Ana içeriğe atla

Astrolog HAKAN KIRKOĞLU'dan 22 - 28 Ekim 2018 Haftalık Burç Yorumları

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile burcunuzun o haftaki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç 22- 28 Ekim haftasına ait haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.KOÇ BURCU: Genel olarak bu dönemde başkalarının finansal durumlarına bağlı konular, eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları, borç ve alacaklar gibi durumlar daha fazla dikkat çekiyor olabilir. Bu konularda daha endişeli de olabilirsiniz. 24’ündeki dolunay yatırımlar ve birikimlerle ilgili konulara daha duyarlı olabileceğinizi anlatmakta. Hızlı gelişen ve kimi zaman durdurulması zor olan gelişmeler içerisinde olabilirsiniz. 26 ve 27’sinde yakın çevrenizle daha çok şey paylaşmak, ziyaretler ve iletişim içinde olmanız mümkün. Esnek kalmaya bakın.BOĞA BURCU: Bu hafta 23’ünde karşıt burcunuz Akrep’e ilerleyen Güneş ve hemen ardından 24’ünde burcunuzda meydana gelecek olan dolunay, sizi ve ilişkilerinizi yakından ilgilendiriyor. Bu dönemde önemli sonuçlar ve kişisel değerlendirmeler, kararlar içindesiniz. Bir yandan da dolunay şahsi alanda yeni farkındalıklar getirmekte. Özellikle ilişkilerde ve başkalarından beklentilerinizde daha objektif olmaya bakmalısınız. Kimi zaman ani olaylar bakış açınızı tersine çevirebilir. 26’sı sonrasında yeniden ele almanız gereken konular olabilir.
İKİZLER BURCU: Bu hafta 23’ünde Güneş’in Akrep burcuna ilerlemesi ile birlikte dikkatiniz zaman alan işlere, çalışma konularına yönelmekte. Aynı zamanda sağlık, hizmet ve düzen konularında daha bilinçli olmanız gerekebilir. Böyle bir dönemde eğlenceden çok sorumluluklar ve zaman alan uğraşlar gündeme gelebilir. Sağlık ya da başkalarına yardımcı olmanızı gerektiren durumlara dikkat etmek gerek. 24’ündeki dolunay parasal konularda bazı kontrolsüz durumlara işaret edebilir. 26’sı sonrasında kişisel adımlar atmak konusunda daha istekli olabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Bu hafta 23’ünde Güneş’in Akrep burcuna ilerlemesi ile birlikte dikkatinizi çocuklarınıza, sevdiklerinize ve kişisel gelişim konularına yöneltebilirsiniz. Yine bu dönemde bir grup ya da arkadaşlıklar için yapabilecekleriniz açısından da bazı önemli değerlendirmeler ve muhasebeler getirebilir. Aşkta üsteleyici olmamak gerek. Ani durumlar güveninizi sarsabilir ve kimi zaman endişe verici de olabilir. Aşkta aşırı bağlanmak konusunu düşünmelisiniz. 26’sı sonrasında sezgilerinize ve kendi iç sesinize daha fazla kulak vermelisiniz.ASLAN BURCU: Bu hafta 23’ünde Güneş’in Akrep burcuna ilerlemesi ve 24’ündeki dolunay gündeminizi yoğunlaştırmakta ve sizi ev ve ailevi konularına çekmekte. Ancak hem ev hem de iş ve sorumluluklar cephesinde çok yönlü düşünmek gerek. Ani olaylar evlilikte, evde ve belki de işe yönelik konularda önemli kararlara ve değerlendirmelere yol açabilir. Daha esnek ve objektif olmaya çalışmalısınız. Bu dönemde ortaklıklarda önemli stresler ve ifade edilmemiş duygular var ise, daha bilinçli davranmalısınız. 26’sı ile birlikte daha esnek olabilirsiniz.

BAŞAK BURCU: Bu hafta 23’ünden itibaren Akrep burcuna ilerleyen Güneş yakın çevrenize, düşüncelerinize ve artan iletişime vurgu yapmakta. Bu dönemde daha fazla görüşme, temas ve sözel konu dikkat çekebilir. 24’ündeki dolunay aynı zamanda iş ve parasal konularda değerlendirmeler, uzaklarla, yabancılarla ilgili konular ve medya açısından önemli olabilir. Fikirlerinizde ani değişiklikler ya da yabancılarla, eğitimle ilgili beklenmedik koşullar mümkün. 26’sı sonrasında yakın çevrenizdekilere ve ailevi konulara da zaman ayırabilirsiniz.TERAZİ BURCU: Bu haftadan başlayarak maddi konular, harcamalar ve birikimleriniz açısından yeni kararlar ve kimi zaman beklenmedik durumlar gündeme gelebilir. Özellikle ortaklı konular içinde, evlilikte ve iş hayatında maddi konular ve istikrar hassasiyet kazanmakta. Önemli kazançlar olabileceği gibi, pek tatmin etmeyen durumlar da mümkün. Birlikte düşünmek ve hareket etmek durumunda olabilirsiniz. Elde olmayan koşullar kararlarınızı etkileyebilir. 26’sı sonrasında uzaklarla ya da eğitimle ilgili gelişmeler de gündeme gelebilir.

AKREP BURCU:Bu hafta 23’ünden itibaren burcunuza ilerleyen Güneş size yeni değerlendirmeler ve kararlar getirmekte. Özellikle 3 ay öncesinde başlamış olan gelişmeler şimdi daha belirgin hale gelmeye başlayabilir. 24’ündeki dolunay özellikle evlilik ve işte ortaklıklar açısından hassas dengeler getirmekte. Ani gelişmeler kopmalara neden olabileceği gibi, sizi birden aydınlatabilir de. Kimi zaman elde olmayan nedenler kararlarınızı etkiliyor olabilir. 26’sı sonrasında daha objektif düşünebileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Esneklik gerekiyor.YAY BURCU: Bu hafta 23’ünde Akrep burcuna ilerleyen Güneş sizi sağlık, iş ve düzenle ilgili konularda daha hassas kılmakta. Bekleme içinde olabilirsiniz. Kabullenme getiren koşullar var. Aynı zamanda bedensel ve ruhsal açıdan dengede kalmaya bakmalısınız. 24’ündeki dolunay iş ve çalışma konularına yenilikler, ani durumlar getirmekte. Yeni gelişmelere uyum sağlamak gerekebilir. Bu dönemde dışsal koşullar, elde olmayan nedenler daha ağır bastığı için, daha gerçekçi olmalısınız. 26’sı sonrasında ortaklaşa konular üzerinde daha çok durabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Bu hafta 23’ünde Akrep burcuna ilerleyen Güneş gelecek hedef ve beklentilerine vurgu yapmakta. Önceliklerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Mesleki konularda dönüşüm ve yenilenme teması var. Aynı zamanda kişisel istekleriniz ve aşk hayatında da beklenmedik durumlar gündeme gelebilir. Bu dönemde yaratıcı alanda sizi daha özgür kılan imkanlar içinde olabilirsiniz. Daha fazla risk almak ve yenilik yapmak önem kazanıyor. Bu gelişmeler beraberliklerinizi de etkileyebilir. 26’sı sonrasında düşüncelerinizi gözden geçirebilirsiniz.KOVA BURCU: Bu dönemde kritik gelişmeler ve kimi zaman beklenmedik durumlar planlarınızı gözden geçirmenize neden olabilir. Birden gündeme gelen değişikler önümüzdeki aylar için bir işaret niteliği taşıyabilir. 24’ündeki dolunay gerek iş, gerekse ev hayatınız açısından daha fazla gayret ve mücadele getirmekte. Kararlı davranmak başarı getirecek. Ancak işte ilişkiler ve ortaklaşa konularda koşullar tam istediğiniz yönde olmayabilir. Gereksiz inatlaşma ya da olayları kontrol etmekten kaçınmalısınız. 26-27’sinde daha akıcı koşullar bulabilirsiniz.

BALIK BURCU: Bu hafta 23’ünde Akrep burcuna ilerleyen Güneş size yeni imkanlar ve daha akıcı koşullar getirmekte. Özellikle uzaklarla ilgili gelişmeler, fırsatlardan daha çok yararlanıp, yeni insanlarla bir araya gelebileceğiniz koşullar içindesiniz. Uzaklar, yabancılarla ilgili gelişmelerde yenilikler mümkün. Yakın çevrenizde düşüncelerinizi aniden etkileyebilecek koşullar olabilir. Fikirlerinizde esnek olmaya ve öğrenmeye açık olmalısınız. 24’ündeki dolunay bu temalara açıklık ve değerlendirme imkanı getirmekte.


Hakan Kırkoğlu Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde İlm-i Nücum (Astroloji) ve 18. yüzyılda Osmanlı Sarayı'ndaki Rolü isimli tezini yazarak ikinci bir yüksek lisans yapan R. Hakan Kırkoğlu danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak otuz yılı aşkın bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz : http://www.hakankirkoglu.comBu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Düm Düz Bir Karın İçin -

Hem yağ yakımını hızlandırıp kilo verdirir hem de içersindeki yüksek oranda K vitamini, C vitamini A vitamininin yanında demir bulundurduğu için vücut için harika bir yenileyicidir. Günlük düzenli olarak bir avuç tüketmek vücut için oldukça yararlıdır.  Özellikle A vitamini sayesinde gözlere için oldukça faydalıdır. İçerdiği folik asit sayesinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Hepimizin maydanozu  sevmesi için birçok nedeni var. Maydanoz, bu sağlıklı bitki tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ünlü doktor ve bitki uzmanı John R. Christopher, maydanozu iyileştirici olarak böbrek hastalıklarına şiddetle tavsiye etmiştir. Güçlü bir diüretik olan maydanozun üriner ve böbrek hastalıklarından korunma ve iyileşme konusunda güçlü bir tedavi olarak kullanıldığı zaten bilinmektedir. Hem yaprakları hem de maydanoz kökünü kullanmak çok güzel. Okurlarımızdan biri bu maydanoz tarifi gönderdi ve çok memnun olduğunu söyledi. 2 gün boyunca içtiğini ve kilosunu kon…

Temizlik İçin 14 Önemli Sır -

1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga domestos dokup sabaha …

İşte evimizdeki tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisine de katkı…

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Ultrasonda Gördüklerine Rağmen Bebeğini Aldırmadı – 3 Ay Sonra Bir Yabancıdan Aldığı Not Anneyi Ağlattı

Bebek sahibi olmak insanın hayatını değiştiriyor. Hissettiğiniz sevgiyi kelimelerle ifade edemiyorsunuz. Evladınız için en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Sara Heller dünyaya getirdiği oğluna Brody ismini verdi. Sara ve eşi Chris Eidam, Sara 24 haftalık hamileyken bebekleri hakkında bir gerçeği öğrendiler. Ultrasona bakıldığında Brody’nin dudaklarının tam olarak gelişmediği ve damağının yarık olduğu görüldü. Brody’nin dudağı ile burnu arasında büyük boşluk vardı. Brody’nni ebeveynleri ultrasonu görünce üzüldüler. Doktorlar, Brody gibi dünyada sadece 9 çocuk olduğunu söylediler. Chris Eidam, Omaha News’e “Bize çocuğu aldırıp aldırmamak istediğimizi sordular” dedi. Sara ve Chris, bebeği aldırma fikrini bir an olsun akıllarından geçirmediler. Anne, Today.com’a “Bebeğiniz nasıl görünürse görünsün onunla gurur duymalısınız. Bebeğimizin önceki ve sonraki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak bu hastalık hakkında insanların bilinçlenmesini sağlamak istedik” dedi. Hamileliğin ik…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…