Ana içeriğe atla

Ünlü Astroloji Uzmanı Hande Kazanova'dan (8 -14 Ekim 2018 Haftasına Özel) Haftalık Detaylı Burç Yorumları

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile burcunuzun o haftaki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık.

Burç burç haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.KOÇ BURCU: Haftanıza özel hayatınıza, ilişkilerinize veya ortaklı iş alanlarınıza odaklanarak başlıyorsunuz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bu haftabaşı sabah saatlerinde duygusal olarak yetersizlik hissi devrede olabilir. Tatmin olmakta zorlanabilir, sabah saatlerinde sorumluluklarınızı üstlenmek istemeyebilirsiniz. Akşama doğru enerjinizi daha rahat kullanmaya başlıyorsunuz. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü sabaha karşı oluşan Yeniayla birlikte özel hayatınızda ve ilişkilerinizde yeni kararlar almaya açık olacaksınız. Bu vereceğiniz kararlarda parasal konular sizi etkileyebilir. Yeniayın yöneticisi Venüs geri gittiği için çözüme yönelik harekete geçmek sizi ve koşullarınızı daha rahatlatabilir. Sosyal ilişkilerinizde karşı cinsle anlaşmak kolay olmayacak Perşembe günü bu etkiye dikkat edin.

Çarşamba günü ortak gelirler, harcamalar alanınıza merkür’ün girmesiyle beraber kafanız parasal konularda çözüme yönelik çalışabilir. Özellikle bu tarihte ortak parasal konularda karşılaşacağınız sıkıntılara ters ve agresif tepkiler verebilirsiniz. Bazı konuların sizi bağlamadığını düşünebilirsiniz. Gerginliklerinizin çözümü sorumlulukla ve disiplinle hareket ederseniz Cuma günü karşınıza gelebilir. Parasal güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.BOĞA BURCU: Haftanıza rutin işleriniz, yapılması gerekenlerle başlıyorsunuz sevgili Boğa ve yükselen Boğalar. Günlük işlerinizi, koşturmalarınızı sabah saatlerinde daha iyi organize etmeye ihtiyacınız olabilir. Kendinizi çabucak aşağıya çeken durumlar içinde bulabilirsiniz. Öğleden sonraysa toparlanmak ve koşturmalarınızı hızlandırmak açısından sizi destekleyecek. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan yeniayda iş ve hizmet alanlarınızda başlatmak ve adım atmak istediğiniz konuları harekete geçireceksiniz. Bir işe başvurduysanız, başlayacaksanız, sağlığınız ve işinizle ilgili aldığınız kararları bu tarihten sonraki dönemde yapmaya çalışın. Yeniay’ın yöneticisi Venüs gerilediği için ilişkilerinizdeki sıkıntılar bu alanlarınıza yansıyabilir. Daha önceden işbirliği içinde olduğunuz, bağınız olan insanlarla işlerinizi başlatabilirsiniz.

Bir gün sonra Çarşamba günü Merkür’ün özel ilişki alanlarınıza girmesiyle beraber bu alanlarda konuşmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Çözüm arayışı içinde olduğunuz konuları konuşmak, gözden geçirmek, fikir üretmek öne çıkabilir. Sinirli, gergin ve sıkılgan yapınızı yine Çarşamba günü iyi idare etmeye çalışın.

Özel hayatınızda Perşembe günü dikkat etmelisiniz. Göz önünde olacağınız ortamlarda enerjinizi kontrol etmek kolay olmayacak. Hem özel hayatınızda, hem de ortaklı işlerinizde gerginliklere açık olmalısınız.

Cuma günü iş hayatınızda fikirlerinize gereken desteği bulacak, işlerinizde verdiğiniz sözleri yerine getireceksiniz. Yalnız iş alanlarınızda etkili ve güçlü bir insanla anlaşmak kolay olmayacak. Hareket ve davranışlarınıza dikkat etmelisiniz.
İKİZLER BURCU: Haftaya aşk hayatınıza veya varsa çocuklarınızla ilgili konulara eğilerek başlıyorsunuz sevgili İkizler ve yükselen İkizler. Bu haftabaşı sabah saatlerinde para ödemeleriniz, harcamalarınız konusunda moraliniz düşük olabilir. Neyse ki öğleden sonra sizi harekete geçirecek önemli konulara odaklanacak ve yerinizde duramayan yapınızla işlerinizde daha hızlı ilerleyeceksiniz. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü sabah saatlerinde oluşan yeniay’ı, aşk hayatınızda, çocuğunuzla ilgili konularda adımlar atmak ve başlangıçlar yapmak için kullanabilirsiniz. Sanatsal veya kreatif işleriniz için de atılımlarınızı başlatabilirsiniz. Yalnız yeniay’ın yöneticisi Venüs gerilediği için bazı sorunların üzerinden geçerek, daha önceden tanıdığınız insanlarla bağlantıda bulunarak adımlar atmaya çalışmalısınız.

Çarşamba günü merkür iş ve hizmet alanlarınıza geçerek yaşadığınız aksilik ve sorunlara çözüm üretmenizi sağlayabilir. Yalnız bugünlerde sakin davranmak kolay olmayabilir. Beklenmedik koşulların sizi çabuk sinirlendirdiğini görebilirsiniz. Sıkılganlıklarınız yüksek olacak.

Perşembe günü iş hayatınızda ilişkilerinize dikkat edin. Karşı cinsle anlaşmak kolay olmayacak. Cuma günü parasal konularda fikirleriniz destek görebilir. İş hayatınızda sorumluluklarınızla hareket edeceksiniz. Şansınızı çok zorlamayın ve riskli işlerden Cuma günü kaçının.

YENGEÇ BURCU: Haftanız ailevi konular veya ev hayatınızda yapacaklarınızla başlıyor sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler. Bu Pazartesi duygusal konularda moraliniz bozuk olabilir, depresif etkilerle haftanıza başlayabilirsiniz ama gün içinde ev ve aile hayatınız için yapılması gerekenleri kolaylıkla halledeceksiniz. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü karşılayacağınız yeniay, ailevi konularda, taşınma işlerinizde, emlak alım, satımında kullanacağınız bir yeniay olabilir, bu alanlarınızın yöneticisi Venüs olduğundan ve gerilediğinden daha önceden almış olduğunuz kararları uygulamalı, yeni kararlardan kaçınmalısınız.

Çarşamba günü bu alanlarınızı ziyaret etmeye başlayan Merkür aşk hayatınızda sıkıntı ve problemlerinizi çözmek adına size göz kırpacak. Kafanız çözüme yönelik çalışabilir, konuşmaya ve iletişime geçmeye çalışabilirsiniz ama maalesef bu Çarşamba fikirlerinizde hızlı değişimler sevdiklerinize karşı sizi zorlayabilir, sıkılganlıklarınızı ve başınıza buyruk davranma isteğinizi kontrol etmelisiniz.

Perşembe günü riskli işlerden kaçının. Size kazandıran işlerinizde bazı sorunlar oluşabilir. Diğer taraftan tutkularınızla hareket ettiğiniz noktalarda sevdiklerinizle ters düşebilir, karşı cinsle anlaşamayabilirsiniz.

Özel hayatınızda sevdiğiniz insandan destek almak Cuma günü kolay olacak. Ona karşı verdiğiniz sözleri tutacak, aile alanınızda zorlandığınız, sorun yaşadığınız konuları çözümlemek isteyeceksiniz.ASLAN BURCU: Haftaya iletişiminiz yüksek bir şekilde başlayacaksınız sevgili Aslan ve yükselen Aslanlar. Bu Pazartesi iş ve günlük hayatınızın sorumlulukları sabah saatlerinde sizi zorlayabilir. Öğleden sonraysa çevrenizden ve sevdiklerinizden yardım alarak daha hızlı bir şekilde işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan yeniay’da satış, reklam, pazarlama, tanıtım, bilgisayar, radyo, televizyon alanlarında açılımlar karşınıza gelebilir. Yeniayın yöneticisi Venüs gerilediğinden bu alandaki ilişkilerinize ve davranışlarınıza çok dikkat etmelisiniz. Yine akraba veya kardeşlerinizin aile sorunları ve bu alanda alınacak kararlar devrede olabilir. Yakın çevrenizdeki insanlarla aranızdaki olayları çözmek, ilişkilerinize yeni bir boyut kazandırmak önemli olacak.

Çarşamba günü bu alanlarınıza iletişim gezegeni Merkür’ün gelmesiyle beraber sorunlarınızı konuşabilir, olayları çözmek için adım atabilirsiniz. İğneliyici sözlerden uzak durursanız şans sizden yana olabilir. Yine aynı gün gerginlikleriniz yüksek olabilir. Anne, babanız arasında, eşinizin ailesi, sizin ailenizin arasında da gerilimler yüksek olabilir. Size söylenilenleri sorunla karşılayabilirsiniz.

Perşembe günü aile içi ilişkilerinizde ve kendi özel hayatınızda kavgalara ve sürtüşmelere izin vermeyin. Karşı cinsi anlamakta zorlanabilirsiniz. Cuma günü aile hayatınızda konuşulanları hayata geçirmek size artı puan olarak dönebilir. Yakın çevrenizdeki bozulan ilişkileri, durumları onarmak için sözler verebilirsiniz.

BAŞAK BURCU: Haftanız parasal konulara ve sahip olduklarınıza odaklanarak başlıyor sevgili Başak ve yükselen Başaklar. Sabah saatlerinde sorumluluklarınız moralinizi hemen bozabilir. Riskli işlerden kaçınmalısınız. Öğleden sonraysa parasal işlerinizi tamamlamak önem kazanıyor. Hızlı ve atik ilerleyeceksiniz. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Maddi konularda ne zaman hareket etmeliyim, doğru zaman ne zaman diye soruyorsanız Salı günü oluşan Yeniay ve sonrası 15 gün önemli olacak sevgili Başaklar. Yine de para gezegeni ve para evinizin temsilcisi Venüs gerilediği için dikkatli ve temkinle ilerlemelisiniz. Alımlardan ziyade bu dönemde 2. El alımlarına ve satışlara yönelmeniz sizin için daha doğru olabilir.

Çarşamba gününden sonra yakın çevrenizle iletişiminizi hızlandıracaksınız. Sıkıntı ve sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz ama lafınızı da çok sakınmayacaksınız sevgili Başaklar. Sıkılganlıklarınız, tepkileriniz yüksek olacağından bazı ilişkilerinizi tavırlarınızla bozduğunuzu görebilirsiniz. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günlerine dikkat edin.

Perşembe günü iletişim halinde olacağınız insanlarla birbirinizi anlamanız kolay olmayabilir. İş alanlarınızı toleranssız davranarak zorlamayın. Cuma günü ise fikirlerinizi uygulamak, yakın çevrenize sorumlu davranmak isteyeceksiniz. Bozulan bir işiniz için onlardan yardım isteyebilir ve durumları çabuk toparlayabilirsiniz.TERAZİ BURCU: Haftanız duygusal kararlarla başlıyor sevgili Terazi ve yükselen Teraziler. Sabah saatlerinde bazı sorumluluklarınız sizi aşağıya çekebilir, demoralize olabilirsiniz. Gün içinde çabuk toparlamanız gereken işlerinizde şans sizden yana olacak. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan Yeniay kişisel adımlarınız ve başlangıçlarınız için ideal olsa bile, sizin yöneticiniz olan Venüs geriliyor. Kişisel bazda çok para harcamadan yapacağınız işlerin üzerine eğilebilirsiniz. Bu dönemde büyük adımlar atmak size çok pahalıya mal olabilir. Daha önceden para bağlantınız olan insanlarla işlerinizi aktive edebilirsiniz.

Hemen 1 gün sonra Çarşamba günü Merkür’ün para alanlarınıza girmesi, sıkıntı ve sorunlarınıza çözüm üretmenizi kolaylaştırabilir. Para işlerinizde anlık kararlardan, sıkılgan tavırlardan Çarşamba günü uzak durun. Riskli harcamalardan, yatırımlardan kaçının.

Perşembe günü karşı cinsle anlaşmak kolay olmayacak. Sorunlarınızın kökeninde maddi konular olabilir. Toleransınız yüksek olmayacağı için karşı tarafı dürtmekten ve zorlamaktan kaçınmalısınız. Neyse ki Cuma günü aile büyüklerinizle veya sevdiklerinizle bozabileceğiniz ilişkilerinizi maddi yönden doğru adımlarla toparlayabilirsiniz. Bir eşyanız, aletiniz Cuma günü bozulabilir.

AKREP BURCU: Haftanız geri plandan yürüteceğiniz işlerinizle başlıyor sevgili Akrep ve yükselen Akrepler. Bu haftabaşı önemli işlerle uğraşmak istemeyebilirsiniz. Sabah saatlerinde alacağınız bir haberle moraliniz çabuk bozulabilir. Herşeyi bu kadar dert etmeyin, gün içinde ev hayatınızda daha hızlı olacak, işlerinizi kolay organize edeceksiniz. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan Yeniay kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız size göz kırpabilir. Bilinçaltı çalışmaları, spiritüel konularla ilgilenmek, eğitim almak ve yurtdışına gitmek istiyorsanız bu yeniay sonrasında kararlarınızı uygulayabilirsiniz yalnız venüs’ün gerilediğini unutmadan yolunuzda ilerlemelisiniz. Büyük değişimler ve adımlar konusunda desteklenmiyorsunuz.

Çarşamba günü merkür sizin burcunuza geçecek. İfadenizde rahatlayacaksınız. Yalnız özel hayatınızda yaşadıklarınız ve karşınıza gelenlere tepki verebilirsiniz. Bugüne denk gelen konuşmalarınızda dikkatli olun. İlişkilerinizdeki gerginlikler sizi yorabilir. Olayları anlamakta zorlanabilirsiniz.

Perşembe günü özel hayatınızda karşı cinsi, onun davranışlarını ve hareketlerini anlamakta zorlanabilirsiniz. Toleransınızı yüksek tutmaya çalışmalısınız. Cuma günü girişimleriniz, işleriniz anlamında sizi destekleyecek. Özel hayatınızdaki zorlanmaları bu dönemde işinize kanalize olarak aşabilirsiniz. Yakın çevrenizden önemli bir insanla anlaşmazlıkları kafanıza çok takmayın.YAY BURCU: Bu hafta arkadaşlarınızla beraber yapacağınız planların üzerine eğilebilirsiniz sevgili Yay ve yükselen Yaylar. Bu Pazartesi karşınıza gelen bir teklif para engeline takılabilir, maddi konularda moralinizi hemen bozabilirsiniz. Gün içinde alacağınız başka haberler sizi harekete geçirecek, düşük duyguların sizi aşağıya çekmesine izin vermeyin. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan Yeniay bazı arkadaşlarınızla yaşadıklarınızdan sonra yeni kararlar almanızı sağlayabilir. Onlarla olan iş konuşmalarınızı harekete geçirebileceğiniz gibi, bazılarıyla olan bağlantınızı koparma ve bir daha görüşmeme kararı alabilirsiniz. Bu sizi zorlayan işleriniz için de geçerli olabilir.

Çarşamba günü ve sonrasında özel hayatınızda ve kariyerinizde bazı geri çekilmeler oluşabilir. Arkanızdan konuşan insanlara bu döngüde dikkat edin, önemli sırlarınızı herkesle paylaşmayın. Planlarınızı oluşturmalı, geleceğinizi düşünmeli ve sakin olmaya özen göstermelisiniz. Zira bu Çarşamba ve Perşembe günleri iş alanlarınızdaki değişimler yakın çevrenizdeki insanlarla bağlarınızı da zorlayabilir. Anlık kararlardan, ani hareketlerden uzak durun.

Cuma günü parasal işlerinizde bozulmalara açık olacaksınız, sürtüşmelerden kaçının yine de yaptığınız bazı planların tıkır tıkır işlediğini de göreceksiniz. Geri plandan size yardım edecek insanlardan güzel destekler alacaksınız.

OĞLAK BURCU: Kariyerinize ve iş alanlarınıza odaklanarak haftanıza giriş yapıyorsunuz sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar. Sabah saatlerinde iş sorumluluklarınız sizi aşağıya çekebilir, moralinizi yetersizliklerle bozabilirsiniz. Öğleden sonraysa parasal işlerinizde daha atik davranmak önem kazanıyor. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü etkili bir yeniayınız var. Kariyer ve iş koşturmalarınız bu yeniayda ailenizle olan ilişkilerinizi sınarken, farklı girişimleriniz için desteklenmeyeceksiniz çünkü Kariyer evinizin yöneticisi Venüs geriliyor. Sosyal çevrenizde alacağınız bir karar iş ilişkilerinizi etkileyebilir. Daha önceden beraber çalıştığınız arkadaşlarınızla, çevrenizle yolunuzda ilerleyebilirsiniz.

Çarşamba günü Merkür arkadaş ve sosyal çevre alanlarınıza geçiyor. Çevrenizle iletişiminiz artarken, sıkılganlıklarınızı ve anlık çıkışlarınızı onlara bu tarihte yansıtmamaya çalışın.

Perşembe günü harcamalarınıza dikkat edin, bazı işlerinizde dengeyi tutturmak kolay olmayabilir. Neyse ki hızlı ve derin düşünce yapınızla, çevrenizle beraber alacağınız sorumluluklarla sorunlarınızı halletmenin de yollarını Cuma günü bulacaksınız. Bozulan bir iş Cuma günü netleşebilir, siz de başka anlaşmalar yaparak, sözler altına girerek bu haftayı kapatabilirsiniz.KOVA BURCU: Haftanız daha az tanıdığınız insanlarla girişeceğiniz işlerle başlıyor sevgili Kova ve yükselen Kovalar. Bu Pazartesi elinizde olmayan koşullar sabah saatlerinde sizi zorlayabilir. Planlarınızın çalışmadığını, sizi aşağıya çektiğini düşünebilirsiniz. Öğleden sonraysa enerjinizi istediğiniz gibi kullanacaksınız. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan yeniayla beraber seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak olan işler, yurtdışı alanlarınızda daha önceden ilişki içinde bulunduğunuz kişilerle kararlarınızı uygulayabilirsiniz. Gelecek planlarınız hızlanırken, iş ve kariyer alanlarınızda yaşadığınız bazı aksilikleri düşünerek adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Çarşamba günü Merkür iş ve kariyer alanlarınızı etkilemeye başlayacak. İşinizle ilgili konuşmalarınız hızlanırken karşınıza gelen sorunlara, kolaylıkla çözüm üreteceksiniz. Yalnız Çarşamba günü sinirli ve sıkılgan yapınızı kontrol etmelisiniz. Aile hayatınızdaki değişimler toplum önü işlerinizde sizi zorlayabilir.

Perşembe günü hayat amacınızla, size sunulanlar arasında gerginlikleriniz yüksek olacak. Kadın erkek ilişkilerinizi hem özel hayatınızda, hem de iş alanlarınızda dengelemelisiniz.

Cuma günü stratejik adımlarla bozulan işlerinizi, ilişkilerinizi tamir edebilir, kendinize yeni alanlar yaratabilirsiniz. Bu hafta havlu atmaya yatkın olsanız bile, sinirinizi doğru kullanırsanız işler istediğiniz gibi ilerleyecek.

BALIK BURCU: Haftanıza ortak para işlerinizin üzerine eğilerek başlıyorsunuz sevgili Balık ve yükselen Balıklar. Ödemelerinizle uğraşırken bu Pazartesi sabah saatlerinde sıkıntılar oluşabilir. Öğleden sonraysa enerjinizi daha rahat kullanacak, sezgilerinizden yardım alacaksınız. Yarın bir yeniay oluşacak, bir gün öncesinde ay kapanırken büyük kararlardan, önemli işlerden kaçının.

Salı günü oluşan Yeniay, ortak parasal işlerinizdeki çözümleri uygulamanız için sizi teşvik edebilir. Birilerinden borç almak isteyebilirsiniz, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ama Venüs’ün gerilediğini unutmadan hareket etmeli, yeni işlerden,yeni sorumluluklardan kaçınmalısınız. Daha önceden iş yaptığınız kişilerle, ilişkinizin olduğu insanlarla işlere daha sıcak bakın. Satış ve 2. El alımlar yapılabilir.

Çarşamba günü daha az tanıdığınız ve samimi olduğunuz insanlarla iletişiminizi hızlandırabilirsiniz. Seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak işler, medya, ticaret ve hukuk alanlarınızdaki sorunları çözüme ulaştırmak, üstünde düşünmek, konuşmak için uygun bir dönem olacak ama bu Çarşamba fikirlerinizi sunarken çabuk sıkılabilir, size ne yapılmasını söyleyen insanlara karşı tepkinizi ortaya koyabilirsiniz.

Perşembe günü dış ortamlarda önemli işlerinizde anlık öfke nöbetlerine karşı dikkatli olun. Karşı cinse karşı toleransınız yüksek olmayacak. Cuma günü bazı arkadaşlarınızla aranızda güç çekişmeleri, fikir anlaşmazlıkları oluşabilir, yine de bazıları sizi ve yaptıklarınızı destekleyecekler.


Hande Kazanova Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümü mezunudur. Astrolojide ilk eğitimini 2001- 2003 yılları arasında Göklerin Bilgeliği Okulundan aldı. İleri seviye ve Klasik Astroloji eğitimini Astro Art Astroloji Okulu’nda tamamlayarak Diplomasını aldı. Mart 2006 yılından itibaren Yeni Aktüel Dergisi’nde Astroloji sayfalarını hazırlamaya başladı. Mart 2009’dan itibaren ve hala Habertürk Gazetesi’nin ve Haberturk.com’un astroloji yorumlarını yapmaktadır. 2016 yılında Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (İnternational society for Astrological Research) İSAR’ın sınavını tamamlayarak İSAR CAP ünvanını aldı. Danışmanlık yetenekleri eğitimi ve ilkeleri sınavlarını vererek sertifikalılandırılmıştır.

Profesyonel Astroloji Organizasyonu olan OPA’nın üyesidir.

Kendisini web sitesinden takip edebilirsiniz : http://www.handekazanova.com/biyografi/Bu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Düm Düz Bir Karın İçin -

Hem yağ yakımını hızlandırıp kilo verdirir hem de içersindeki yüksek oranda K vitamini, C vitamini A vitamininin yanında demir bulundurduğu için vücut için harika bir yenileyicidir. Günlük düzenli olarak bir avuç tüketmek vücut için oldukça yararlıdır.  Özellikle A vitamini sayesinde gözlere için oldukça faydalıdır. İçerdiği folik asit sayesinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Hepimizin maydanozu  sevmesi için birçok nedeni var. Maydanoz, bu sağlıklı bitki tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ünlü doktor ve bitki uzmanı John R. Christopher, maydanozu iyileştirici olarak böbrek hastalıklarına şiddetle tavsiye etmiştir. Güçlü bir diüretik olan maydanozun üriner ve böbrek hastalıklarından korunma ve iyileşme konusunda güçlü bir tedavi olarak kullanıldığı zaten bilinmektedir. Hem yaprakları hem de maydanoz kökünü kullanmak çok güzel. Okurlarımızdan biri bu maydanoz tarifi gönderdi ve çok memnun olduğunu söyledi. 2 gün boyunca içtiğini ve kilosunu kon…

Temizlik İçin 14 Önemli Sır -

1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga domestos dokup sabaha …

İşte evimizdeki tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisine de katkı…

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Ultrasonda Gördüklerine Rağmen Bebeğini Aldırmadı – 3 Ay Sonra Bir Yabancıdan Aldığı Not Anneyi Ağlattı

Bebek sahibi olmak insanın hayatını değiştiriyor. Hissettiğiniz sevgiyi kelimelerle ifade edemiyorsunuz. Evladınız için en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Sara Heller dünyaya getirdiği oğluna Brody ismini verdi. Sara ve eşi Chris Eidam, Sara 24 haftalık hamileyken bebekleri hakkında bir gerçeği öğrendiler. Ultrasona bakıldığında Brody’nin dudaklarının tam olarak gelişmediği ve damağının yarık olduğu görüldü. Brody’nin dudağı ile burnu arasında büyük boşluk vardı. Brody’nni ebeveynleri ultrasonu görünce üzüldüler. Doktorlar, Brody gibi dünyada sadece 9 çocuk olduğunu söylediler. Chris Eidam, Omaha News’e “Bize çocuğu aldırıp aldırmamak istediğimizi sordular” dedi. Sara ve Chris, bebeği aldırma fikrini bir an olsun akıllarından geçirmediler. Anne, Today.com’a “Bebeğiniz nasıl görünürse görünsün onunla gurur duymalısınız. Bebeğimizin önceki ve sonraki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak bu hastalık hakkında insanların bilinçlenmesini sağlamak istedik” dedi. Hamileliğin ik…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…