Ana içeriğe atla

Astrolog HAKAN KIRKOĞLU'dan 8 - 14 Ekim 2018 Haftalık Burç Yorumları

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile burcunuzun o haftaki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç 8- 14 Ekim haftasına ait haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.KOÇ BURCU: Bu dönemde Güneş karşıt burcunuz Terazi’de ilerlerken çok önemli değerlendirmeler ve ilişkilerinizi ilgilendiren konular öne çıkıyor. Aynı zamanda karşıtlıklara da dikkat etmekte gerek. Özellikle ortaklı işler, para konuları, eşinizin ya da ortağınızın maddi durumu, miras ve paylaşımla ilgili alanlarda zorluklar, gecikmeler gündeme gelebilir. 9’u sonrasında bu konuların ağır basacağı anlaşılmakta. 10’u sonrasında düşüncelerinizde endişeler yaşanabilir. 12’si sonrasında düşüncelerinizi daha iyi ifade edip, daha kolay paylaşabilirsiniz.BOĞA BURCU: Bu dönemde özellikle dışınızda gelişen durumlar, insanlar ve çalışma konuları sizi daha fazla meşgul etmekte. Bir yandan iş ve çalışma konularına, sağlığınıza, diğer yandan özellikle evlilik ve ortaklı işlere özen göstermelisiniz. Bu konularda arzu ve istekleriniz pek yolunda gitmeyebilir. Aradığınız güven ve istikrarı bulmak konusunda zorlanabilirsiniz. 9’u sonrasında öne çıkan bu gelişmeler içinde görüşmeler, anlaşmalar önem kazanıyor. 11’i civarında daha sakin kalabilmelisiniz. 12’sinden sonra maddi konular hassaslaşabilir.
İKİZLER BURCU: Bu dönemde Terazi burcundaki Güneş yaratıcı konulara, keyiflere işaret etmekle birlikte, uğraştıran durumlara da dikkat etmek gerekiyor. Özellikle çalışma ortamında ilişkiler, kadınlarla ilgili konular ya da sağlık ve düzen konuları daha fazla uğraştırabilir. Başkalarını mutlu etmek pek kolay olmayabilir. Kadınların yaratabileceği durumlara dikkat etmek gerek. 9’u sonrasında bu konular öne çıkarken, 11’i civarında daha özenli ve sakin olmaya bakmalısınız. 12’sinden sonra karşılıklı konularda hareketlenme yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Bu dönemde özel hayatınıza ait konular, ev ve ailevi uğraşlar gündeminizi daha fazla meşgul ediyor olabilir. Duygusal hayatınıza odaklanabilirsiniz. 9’undaki yeniay sonrasında ailenizi ilgilendiren konular kadar, aşk hayatınız ya da çocuklarla, sevdiklerinizle ilgili gelişmeler üzerinde durabilirsiniz. Harcamalara ve özellikle spekülatif, çok dikkat edilmeden yapabileceğiniz harcamalara dikkat edin. 10’u sonrasında düşüncelerinizi sevdiğiniz uğraşlara odaklayabilirsiniz. Ancak aşkta ve spekülatif konularda ters giden durumlar da olabilir.ASLAN BURCU: Bugünlerde Terazi’de ilerleyen Güneş yakın çevrenizde değişiklik ve harekete neden olmakta. Konuşmalar, yazışmalar açısından canlı olabilirsiniz. Ancak bu arada ailenizi ya da evde sizi, belki de gayrimenkulleri ilgilendirebilecek bir konuda pek akıcı olmayan, sizi uğraştıran ya da masraf çıkarabilecek nedenler olabilir. Evde ilişkilere de özen gösterilmeli. 9’u sonrasında bu konular önem kazanıyor ve 11’inde biraz daha dikkatli davranmak gerekiyor olabilir. 12’si sonrasında kendinizi daha akıcı hissedebileceğiniz koşullar var.

BAŞAK BURCU: Bu dönemde başkalarından beklediğiniz paralar ya da harcamalarınızla ilgili gelişmeler daha dikkat çekici olabilir. İş konularına, işte ortaklıklara zaman ayırmak gerekebilir. Ayrıca yakın çevrenizdekiler, kardeşler ya da komşularla ilgili durumlarla da ilgilenebilirsiniz. Bu konularda bazı huzursuzluklar, ziyan getiren koşullar gündeme gelebilir. 11’i civarında bu konularda dikkatli olmakta fayda var. Zihniniz derinlere, araştırma içeren konulara odaklanıyor. Düşüncelerde pozitif kalmaya bakın. 12’si sonrası eve ait işler de öne çıkabilir.TERAZİ BURCU: Bu dönemde Güneş burcunuzda ilerlerken size yeni gündemler ve başlangıçlar getirmekte. Üç ay önce başlamış olan konular da hız kazanabilir. Ancak geri giden Venüs istediğiniz hızda ve yönde ilerlemenin pek kolay olmadığını da göstermekte. Özellikle maddi durumunuz ve harcamalarınız konusunda, 9’u sonrasında daha tedbirli ve gerçekçi olmaya bakmalısınız. 11’inde bu konular sizi daha ciddi düşündürebilir. Bu dönemde ortaklı konular üzerinde fazlasıyla durabilirsiniz. 12’si sonrasında ziyaretler ve iletişim hızlanabilir.

AKREP BURCU: Bu dönemde özellikle gizli kalan durumlara ve sizi psikolojik açıdan bağlayan, hassas kılan konulara dikkat etmeli ve gereksiz risklerden uzak durmalısınız. Aşkta net olmayan ya da sizi aşırı etkileyen ancak huzursuzluk yaratabilecek durumlar olabilir. Tutkularınızla hareket edebilirsiniz. 11’i civarında kıskançlıklara ya da tartışmalara dikkat etmelisiniz. Merkür sizi daha meraklı ve zihinsel açıdan aktif kılıyor. 12’si sonrasında iş ve para durumunuzla ilgili yeni adımlar atmanız zor olmayacak. Yine de bu dönemde düşünmeden hareket etmemelisiniz.YAY BURCU: Bu hafta 9’undaki yeniayla birlikte yeni hedefler, sosyal konular ve arkadaşlıklar önem kazanmakta. Ancak bazı kontrol dışı durumlar ya da huzursuzluklar da olabilir. Özellikle aşk hayatında daha gerçekçi olmalısınız. Kadınlarla ilgili gelişmeler sıkıntı yaratabilir. 10’u sonrasında gizli kalan şeyler ya da haberler gündeme gelebilir. 11’i civarında kontrol dışı durumlar kayıp getirebileceği için, düşünmeden hareket etmemelisiniz. 12’si sonrasında kişisel alanda daha aktif ve hızlı hareket edebileceğiniz imkanlar söz konusu olacak.

OĞLAK BURCU: Bu dönemde mesleğinize ve statünüze ait gelişmeler, iş konuları daha fazla öne çıkıyor. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz imkanlar da var. Nitekim Satürn sizi son aylarda iyice sorumlu kılmaya başladı. Ancak yine de gelecek beklenti ve ümitlerde, işle ilgili görüşmeler ve anlaşmalarda yeteri kadar hızlı olmayabilirsiniz. Aynı zamanda gruplar ve arkadaşlar arasında bazı hoşnutsuzluklar, geçimsizlikler gündeme gelebilir. 11’i civarında bu konulara daha özenli yaklaşmalısınız. 12’sinden sonra da kontrol dışı durumlar yaşanabilir.KOVA BURCU: Bu dönemde Terazi’deki Güneş uzaklarla ilgili gelişmeler, yolculuklar ve eğitimle ilgili gelişmelere canlılık getirmekte. Daha fazla kişi ile temasta olup, kendinizi geliştirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Ancak iş hayatında ve hedeflerinizde sıkışıklıklar, yavaşlamalar ya da kadınlarla ilgili konular yüzünden huzursuzluklar olabilir. 10’undan itibaren mesleki alanda görüşmelere ve alışverişlere odaklanabilirsiniz. 11’i civarında daha sakin kalmaya bakmalısınız. 12’sinden sonra size ilham veren konular karşınıza çıkabilir.

BALIK BURCU: Bu dönemde ortaklı konulara, finansal işlere dikkat etmek gereği var. Ortaklı konular, gerek eşinizin gerekse ortağınızın maddi konuları ile daha fazla ilgili olabilirsiniz. Aynı zamanda bu konular uzaklar, yabancılar ya da medya ile ilgili de olabilir. Yabancılarla ilgili gelişmelerde sakin kalmak ve mantıklı davranmak gereği var. 10’u sonrasında yolculuklar ve eğitsel uğraşlar açısından daha pozitif ve düşüncelerinizi daha iyi ifade edebileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. 11’i civarında da gerçekçi olmaya özen göstermelisiniz. Hareketli günlerdesiniz.


Hakan Kırkoğlu Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde İlm-i Nücum (Astroloji) ve 18. yüzyılda Osmanlı Sarayı'ndaki Rolü isimli tezini yazarak ikinci bir yüksek lisans yapan R. Hakan Kırkoğlu danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak otuz yılı aşkın bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz : http://www.hakankirkoglu.comBu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Düm Düz Bir Karın İçin -

Hem yağ yakımını hızlandırıp kilo verdirir hem de içersindeki yüksek oranda K vitamini, C vitamini A vitamininin yanında demir bulundurduğu için vücut için harika bir yenileyicidir. Günlük düzenli olarak bir avuç tüketmek vücut için oldukça yararlıdır.  Özellikle A vitamini sayesinde gözlere için oldukça faydalıdır. İçerdiği folik asit sayesinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Hepimizin maydanozu  sevmesi için birçok nedeni var. Maydanoz, bu sağlıklı bitki tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ünlü doktor ve bitki uzmanı John R. Christopher, maydanozu iyileştirici olarak böbrek hastalıklarına şiddetle tavsiye etmiştir. Güçlü bir diüretik olan maydanozun üriner ve böbrek hastalıklarından korunma ve iyileşme konusunda güçlü bir tedavi olarak kullanıldığı zaten bilinmektedir. Hem yaprakları hem de maydanoz kökünü kullanmak çok güzel. Okurlarımızdan biri bu maydanoz tarifi gönderdi ve çok memnun olduğunu söyledi. 2 gün boyunca içtiğini ve kilosunu kon…

Temizlik İçin 14 Önemli Sır -

1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga domestos dokup sabaha …

İşte evimizdeki tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisine de katkı…

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Ultrasonda Gördüklerine Rağmen Bebeğini Aldırmadı – 3 Ay Sonra Bir Yabancıdan Aldığı Not Anneyi Ağlattı

Bebek sahibi olmak insanın hayatını değiştiriyor. Hissettiğiniz sevgiyi kelimelerle ifade edemiyorsunuz. Evladınız için en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Sara Heller dünyaya getirdiği oğluna Brody ismini verdi. Sara ve eşi Chris Eidam, Sara 24 haftalık hamileyken bebekleri hakkında bir gerçeği öğrendiler. Ultrasona bakıldığında Brody’nin dudaklarının tam olarak gelişmediği ve damağının yarık olduğu görüldü. Brody’nin dudağı ile burnu arasında büyük boşluk vardı. Brody’nni ebeveynleri ultrasonu görünce üzüldüler. Doktorlar, Brody gibi dünyada sadece 9 çocuk olduğunu söylediler. Chris Eidam, Omaha News’e “Bize çocuğu aldırıp aldırmamak istediğimizi sordular” dedi. Sara ve Chris, bebeği aldırma fikrini bir an olsun akıllarından geçirmediler. Anne, Today.com’a “Bebeğiniz nasıl görünürse görünsün onunla gurur duymalısınız. Bebeğimizin önceki ve sonraki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak bu hastalık hakkında insanların bilinçlenmesini sağlamak istedik” dedi. Hamileliğin ik…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…