Ana içeriğe atla

Ünlü Astroloji Uzmanı Hande Kazanova'dan (24 -30 Eylül Haftasına Özel) Haftalık Detaylı Burç Yorumları

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile burcunuzun o haftaki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık.

Burç burç haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.KOÇ BURCU: Hafta başında biraz isteksiz enerjilerle haftanız başlıyor. Hemen Salı günü oluşacak Dolunay ile beraber hayatınızla ilgili, fiziki görüntünüzle ilgili önemli duygusal, hassas kararlar almaya meyilli olacaksınız. Duyacağınız bazı haberler kalbinizi hızlı çarptırabilir ve bu dönemde özel hayatınıza odaklanmışken daha fazla kendi hayatınıza ve yapacaklarınıza odaklanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu hafta ikili ilişkiler ve özel hayatınızda bazı zorlanmalarınız olacak. Çarşamba günü devreye girecek etkilerle bazı işlerinizde özellikle özel hayatınızda sıkıntı ve problemlere açık görünüyorsunuz. Sorumluluklarınız, ikili ilişkileriniz yada özel hayatınızda sevdiğiniz insanı anlamınız zorlaştırabilir yada ondan görmek istediğiniz ilgi ve alakayı göremediğinizi düşünebilirsiniz. İkili ilişkilerinize, ortaklaşa atılacak adımlara bu dönemde dikkat edin. Cuma günü sosyal çevrenizden alacağınız güzel desteklerle gelecekle ilgili konularda istediğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz ve kendinizi bu anlamda güçlü göreceksiniz.BOĞA BURCU: İş, hizmet ve sağlık ile ilgili konular hayatınızın merkezine yerleşmiş durumda bu alanda atmanız gereken adımlarınız için fazlasıyla destekleyecek. Salı günü oluşan Dolunay, bir olayın iç yüzünü çıkartabilir. Kadersel etkiler altında olacaksınız. Beklenmedik yerlerlerden gelen olaylar sizi hassas ve gergin kılabilir. Sağlığınıza bu dönemde dikkat edin. İşlerinizde gereksiz yere sağlığınızı zorlamayın ve bu dönemde sırlarınızı diğer insanlarla paylaşmayın lütfen. Aynı zamanda Çarşamba günü iş alanlarınızda uzakta beraber iş yaptığınız insanlarla sıkıntı ve problemlere açık görünüyorsunuz. Cuma günü daha rahat etkiler altında olacaksınız. Göz önünde buluncağınız ortamlarda hayatın sizi desteklediğini görecek, istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.
İKİZLER BURCU: Hayattan keyif aldığınız, aşkı, eğlenceyi düşündüğünüz ve daha çok özel hayatınıza odaklandığınız bir döngü içersindesiniz. Bu hafta özel hayatınızda güzel girişimler, güzel adımlar atılabilir. Salı günü oluşacak Dolunay, sosyal çevre alanlarınızı hareketlendirecek. Yeni gireceğiniz çevreceler, gruplardan yana önemli bir takım bilgiler karşınıza gelebilir. Bu dönemde özel hayatınıza odaklandığınız için arkadaşlarınız ve özel hayatınız arasındaki dengeyi iyi sağlamanız gerekiyor. Çarşamba günü parasal konularda bir takım sıkıntılar karşınıza gelebilir. Parasal sorununuz hayattan alacağınız keyfi kısacak. Haftasonuna doğru hayatın sizi desteklediğini göreceksiniz. Uzak yerlerde alacağınız keyifli haberlerle geleceğinizi ilgilendirecek önemli işlerinizi değerlendirebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Yapılması gereken işleriniz, dış ortamlara bağlı işleriniz ile haftanız başlarken, Salı günü oluşacak Dolunay kariyer ve iş alanlarınızda hassas bir takım adımları karşınıza getirebilir. Ani kararlar devrede olabilir ve siz de bu karara göre şekillenmek isteyebilirsiniz. Aileniz ve kariyeriniz arasındaki dengeyi bu Dolunay’da etkin bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Anne tarafı, anne ile bağlantılı ilgili konular bu Dolunay’da daha fazla gündeminize yerleşecek. Çarşamba günü aile ortamlarınızda özel hayatınızın sorumlulukları istediğiniz gibi şekillenmeyebilir. Aile büyüklerinizden bazılarından destek almadığınızı görecek, fikirlerinden yararlandığınız, tavsiye aldığınız aile büyüklerinizden bazılarından destek almadığınızı göreceksiniz. Cuma günü ise aile ortamlarınızda eviniz için yapacağınız harcamalar yada parasal adımlar kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacak.ASLAN BURCU: Diğer taraftan ortak parasal konular yine bu hafta başında kafanızı kurcalayabilir ama bütün bunların içersinden çıkma gücünü de kendinizde bulacaksınız. Salı günü gerçekleşen Dolunay, seyahat, yabancılarla yapılacak olan işler, eğitimsel konularda önemli sonuçları karşınıza getirebilir. Siz daha çok kısa vadeli sorunlarla uğraşmak isterken, kendinizi büyük olayların içersinde bulabilirsiniz. Uzaktan akrabalarınızdan alacağınız haberler bu Dolunay’da sizi hassas kılabilir. Çarşamba gününe dikkat diyoruz! Eğer çalışıyorsanız, beraber iş yaptığınız insanlarla olan bağlantılarınızda bir takım sıkıntı ve sorunlara açık görünüyorsunuz. İş sorumluluklarınız üzerinize gelebilir ve verdiğiniz sözleri tutmakta zorlanabilirsiniz sevgili Aslan’lar. Aynı şekilde karşı taraftan bu etkiyi gördüğünüzde sinirleriniz çok çabuk zıplayabilir. Haftasonuna doğru özel hayatınızdan alacağınız güzel desteklerle bu durum ve olayları aşmasını başaracak, özel hayatınızda güzel sonuçlarla karşılacaksınız.

BAŞAK BURCU: Maddi konular, bu alanda yapılması gerekenler konuşmalar ve görüşmeler bu hafta da devrede olacak. Ve siz iş hayatınızda özellikle parasal görüşmelerde nasıl hareket edeceğinizi çok iyi bilecek ve fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız. Hemen Salı günü oluşacak dolunay ortak bir paranın üzerine düşmenize neden olabilir. Bu dönemde bir para alacağınızla uğraşmak durumunda kalabiliriniz. Eşinizin, partnerinizin ya da ortağınızın parasal konularıyla ilgili hassas bi takım konu ve olaylar etrafınızda ceryan edebilir. Ya da bir miras elinize geçebilir. Stopaj, vergi, faiz gibi konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Ödeme ya da borçta çıkabilir. Yani parasal konular bu Dolunayda daha fazla hayatınızda ön planda olacak. Çarşamba gününe dikkat. Özellikle borsada yatırım yapıyorsanız riskli bir takım işleriniz varsa yatırımlarınızı yönlendirmek istediğiniz bir takım düşünceleriniz varsa Çarşamba günü hayat sizi desteklemeyecek. Aşk hayatınızın çocuklarınızın ve eğlence hayatınızın sorumlulukları parasal yönden belinizi bükebilir ya da siz böyle hissedip çok çabuk demoralize olabilirsiniz sevgili Başaklar. Haftasonuna doğru neyseki güzel sonuçlarla karşılaşma zamanınız gelmiş bulunuyor. Harekete geçmekten korkmayacak kendinize güvenecek olumsuzlukları olumluya çevireceksiniz.TERAZİ BURCU: Hafta başında yapılması gereken günlük rutin işlerinizin peşine düşeceksiniz. İşinizle ilgili konular ya da sağlığınızla ilgili alanlar daha fazla aktif olacak hayatınızda. Salı günü Koç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Özel hayatınızla ilgili önemli sonuçlarla karşılacağınız bir dolunay yaşayacaksınız. İkili ilişkilerde önemli adımlar atabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla beraber bir üst seviyeye geçme, nişanlanma, söz, evlilikle ilgili konularda önemli adımlar atma gibi konular devrede olurken, diğer taraftan eğer ilişkinizde sıkıntılar varsa, bu aralar kendinizi daha fazla düşündüğünüz için, ilişkinizle ilgili önemli kararlar alma arefesinde olacaksınız. Herhalukarda bu Dolunay'da eşinizin ya da partnerinizin hayatına daha fazla ilgi göstermeniz, kendi hayatınızla arasına bir denge kurmanız da önem kazanacak. Çarşamba gününe dikkat! Ev, aile, yuva alanlarınızda hayatın sizi desteklemediğini göreceksiniz. Yine aile büyüklerinizden bir insanın bazı konuşmalarınızda, bazı fikirlerinizde, hayat girişimlerinizde sizi desteklemediğini hissedebilirsiniz. Aile büyüklerinizle aranızdaki sıkıntıyı çok fazla gözünüzde büyütmeyin. Olumsuzluklardan uzak durun. Çünkü haftasonu özel hayatınızdaki güzel enerjilerle belki kendinizi dışarıya atarak, belki bir sportif faaliyette bulunarak, belki çocuğunuzun üzerine düşünerek hayatınızı istediğiniz noktalara çekmeyi de başaracaksınız.

AKREP BURCU: Hemen hafta başında daha fazla geri planda durduğunuz işlerinizi planlayacak organize olacak ve bu işler için harekete geçeceksiniz sevgilli Akrep ve yükseleni Akrep olanlar. Aile hayatınızda verdiğiniz sözleri tutmanız ve bu sözleri yerine getirmeniz gereken haftalardan bir tanesi ve siz de bunun için harekete geçeceksiniz. Hemen Salı günü oluşan dolunay iş hizmet ve sağlıkla ilgili konularda önemli kararları karşınıza getirebilir. Kendinizi geri plana çektiğiniz önemli işlerle uğraşmak istemediğiniz bir dönemde iş hayatınızda karşınıza gelecek bir olay duygusal olarak ilginizi ve algınızı bu konulara çevirecek. Yine sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğunun da altını çizelim. Diğer taraftan bu hafta çarşamba günü dikkatli adımlar atmak gerek. Yakın çevre sorumlulukları fikirlerinizdeki ağırlık sorumluluklar hayattan alacağınız keyfi kısıtlayabilir. Yine bazı işlerinizde istediğiniz sonuçlara ulaşmak düşündüğünüz kadar kolay olmayacak. Haftasonuna doğru huzuru ve mutluluğu ailevi ortamlarda bulabilirsiniz. Aileniz sizi harekete geçirebilir, ve yaşadığınız sıkıntı ve olumsuzlukları atlatmanız için iyi bir liman olabilir.YAY BURCU: Bu hafta sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla girişeceğiniz işler yapacağınız planların hız kazandığını ve devrede olduğunu göreceksiniz sevgili Yay ve yükseleni Yay olanlar. Ve bu alanlarda harekete geçmek kolay olacak. Kısa vadeli planlara odaklanın, uzun vadeli planlardansa işinizi görecek sonuçların üzerine gitmek size kazandıracak. Salı günü oluşacak Dolunay, aşk hayatınızı tetikleyecek sevgili Yay'lar. Yani sosyal çevre konularınızın hızlandığı arkadaşlarınızla çok vakit geçirdiğiniz bu dönem eğer hayatınızda bi insan yoksa arkadaşlarınızın tanıştırmasıyla beraber hayatınıza yeni bir aşkın girdiğini görebilirsiniz. Ya da bu dönem çok fazla arkadaşlarınızın üzerine düşmüş olabilirsiniz. Özel hayatınızı aksatmış olabilirsiniz. Her halükarda neyle karşılaşırsanız karşılaşın iki taraf arasındaki dengeyi sağlamaya özen gösterin. Sanki bir tarafa doğru çekildiğinizi hissedeceksiniz. Ama dengeyi sağlarsanız bu dolunaydan etkin ve güzel bir şekilde yararlanacak ve fırsatları güzel bir noktaya çekebileceksiniz. Çarşamba gününe dikkat edin. Yine arkadaşlarınızla beraber yaptığınız işler varsa bu iş sorumlulukları parasal yönden sizi destelemeyecek. Bazı sıkıntılar ve sorunlar gözünüzde büyüyebilir. Kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz. Desteklenmediğinizi hissedebilirsiniz. Bütün bunların geçici olduğunu bilin. Çünkü haftasonuna doğru alacağınız güzel haberlerle hayata bakış açınız iyimser ve güzel olacak.

OĞLAK BURCU: Bu hafta en çok kariyer ve iş konularına odaklı olmalısınız sevgili Oğlak ve yükseleni Oğlak olanlar. Eğer çalışmıyorsanız, toplum önü konu ve olayların hayatınızda hızlandığını ya da ailenizde anne tarafıyla ilgili konu ve olayların hayatınızda aktif halde olduğunu görebilirsiniz. Bu hafta başında bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay sizin ev aile yuva alanlarınızda uluşacak sevgili Oğlaklar. Eviniz ve ailenizle ilgili konularda hassas bir takım kararlar alabilirsiniz. Bu kararlar hızlı kararlar olabilir. Tam da kariyerinize kanalize olmanız gerken bir dönemde başınıza gelecek olan bu kararlar sizi biraz zorlayacak. Bu dönemde hem işiniz hem de aileniz arasındaki dengeyi iyi sağlamaya özen gösterin. O zaman bu dolunaydan etkin bir şekilde faydalanabilirsiniz. Çarşamba gününe dikkat etmekte fayda var. Göz önünde bulunacağınız ortamlarda işinizde ve kariyerinizde güçlü insanlardan aradığınız desteği görmek kolay olmayacak. Çabuk demoralize olabilirsiniz hayatın sizi desteklemediğini düşünebilirsiniz sorumluluklarınız size ağır gelebilir. Bu sorumluluklar yüzünden işinizde istediğiniz gibi kendinizi gösteremeyebilirsiniz. Neyseki bu etkiler uzun sürmeyecek. Haftasonuna parasal konularda güzel sonuçlar elde etmeye yatkın olacaksınız.KOVA BURCU: Hayatan keyif aldığınız bir döngü. Eğitimsel konuların ön plana çıktığı, ister eğitimci olun ister olmayın bir şekilde hayatın bilgilerin topladığınız ve hayata farklı gözlerle baktığınız bir döngü içerisindesiniz. Ve hayatın sizi geliştirdiğini hatta iyi noktalara çektiğini de farkediyorsunuz. Hemen bu salı günü oluşacak dolunayla beraber, bu dolunay iletişimsel konularınızı hızlandıracak. Büyük olaylar ve büyük konularla uğraşmak gibi ve keşfetmek istediğiniz bir döngü içerisinde bu dolunayda algınızı yakın çevrenizde olup bitene çevirmek zorunda kalacaksınız. Akrabalar, kardeşler, kuzenler, komşular, yakın dostlar, yakın çevrenizde kim varsa onların hayatıyla ilgili duygusal ve hassas kararların bu dolunayda karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Yine iletişime dayalı bilgisayara dayalı işlerinizin de hızlanması ve bu alanlarda önemli duygusal sonuçların devreye girmesi de söz konusu olacak. Bu hafta en fazla dikkat etmemiz gereken günlerin başında Çarşamba günü geliyor. Yurtdışı bağlantılı bir işiniz varsa, seyahate gidecekseniz, önemli bir iş görüşmesi yapacaksanız, hayatın sizi desteklemediğini göreceksiniz. Aniden ortaya çıkacak bir takım olaylar, istediğiniz sonuçları almanıza engel olabilir. Hayat bana karşıymış gibi bir hissiyat içerisinde bulunabilirsiniz. Ama bu durum geçici. Bu dönemi daha sakin, daha olumlu atlatmaya özen gösterin. Çünkü hafta sonu devreye giren etkilerle, hayatınızın kontrolünü yeniden elinize alacak, hareket etmek istediğiniz konularda, hayatın sizi desteklediğini göreceksiniz.

BALIK BURCU: Duygusal iniş çıkışlarınız bu hafta başında yüksek görünüyor. Bazı kararsızlıklarınız gün içinde sizi zorlayabilir. Yine de bazı konularda özellikle paraya dayalı işlerinizde güzel sonuçlarla karşılaşacağınız bir hafta başı yaşayacaksınız. Hemen salı günü gerçekleşecek dolunay maddi konularda hızlı kararları karşınıza getirecek. Elinize bir para geçebilir. Paranızı aniden hızlı bir şekilde farklı bir alan değerlendirmek isteyebilirsiniz. Cebinize girecek olan parayla ilgilenmek, bu dolunayda ön planda olacak ve aniden oluşacak olaylar karşısında dengeyi iyi sağlamaya özem gösterin. Eşinizle eğer parasal bir bağlantınız varsa konuşmalarınızda beraber hareket etmeye ve beraber kararlar almaya çalışın. Bu haftanın en sıkıntılı günlerinden bir tanesi Çarşamba günü. Maddi konularda gelecekle ilgili sorumluluklarda hayatın sizi desteklemediğini görebilirsiniz. Yine arkadaşlarınızla beraber girişeceğiniz bir takım işlerinizde parasal olarak istediğiniz destekleri bulmamak ya da istediğiniz parayı alamamak gibi etkilerinize karşı dikkat edin. Daha önceden borç verdiyseniz borcunuzu almayı düşünüyorsanız bu dönemde unutun. O yüzden kimseye borç vermeyin ve borç almamaya çalışın. Haftasonuna doğru hayat sizi destekleyecek. Geri planda durduğunuz konularda daha büyük açılımlar yakalayacaksınız. Özellikle yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa haftasonunda bu işlerinizde güzel bir ivme devrede olabilir.


Hande Kazanova Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümü mezunudur. Astrolojide ilk eğitimini 2001- 2003 yılları arasında Göklerin Bilgeliği Okulundan aldı. İleri seviye ve Klasik Astroloji eğitimini Astro Art Astroloji Okulu’nda tamamlayarak Diplomasını aldı. Mart 2006 yılından itibaren Yeni Aktüel Dergisi’nde Astroloji sayfalarını hazırlamaya başladı. Mart 2009’dan itibaren ve hala Habertürk Gazetesi’nin ve Haberturk.com’un astroloji yorumlarını yapmaktadır. 2016 yılında Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (İnternational society for Astrological Research) İSAR’ın sınavını tamamlayarak İSAR CAP ünvanını aldı. Danışmanlık yetenekleri eğitimi ve ilkeleri sınavlarını vererek sertifikalılandırılmıştır.

Profesyonel Astroloji Organizasyonu olan OPA’nın üyesidir.

Kendisini web sitesinden takip edebilirsiniz : http://www.handekazanova.com/biyografi/Bu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Düm Düz Bir Karın İçin -

Hem yağ yakımını hızlandırıp kilo verdirir hem de içersindeki yüksek oranda K vitamini, C vitamini A vitamininin yanında demir bulundurduğu için vücut için harika bir yenileyicidir. Günlük düzenli olarak bir avuç tüketmek vücut için oldukça yararlıdır.  Özellikle A vitamini sayesinde gözlere için oldukça faydalıdır. İçerdiği folik asit sayesinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Hepimizin maydanozu  sevmesi için birçok nedeni var. Maydanoz, bu sağlıklı bitki tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ünlü doktor ve bitki uzmanı John R. Christopher, maydanozu iyileştirici olarak böbrek hastalıklarına şiddetle tavsiye etmiştir. Güçlü bir diüretik olan maydanozun üriner ve böbrek hastalıklarından korunma ve iyileşme konusunda güçlü bir tedavi olarak kullanıldığı zaten bilinmektedir. Hem yaprakları hem de maydanoz kökünü kullanmak çok güzel. Okurlarımızdan biri bu maydanoz tarifi gönderdi ve çok memnun olduğunu söyledi. 2 gün boyunca içtiğini ve kilosunu kon…

Temizlik İçin 14 Önemli Sır -

1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga domestos dokup sabaha …

İşte evimizdeki tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisine de katkı…

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Ultrasonda Gördüklerine Rağmen Bebeğini Aldırmadı – 3 Ay Sonra Bir Yabancıdan Aldığı Not Anneyi Ağlattı

Bebek sahibi olmak insanın hayatını değiştiriyor. Hissettiğiniz sevgiyi kelimelerle ifade edemiyorsunuz. Evladınız için en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Sara Heller dünyaya getirdiği oğluna Brody ismini verdi. Sara ve eşi Chris Eidam, Sara 24 haftalık hamileyken bebekleri hakkında bir gerçeği öğrendiler. Ultrasona bakıldığında Brody’nin dudaklarının tam olarak gelişmediği ve damağının yarık olduğu görüldü. Brody’nin dudağı ile burnu arasında büyük boşluk vardı. Brody’nni ebeveynleri ultrasonu görünce üzüldüler. Doktorlar, Brody gibi dünyada sadece 9 çocuk olduğunu söylediler. Chris Eidam, Omaha News’e “Bize çocuğu aldırıp aldırmamak istediğimizi sordular” dedi. Sara ve Chris, bebeği aldırma fikrini bir an olsun akıllarından geçirmediler. Anne, Today.com’a “Bebeğiniz nasıl görünürse görünsün onunla gurur duymalısınız. Bebeğimizin önceki ve sonraki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak bu hastalık hakkında insanların bilinçlenmesini sağlamak istedik” dedi. Hamileliğin ik…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…