Ana içeriğe atla

Astrolog HAKAN KIRKOĞLU'dan 15 - 21 Ekim 2018 Haftalık Burç Yorumları

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile burcunuzun o haftaki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç 15- 21 Ekim haftasına ait haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.KOÇ BURCU: Bu hafta Akrep burcundaki vurgu eşinizden ya da ortaklıklardan gelebilecek kaynaklara, ortaklaşa konulara vurgu yapmakta. Ancak geri giden Venüs, finansal alanda ve ilişkilerinizden beklentilerde bazı eksikliklere işaret edebilir. 16’sı civarında işte ve sorumluluklarla ilgili konularda daha fazla çaba ve mücadele içinde olabilirsiniz. 19’u civarında ortaklaşa konularda ve iş hayatında ortaya çıkabilecek gerginliklere dikkat etmekte fayda var. 20’si civarında esnek davranmanın yararlı olduğunu görebilirsiniz.BOĞA BURCU: Bu hafta karşıt burcunuz Boğa’da dikkat çeken hareketlilik, ilişkilere, görüşmelere ve başkalarından geri bildirim alabileceğiniz durumlara işaret ediyor. Bu dönemde anlaşmalar ve evlilikle ilgili konular öne çıkabilir ancak geri giden Venüs bu konularda pek hızlı ilerleme getirmemekte. Geçmişten kaynaklanan konular da öne çıkabilir. 16’sında uzaklarla ilgili bir konu, sorumluluklar ve gerçekçilik getirmekte. Yabancılarla ilgili alanlarda daha uzun vadeli düşünebilirsiniz. 19’u civarında ise işte tartışmalara daha çok dikkat etmek gerekebilir.
İKİZLER BURCU: Bu hafta çalışma ortamınızı, düzeninizi ve sağlığınızı ilgilendiren konularda daha fazla meşgul olabilirsiniz. Duygusal açıdan yorucu olabilecek koşullar da var. Çalışma hayatında kadınlarla ilgili konular, hassasiyetler gündeme gelebilir. 16’sı civarında ortaklı bir konuda, eşinizin ya da ortağınızın parasal konuları hakkında çaba gösterilmesi gereken koşullar var. Endişelerden uzak kalmaya bakmalısınız. 19’u civarında da beraber çalıştığınız kişilerle daha sakin kalmaya bakmalısınız. 20’si ile birlikte, kendinizi daha çok gösterebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Bu hafta sevdiklerinizle ilgili konulara daha çok zaman ayırabileceksiniz. Sevgiliniz, çocuklarla ilgili uğraşlar ya da hobiler içinde çok şey yapabilirsiniz. Ancak aşkta bazı sıkışıklıklar ya da hoşnutsuzluklara da duyarlı olmak gerekiyor. Özellikle 16’sında evlilikte ve ortaklı konularda sakin davranmak ve sorumluluk almak söz konusu. 19’u civarında maddi alanda fazladan harcamalara dikkat edilmeli. Spekülatif konularda da özenli olunmalı. 20’si ile birlikte, ufuklarınızı daha geniş tutabileceğiniz yenilikler gündeme gelebilir.ASLAN BURCU: Bu dönemde evinizi, ailenizi ve doğrudan yerleşiminizi ilgilendiren gelişmeler daha sık gündeme gelebilir. Ev ve yakın çevreniz için daha çok zaman ayırabilirsiniz. Ancak evde yapılabilecek bir onarım ya da dekorasyonla ilgili bir konu tam beklendiği gibi olmayabilir ve uzayabilir. 16’sında iş ve çalışma hayatında sabırlı ve uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Bugünlerde sağlık, düzen ve hizmet açısından daha gayretli olmak durumunda olabilirsiniz. 19’u civarında da karşılıklı konularda, ilişkilerde esnek ve akılcı davranmaya çalışmalısınız.

BAŞAK BURCU: Bugünlerde düşünce dünyanızı hareketlendiren ve sizi zihinsel açıdan daha verimli kılabilecek gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ziyaretler ve eğitim açısından hareketli günlerdesiniz. Ancak yakın çevrenizde kadınlarla ilgili konularda daha özenli olmak gerekebilir. 16’sında sevdiklerinizle, çocuklarla ilgili bir konuda ya da yaratıcılığınızı ortaya koymakla ilgili bir alanda zorlamalar gündeme gelebilir. 19’u civarında düşüncelerinizde daha sakin kalmaya bakın. 20’si civarında beraberlikler ve ortaklıklar hız kazanıyor.TERAZİ BURCU: Bu dönemde para ve kazançlar alanında hareketlilik artmakta. Gelirlerinizi daha iyi hale getirmeye çalışın. Ancak bazı eksikler ya da hoşnutsuzluklar da gündeme gelebilir. Ortaklaşa konular maddi durumunuzu yakından etkiliyor. 16’sı civarında ev ve ailenize yönelik konular, evde uğraşılması gereken durumlar var. Daha planlı ve gerçekçi olmaya özen göstermelisiniz. 19’u civarında uzaklarla, yabancılarla ilgili konular fazladan harcamalara neden olabilir. 20’si sonrasında düzeninizi gözden geçirmeye bakmalısınız.

AKREP BURCU: Bugünlerde burcunuzda ilerleyen Merkür düşüncelerinizi aktif şekilde kullanabileceğiniz imkanlara işaret ediyor. Görüşmeler, iletişim ve eğitimle ilgili konularda girişken olabilir, daha çok dikkat çekebilir. Henüz netleşmeyen durumlar olmakla birlikte, kararlısınız. Ancak aşkta biraz daha dengeli hareket etmelisiniz. 16’sında yakın çevreniz, kardeşler ya da düşüncelerde sorumlu davranmak, gerçekçi ve planlı olmak gerekiyor. Özellikle 19’unda daha sakin ve yatıştırıcı olmaya gayret etmelisiniz. 20’si daha akıcı olabilir.YAY BURCU: Bu dönemde yeni planlar, umutlar gündeme gelirken, bazı kontrol dışı durumlara da dikkat etmek gerekebilir. Özellikle ilişkiler alanında, aşk hayatında daha akılcı olmak gerek. Geçmişten kalan konular sıkıntılı olabilir. Gizli kalan şeyler de dikkat çekebilir. 16’sı civarında maddi konular üzerinde, iş hayatında daha planlı ve gayretli olmak gerek. Uzun vadeli düşünebilir, kısıtlamaları aşmaya çalışabilirsiniz. 19’u civarında sözlerinizde, yakın çevrenizde daha sakin ve yapıcı olmaya bakın. 20’sinde evle ilgili işler öne çıkabilir.

OĞLAK BURCU: Bugünlerde yeni hedefler, gayretler gündeme geliyor. Gruplar, arkadaşlıklar düşünceleriniz üzerinde daha etkin olabilir. Gelecek beklentilerinizi gözden geçirdiğiniz ve işle ilgili konulara zaman ayırdığınız günlerdesiniz. 16’sında burcunuzdaki ilk dördün özellikle şahsi konularda ve ailevi işler içinde daha aktif olabileceğinizi açıklamakta. 19’u civarında harcamalarınızda biraz daha özenli olmaya bakın, ekstra masraflar dikkat çekebilir. 20’si civarında ziyaretler, yolculuklar sayesinde yeni fikirler elde edebilirsiniz.KOVA BURCU:Bu dönemde hem uzaklarla ilgili konular, hem de iş hayatınızda ilişki ve ortaklıklara daha fazla odaklanabileceğiniz durumlar dikkat çekmekte. Mars burcunuzda iken isteklerinizde daha direkt ve kararlı davranabilirsiniz. Ancak aşkta ve beğenilerde bazı pürüzler ortaya çıkabilir. Özellikle 16’sında daha fazla çaba ve sorumluluk gerekebilir. Bazı elde olmayan nedenler de sizi meşgul edebilir. 19’u civarında düşüncelerinizde daha kesin olabilir, sert konuşabilirsiniz. 20’si ile birlikte parasal konularda biraz daha gerçekçi olmaya bakın.

BALIK BURCU: Bu dönemde Akrep burcundaki hareketlilik sayesinde yenilikler, uzaklar ve hayatınıza yeni boyutlar getirebilecek kişiler gündeme gelebilir. Kendinizi yenileyebileceğiniz, çok şey öğrenebileceğiniz günlerdesiniz. 16’sında iş hayatında biraz gayret göstererek, uzun vadeyi düşünerek hareket etmelisiniz. Bu dönemde olumsuz düşünceleri bir kenara bırakmalısınız. 19’unda gevşemeye özen göstermeli, zihinsel gerginliklerden uzakta durmaya bakmalısınız. 20’si sonrasında kişisel konularda daha yaratıcı ve akıcı olabileceğiniz adımlar atabilirsiniz.


Hakan Kırkoğlu Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde İlm-i Nücum (Astroloji) ve 18. yüzyılda Osmanlı Sarayı'ndaki Rolü isimli tezini yazarak ikinci bir yüksek lisans yapan R. Hakan Kırkoğlu danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak otuz yılı aşkın bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz : http://www.hakankirkoglu.comBu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Düm Düz Bir Karın İçin -

Hem yağ yakımını hızlandırıp kilo verdirir hem de içersindeki yüksek oranda K vitamini, C vitamini A vitamininin yanında demir bulundurduğu için vücut için harika bir yenileyicidir. Günlük düzenli olarak bir avuç tüketmek vücut için oldukça yararlıdır.  Özellikle A vitamini sayesinde gözlere için oldukça faydalıdır. İçerdiği folik asit sayesinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Hepimizin maydanozu  sevmesi için birçok nedeni var. Maydanoz, bu sağlıklı bitki tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ünlü doktor ve bitki uzmanı John R. Christopher, maydanozu iyileştirici olarak böbrek hastalıklarına şiddetle tavsiye etmiştir. Güçlü bir diüretik olan maydanozun üriner ve böbrek hastalıklarından korunma ve iyileşme konusunda güçlü bir tedavi olarak kullanıldığı zaten bilinmektedir. Hem yaprakları hem de maydanoz kökünü kullanmak çok güzel. Okurlarımızdan biri bu maydanoz tarifi gönderdi ve çok memnun olduğunu söyledi. 2 gün boyunca içtiğini ve kilosunu kon…

Temizlik İçin 14 Önemli Sır -

1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga domestos dokup sabaha …

İşte evimizdeki tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisine de katkı…

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Ultrasonda Gördüklerine Rağmen Bebeğini Aldırmadı – 3 Ay Sonra Bir Yabancıdan Aldığı Not Anneyi Ağlattı

Bebek sahibi olmak insanın hayatını değiştiriyor. Hissettiğiniz sevgiyi kelimelerle ifade edemiyorsunuz. Evladınız için en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Sara Heller dünyaya getirdiği oğluna Brody ismini verdi. Sara ve eşi Chris Eidam, Sara 24 haftalık hamileyken bebekleri hakkında bir gerçeği öğrendiler. Ultrasona bakıldığında Brody’nin dudaklarının tam olarak gelişmediği ve damağının yarık olduğu görüldü. Brody’nin dudağı ile burnu arasında büyük boşluk vardı. Brody’nni ebeveynleri ultrasonu görünce üzüldüler. Doktorlar, Brody gibi dünyada sadece 9 çocuk olduğunu söylediler. Chris Eidam, Omaha News’e “Bize çocuğu aldırıp aldırmamak istediğimizi sordular” dedi. Sara ve Chris, bebeği aldırma fikrini bir an olsun akıllarından geçirmediler. Anne, Today.com’a “Bebeğiniz nasıl görünürse görünsün onunla gurur duymalısınız. Bebeğimizin önceki ve sonraki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak bu hastalık hakkında insanların bilinçlenmesini sağlamak istedik” dedi. Hamileliğin ik…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…