Ana içeriğe atla

13 Nisan 2018 Cuma Günlük Burç YorumlarıGünlük burç yorumları ile burcunuzun o günkü durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç 13 Nisan 2018 Cuma güne ait günlük burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
KOÇ BURCU :  Bugün hayatınız çok ciddi bir denge içerisinde. Gerçekten önemli olanı yeniden düşünmek için size bir fırsat sunuyor. Sağlığınızı iyileştirmenin ve stresinizi azaltmanın bir yolu olarak egzersizi düşünebilirsiniz. Sağlıklı bir beslenme programının hayatınızı nasıl değiştireceğini göreceksiniz. Stresin nedenine farklı bir açıdan baktığınızda, ortadan kalkacaktır. Bugün birden fazla çalışma içindesiniz. Duygu ve düşüncelerinizi rahat bir şekilde ifade etmeniz sayesinde, gireceğiniz ortamlarda karşınızdaki kişileri çok kolay bir şekilde etkiliyorsunuz. Yoğun bir yaşam trafiği içinde olacaksınız. Yakınlarınızla kuracağınız güçlü bağlar sayesinde güçlendiğinizi hissediyorsunuzBOĞA BURCU : Uzun zamandır kendinize çok fazla zaman ayırıyorsunuz. Artık, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle de güzel anılara yenilerini eklemek istiyorsunuz. Onlara hatalarını hatırlatmaktan çekinmeyin. Bugün doğal yaşantınızdan biraz uzaklaşabilirsiniz. Şık bir restorana gidebilir ve ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Güneş bilinçaltınızı etkilemekte ve olayları güçlü bir şekilde düşünmenize neden olmaktadır.Bu gün planlarınızı gizli tutmak zorunda kalmanız, sizi rahatsız edecektir. Fakat işinizi yapmanız açısından, bilgilerinizi daha sonra ortaya çıkarmalısınız. Çevrenizdeki yanlış gelişen olayların canınızı sıkmasına karşın, yapacağınız hiçbir şey yok.İKİZLER BURCU : Ay burcunuzda ilerlerken hayallerinizde geniş bir yükselme söz konusu. Yönetici gezegeniniz Merkür'ün ileri hareketiyle organizasyon çalışmalarınız hız kazanacak. İsteklerinizde yapıcı ve sonlandırıcı davranmak çevrenizde güçlü bir etki uyandırıyor. Dostlarınızın size ihtiyaçları var. Onlara şans tanımalısınız. Bugün her zamankinden daha fazla telefon görüşmesi yapabilir ve e-posta mesajı alabilirsiniz. Bu görüşmeler ve mesajlar sayesinde, yeni bilgiler edineceksiniz.  Öncelikleriniz hakkında net olun ve onlarla uğraşın. Gün boyunca bolca derin nefes almaya çalışın. Olaylar karşısında öfkenizi kontrol altında tutmak için çaba sarf edin. 

YENGEÇ BURCU : Zihniniz bugün adeta bir sünger gibi, her türlü bilgiyi emmeye istekli. Edindiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığından emin olun. Duyduğunuz ilginç haberlerin çoğu, hayal ürünü veya kurgu olabilir. Size gelen bilgilere inanmadan önce kaynağa gidin ve gerçekleri öğrenin. Gerekirse, kendi araştırmanızı yapmak için çeşitli araçlardan faydalanabilirsiniz. Bugün bilinçaltınızda çeşitli takıntılarınız olabilir. Düşüncelerinizde aşırıya kaçacak ve olayları sanal bir şekilde değerlendireceksiniz. Birden fazla konuya ilgi duymanız ve her konunun ayrı bir özen gösterilmesi gerektiği için gücünüzü aşan sorunların altında ezildiğinizi hissetmek sizi bunaltacaktır. Sezgilerinizden destek alabilirsiniz.
ASLAN BURCU : Bugün pek dikkatli değilsiniz. Kariyerle ilgili hayal kırıklıkları yaşayabilir, harcamalar yapabilirsiniz. Bunlar gerçek problemi maskeliyor olabilir. Meditasyon yapmak için kendinize biraz zaman ayırın. Böylece, sinirlerinizi yatıştırabilir ve hayal kırıklığınızın kökenini ortaya çıkarabilirsiniz. Gerçekleri öğrendikten sonra, etkili bir çözüm bulmak daha kolay olacaktır. Yönetici gezegeniniz Güneş'ten aldığınız olumlu etkiler sayesinde gücünüzün ikiye katlandığını görüyor ve ideallerinizden ödün vermek istemiyorsunuz. Üstün koşulların size sunulmasını beklemeden gerekli kişileri hedeflemelisiniz. Bugün arkadaşlarınızı ikna etmeniz zor olmayacak ve güç birliği içinde çalışacaksınız. İsteklerinizde ısrarcısınız.
BAŞAK BURCU : Bugün kendinizi çok zorluyorsunuz. İşler son birkaç günde planlandığınız gibi gitmeyebilir, kendinizi kandırmanın bir anlamı yok. Yapabileceğinizin en iyisini yaptığınız sürece sorunlar ortadan kalkar. Bir gecikme veya bir iptal yaşama olasılığınız yüksek. Tüm işaretler, hedeflerinize ulaşma süresinin beklediğinizden daha uzun olacağını gösteriyor. Bugün Ay tepe evinizde ilerliyor. Kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler içindesiniz. Çevrenizi ikna etme ve politik davranma konusunda becerinizi gösteriyorsunuz. Patron ve amirlerinizin size yaklaşımları herkesten daha farklı. Sonuçların sizi sıkmayacağından emin olabilirsiniz. Sadece sabırlı davranmakla çok şey kazanacaksınız.
TERAZİ BURCU : Bugün sezgileriniz çok kuvvetli. Bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi düşünün. Yapmak istediğiniz değişiklikleri gözden geçirmek istiyorsunuz. Bu konuda patronunuzdan da fikir alabilirsiniz. Güçlü sezgileriniz sayesinde, neredeyse insanların aklını okuyor ve her türlü itirazı tahmin ediyorsunuz. Haksızlıkların sizi etkilediği bir gün. Çevrenizde bir çok kişiyi empati yeteneğinizle hissederken, imkanlarınız dahilinde bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Hareketli ve sosyal davranışlar sergilemeniz, duygusal gerginliğe de neden olabilir. Gün içinde dengelerinizi koruma konusunda zorlanabilirsiniz. Bugün kendinizi yormamalısınız.

AKREP BURCU : Bugün sizin için hem iyi hem kötü bir gün. Gireceğiniz ortamlardaki yiyecek ve içeceklere ekstra dikkat edin. Stresinizi sağlıklı beslenerek azaltabilirsiniz. Meditasyon yapmak ve sorunun kökenine ulaşmak size iyi gelecektir. Öte yandan, parasal konularda şanslısınız. Maddi kazanç elde edebilirsiniz. Bugün her konuyu inceliyor ve detayların üzerinde çok fazla duruyorsunuz. Meraklı yapınızı tatmin etmek için türlü bilgiye sahip olmak istemeniz, son derece doğal. İşinizle ilgili hedefleriniz var ve daha çok araştırmaya ihtiyacınız var. Kendinizi ifade ederken, doğru kelimeleri kullanacak ve sezgilerinizi ön plana çıkaracaksınız.YAY BURCU : Bugün iş yerinde olmaktan hoşlanmasanız bile, sabırlı ve hoşgörülü olmak için çaba göstereceksiniz. Projelerin ertelenmesi ve toplantıların bitmesiyle derin bir nefes alacaksınız. Şimdilik bunlara odaklanın ve her şeyin gün sonuna kadar çözüleceğine inanın. Bu arada, iş arkadaşlarınız bugün biraz gergin olabilir. Onlarla iletişim kurarken dikkatli olun! Ay karşıt burcunuzda ilerlerken duygusal ilişkinizdeki sorunlara hedef olabilirsiniz. Çok fazla fikir değiştiriyor ve kendi doğrularınızla hareket etmek istiyorsunuz. Partnerinizin sizden beklediği güven duygusu. Bu duyguyu ona hissettirdiğinizi zaman her şey daha da kolaylaşacak. İşbirliği içinde olmanız gereken bir gün.

OĞLAK BURCU : Bugün kargaşalı bir gün olabilir. Temel değerlerin bazılarını yeniden düşünecek, hala hayatınızla alakalı olup olmadıklarından emin olmak isteyeceksiniz. Ruhsal bazı arayışlar içine girebilirsiniz. Amacınız otantik olarak yaşamaksa, hayatınızda büyük değişiklikler yapmanız gerekecektir. Adımları atmadan önce iyi düşünün. Çalışma hayatınızdaki aksayan problemlerden kendinizi sorumlu tutmak istemiyorsunuz. İşbirliğine önem vermenize rağmen rutin işlerden nefret ediyor ve sabit hareketlerin size fırsat kaybettireceğine inanıyorsunuz. Bugün, başlattığınız işleri kendiniz tamamlamalı ve hiç kimseye ödün vermemelisiniz. Aklınızın karışmasını önlemiş olursunuz.KOVA BURCU : Bugün hayatınıza daha nesnel bir şekilde bakmaya çalışmalısınız. Şimdilik mükemmel giden bir hayatınız olabilir. Durun ve sahip olduklarınızı bir düşünün. Moraliniz bozulduğunda onları hatırlamak için bir liste yapın ve bu listeyi hep yanınızda bulundurun. Bu gece bir eğlence için davet alabilirsiniz. Dışarı çıkmak size iyi gelecek. Aşk yaşantınızda bir çok sorun üst üste gelebilir. Renkli bir yaşamdan yanasınız fakat bugün flört bazında duygulardan uzak kalmalısınız. Sosyal yaşantınızın hareketli olmasından dolayı çevrenizde size yaklaşmak isteyenler olacaktır. Bugün ailenizin ihtiyaçlarına yer vermek istiyor ve onların menfaatlerini ön plana çıkarıyorsunuz.BALIK BURCU : Bugün iş yerinde zor bir durum ortaya çıkabilir. Dikkatli olmazsanız, serinliğinizi kaybedebilirsiniz. Bir meslektaşınız sizi suçluyor olabilir, ama bu onu kırmak için bir sebep değil. Bugün düşüncelerinizi mümkün olduğunca kendinize saklayın. İş yerinde bir süre kapılarınızı kapatın. Eve döndüğünüzde güzel bir kitapla rahatlayın. Her şey yarın daha sakin olacak. Duygularınızla aklınızı bağdaştırabilen bir davranışı benimsiyor olmanız bugün size yaklaşmak isteyen kişileri şaşırtabilir. Onlarla yapacağınız konuşmalarda, akıllarına çeşitli sorular gelecek ve istedikleri yanıtları sizden alamayacaklardır. Politik bir düşünce içindesiniz ve olayları yeniden şekillendirmek istiyorsunuz.


Bu güzel yorumları beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • Günlük burç yorumları
İçerik Kaynakları :
  • Günlük burç yorumları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Dizleri İyileştiriyor ve Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapıyor -

İltihaplı eklemler, romatizmal hastalıklar, bademcik iltihabı, kuru egzama, topuk dikeni ve onlarca hastalığa şifa! Eklem ağrıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Hayat fonksiyonlarını tam olarak etkilemese de, ağrılı süreçleri sebebiyle kişinin gündelik işlerinden tam verim almasına engel olur. Büyük eklemler olarak adlandırılan bilek, omuz, bel veya boyun, diz eklemleri gibi bölgelerde meydana gelen rahatsızlıklar oldukça önemli ve mutlak suretle dikkat edilmesi gereken rahatsızlıkların başında gelmektedir. Eklem ağrıları tedavisi ile alakalı herhangi bir müdahale yapılmadığı taktirde ağrılar zamanla artmaya başlar ve sizlerin yaşam standartlarını olumsuz etkiler. Eklem ağrılarının belirtisi ise ilk aşamada ara sıra gözlemlenmekle beraber, zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır. Bunun yanı sıra diğer belirtileri; Kişide hareket bozuklukları sorunu ortaya çıkar. Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi sorunlar meydana geli…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek. Nasıl mı? Kırışıklar için Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi. Her yaş grubuna hitap eden bu maske düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Ve bu şekilde etkili ve kalıcı çözüme kavuşulabilir. Gerekli Malzemeler: Bir adet yumurta sarısı İki yemek kaşığı çiçek balı Yumurta sarısını ve çiçek balını cam bir kapta iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze yedirerek sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Bu maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılması ve cildin gevşeyip maskenin içerilere daha iyi nüfuz emesi için öncesinde yüz buharı yapmanızda fayda olacaktır. Yumurta Sarısı Bal Maskesi Ile Kırışıklıklarınızı Azaltın. Zengin Içerikli Bu Maske Tarifi Ile Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltarak Daha Canlı Bir Görünüş Elde Edebilirsiniz. Uygulanışı Ve Hazırlanışı: Elinizdeki tüm malzemeleri cam bir kapta mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün v…

Doğum Gününüz Karakteriniz Hakkında Çok Şey Söylüyor

Hangi tarih de doğduğun senin hakkında o kadar çok şey söylüyor ki...1 Ocak-10 Ocak tarihleri arasında doğanlar: Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan. Sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan. Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan yana olan. Başarılı olmayı isteyen ve rahat, güvende yaşamayı arzulayan. Gayet kibar ve nazik. Doğru ve dürüst davranan. Başarısızlığa tahammülü olmayan, sevgiye önem veren. Takdir edilmekten hoşlanan, yeniliklere açık, bulunduğu alanda parlamak isteyen.Kimi zaman coşkulu bazen karamsar olabilen. Fakat asla pes etmeyen, direnen. 11 Ocak-19 Ocak tarihleri arasında doğanlar: Son derece mantıklı, becerikli, akıllı, sözünde duran eğitim hayatına önem veren öğrendiklerini kolay kolay unutmayan aklını ve yaratıcı hünerlerini kolaylıkla hayata geçirebilen neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu iyi ayırt edebilen mantıklı gerektiğinde sert konuşabilen aynı anda birden fazla konuda bilgi sahibi olabilen gözlem gücü yüksek, iş hayatında ba…

Evinize Bolluk Bereket Getiren 8 Şey -

Evin bereketli olmasının sağlamak için sekiz tane sebebi vardır. Evin bereketli olmasının bu sekiz yöntemi bize Kur’an-ı Kerim ve sünneti seniyede haber verilmiştir. Bu sekiz madde yapıldığı taktirde evde bereket eksik olmaz ve evde bol bereket olur. Birincisi evde bol bol Kur’an-ı Kerim okumaktır. Kur’an-ı Kerim öğretmek tecvidini öğrenmek onun ilmiyle uğraşmak ﻭَﻫٰـﺬَﺍ ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﺍَﻧْﺰَﻟْﻨَﺎﻩُ ﻣُﺒَﺎﺭَﻙٌ … İşte bu (Kur’an) da, bereket kaynağı (EN’ÂM suresi 92. ayet) (Resmi:6/İniş:55 Hadis-i şerifte beyan edilir ki: “Bir ev, içinde Kur’ân okunması sebebiyle o evde oturanlara genişlik, ferahlık verir. Orada melekler hazır bulunur. Şeytanlar kaçar, evin hayır ve bereketi artar. İçinde Kur’ân okunmayan bir ev ise içindekilere dar gelir. O evde melekler gider, şeytanlar hazır bulunur, evin hayır ve bereketi de o olur.” (Darimi, Sünen: 2/429-430. Fezailü’l-Kur’ân 1.)   İkincisi ise besmele ve allahı zikirdir. Hazret-i Câbir (Allah O’ndan razı olsun) der ki: “Resûlullah…