaret verecek ve inandığın değerleri sorgulamaya itecek. Bu dönem ikili iletişimler hızlandığı gibi, sosyal ortamlardaki tavrın da değişiyor. Sevgilisi olmayan bir Balık burcuysan, beklenmedik hatta sıra dışı, senden çok farklı bir insanla ilişkiye başlayıp herkesi şaşırtabilirsin.

Bu ay, duruşunla sadece birlikte olduğun kişiyi değil, birçok insanı etkin altına alacaksın. Kararlı duruşun ve akılcı yaklaşımınla çevrende hayran sayında artış gözlemleyebilirsin. Ve yeni tanışacağın bir kişiyle aşk üzerine uzun uzun sohbet ederken, onun sözleri seni bazı sorgulamalara itebilir ve aşka bakışın tamamen değişebilir.

Kariyerinde kendine olan güvenin sayesinde iş yerinde dikkatleri üzerine toplayacaksın. Elbette başarını kıskananlar olacak ama yolunda ilerlemene engel olamayacaklar. Üstelik bu ay işlerin için kimseye çok da fazla ihtiyacın olmadığını göreceksin. Başkalarına bağımlı değilsin ve kendi rotanı belirleyebilirsin.

Aralık ayının gündemi: Öz güvenin sayesinde çevrene ışık saçacaksın.


Bu güzel yorumları beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • Günlük burç yorumları
İçerik Kaynakları :
  • Günlük burç yorumları

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir.

Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir.

Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir.

Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.