Ana içeriğe atla

Astrolog HAKAN KIRKOĞLU'dan 5 - 11 Kasım 2018 Haftalık Burç Yorumları

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile burcunuzun o haftaki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini günlük olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç 5 - 11 Kasım haftasına ait haftalık burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.
Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.KOÇ BURCU: Bu dönemde ortaklaşa konularda, finansal işlerde daha çok şey yapabileceğinizi görebilirsiniz. Gelecek hedeflerinize ve grup çalışmalarına daha çok enerji sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda uzaklarla ilgili gelişmeler, yolculuklar ve eğitsel alanda canlanma vurgulanıyor. Haftanın ilk günlerinde sabırlı olmak gerekebilir. Detaylar ve iş konularını toparlamak söz konusu. 7’sinden sonra hızlanan koşullar var. Borç alacak, miras gibi işleri halletmek daha kolay olabilir. 8’i ile birlikte kendinizi daha canlı ve iyimser hissedebilirsiniz.BOĞA BURCU: Bu hafta karşıt burcunuz Akrep’teki yeniay önemli sonuçlar ve değerlendirmeler getirmekte. Genel olarak dışsal etkiler, ilişkiler gündeminizi belirliyor ve sizi düşündürtüyor olabilir. Aynı zamanda iş hayatına ait konularda daha kararlı ama esnek de olabilmelisiniz. Haftanın ilk günlerinde çocuklarla ya da sevdiklerinizle ilgili uğraşlar zaman alabilir. 7’sinden sonra kararlarınız netleşebilir. Bu yeni dönemde finansal konulara, ortak kazanç yaratabilecek fırsatlara daha açıksınız. Ancak bir yandan da bağlayıcı durumlar ve hassasiyetler de var.
İKİZLER BURCU: Bu hafta 7’sinde Akrep burcundaki yeniay zaman alan işleri ve çalışma hayatınızdaki değişiklikleri hızlandırmakta. Organize olmayı gerektiren konulara odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda ilişkiler ve anlaşmalar, ortaklık içeren konular da hızlanmakta. Haftanın ilk günlerinde eve yönelik işleri tamamlamak söz konusu. 7’sinden sonra temponuz yükseliyor. 8’inden itibaren yeni fırsatlar, öneriler gündeme gelebilir. Bu dönemde yeni adımlar atmak ve kişisel alanda değişikliklere gitmek daha kolay olacak. Beraberlikler de canlanmakta.

YENGEÇ BURCU: Bu hafta Akrep burcundaki yeniay kişisel alanda kendinize güveninizi arttırmakta. Yaratıcı alanda ve sevdiğiniz konularda daha girişken ve mücadeleci olabilirsiniz. Konsantrasyonunuz da yüksek. Ancak bir yandan da zihinsel açıdan yoğun günlerdesiniz. Haftanın ilk günlerinde ziyaretler ve yakın çevreniz meşgul edici olabilir. 7’sinden sonra sevdiklerinizle ilgili konulara daha etkin yaklaşabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde endişe yaratan ortaklı bir konu içinde, bir para ya da iş konusu üzerinde kararlı davranmanız gerekebilir.ASLAN BURCU: Bu hafta kişiliğinizi daha çok ortaya koyabileceğiniz fırsatlar gelişiyor. Haftanın ilk günlerinde parasal bir konu üzerinde tamamlanması gereken konular var. 7’sinden itibaren adımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Eve, toprağa, kazançlara yönelik olanaklar artmakta. Bu yeni dönemde ortaklı işler, evlilik ve anlaşmalar daha sakin kalmalısınız. Yine bu dönemde çocuklarla ilgili konular, size keyif ve mutluluk getirebilecek gelişmeler de var. 8-10 günlerinde kendinizi daha yaratıcı ve pozitif hissedebileceğiniz günlerdesiniz.

BAŞAK BURCU: Bugünlerde yakın çevreniz çok hareketli ve bir dizi bitiş ve başlangıç gündeme geliyor. Haftanın ilk günlerinde kişisel konuları tamamlamak ve parasal konularla daha çok ilgilenmek gerekebilir. 7’sindeki yeniay zihinsel açıdan konsantrasyonu arttırmakta. Bu yeni dönemde aynı anda birden fazla işle uğraşabilirsiniz. Aynı zamanda gruplar, iş ve çalışma ortamı, sağlıkla ilgili uğraşları önemseyebilirsiniz. Bu yeni dönemde, ailenizle, toprak ya da gayrimenkullerle ilgili işlerde hızlanma ve yeni fırsatların da ortaya çıktığı görülmekte.TERAZİ BURCU: Bu dönemde kişisel harcamalarınızı ve bütçenizi gözden geçirmenin tam zamanı ve yakın çevrenizdeki hareketliliği de zaman ayırabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde sağlık, düzen gibi konulara daha çok zaman ayırmak ve fedakarlık göstermek gerekebilir. 7’si sonrasında parasal konulara odaklanırken, bazı fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca bugünlerde aşk hayatınızı ve aşktaki konuları önemsemek ama daha sakin olmak iyi olacak. 8-10 günlerinde kısa ya da uzun ziyaretler, eğitsel uğraşlar ve çeşitli görüşmeler içinde olabilirsiniz.

AKREP BURCU: Bu hafta 7’sinde burcunuzdaki yeniay size daha fazla kararlılık ve ilerleme isteği getirmekte. Kişisel konularda ve ilişkilerinizde daha çok çaba sarf edebileceğiniz günlerdesiniz. Aynı zamanda eve ve yerleşime ait uğraşlara zaman ayırabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde gruplarla ilgili işler dikkat çekebilir. Çalışma ortamına ait konular, çift durumlar biraz yorucu olabilir. Ayrıca bu yeni dönemde iş hayatında yeteneklerinizi daha iyi değerlendirebileceğiniz fırsatlar gündeme gelmeye başlayabilir.YAY BURCU: Bu hafta kişisel açıdan daha ümitli ve şanslı olabileceğiniz imkanlar gelişmekte. Bir yandan bitişler ama aynı zamanda yenilikler içindesiniz. Bir süredir devam eden yıpratıcı ya da gizli konular gittikçe zayıflamakta ve siz de olayları daha iyi yönetebilmektesiniz. 7’sinden sonra kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. 8’inde Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile birlikte şahsi alanda ilerleme ve harekete geçme fırsatları artmakta. Bu yeni dönemde daha iyimser ve girişimci olabilirsiniz. Bugünlerde yakın çevrenizde gruplar da sizi oldukça meşgul edebilir.

OĞLAK BURCU: Bugünlerde gelecekle ilgili yeni projeler ve özellikle iş hayatında yapılabilecek çok şey söz konusu. Haftanın ilk günlerinde uzaklarla ilgili bir konuyu tamamlamak gerekebilir. 7’sinden itibaren hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ortaklı kazançlar üzerinde odaklısınız ancak harcamaları dikkate almak gerek. Bu yeni dönemde tam olarak kontrol edemediğiniz durumlar ya da sizi kendi iç dünyanıza yöneltebilecek olaylarla ya da kişilerle de karşılaşabilirsiniz. 8-10 günlerinde olayları kendi akışında ele almaya bakmalısınız.KOVA BURCU: Bu dönemde oldukça aktif ve kişisel konularda girişimci olabileceğiniz günlerdesiniz. Son dönemde işle ilgili konulara fazlası ile odaklısınız. 7’sindeki yeniay gelecek hedefleriniz ve başarınız açısından yeni imkanlar getirmekte. Yine bu dönemde fiziksel açıdan yorucu olabilecek durumlara dikkat etmelisiniz. Haftanın ilk günlerinde zihinsel açıdan gerginlikler olabilir. Hızlı değişiklikler var. 8’i ile birlikte, sizi daha ümitli ve iyimser kılabilecek yeni uğraşlar ve beklentiler var. Arkadaşlıklar ve sosyal açıdan daha dışadönük bir dönemdesiniz.

BALIK BURCU: Bu dönemde hedeflerinize daha yakın hissedebileceğiniz ve kişisel alanda ilerleme içinde olabileceğiniz gelişmeler bekleyebilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde ilişkilerde daha hassas ve endişeli olabilirsiniz. Ancak 7’sinden sonra özellikle uzaklarla ilgili gelişmeler, eğitsel konular ya da kendinizi daha rahat anlatabileceğiniz olanaklar artmakta. İçinde bulunduğunuz gruplara dikkat etmelisiniz. Bu yeni dönemde özellikle kariyer ve tanınma alanında yapabileceğiniz çok şey var ve daha şanlısınız. Ufuklarınızı geniş tutmaya bakmalısınız.


Hakan Kırkoğlu Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde İlm-i Nücum (Astroloji) ve 18. yüzyılda Osmanlı Sarayı'ndaki Rolü isimli tezini yazarak ikinci bir yüksek lisans yapan R. Hakan Kırkoğlu danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak otuz yılı aşkın bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz : http://www.hakankirkoglu.comBu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

Önümüzdeki 5 Yıl Seni Neler Bekliyor? Burç Burç Hazırlanmış Yıllık Yorumları (İnternet'te İlk ve Tek)

Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık burçları günlük, haftalık, aylık özel burç yorumunu her gün burdan takip edebilirsiniz. Yıllık burç yorumları ile burcunuzun o yıl ki durumunu ve diğer burçlarla olan ilişkilerini genel olarak takip edebileceğiniz bir yazı hazırladık. Burç burç önümüzdeki 5 yıla ait detaylı burç yorumlarınızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Haftalık burç yorumunun ardından günlük burç yorumunuz ayrıca yine paylaşılacaktır.

KOÇ BURCU: Şunu söylememiz gerekir ki, önümüzdeki yıl seni yepyeni başlangıçlara adım atarken görüyoruz. Zaten 2018 yılı çok şükür bitmek üzere. Sen bu yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, önüne bakmaya devam edeceksin. 2019 yılının en gözde burcu sizsiniz! Bütün önemli ve güzel gelişmeler bu yıl karşına çıkacak. 2019 yılının ikinci yarısında ise olacak tutulmalar ile birlikte kişisel finansal kaynaklarını korumak isteyeceksin. Bu belki bir birikim belki de bir mal varlığıdır. Tam olarak bilmiyoruz faka…

1 Yudumu Karaciğeri Yenilemeye Göbeği Dümdüz Yapmaya Yetiyor

Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit doğru beslenme tekniklerini uygulama! Sağlıklı ve işlevsel bir karaciğere sahip olmak için iki şeye ihtiyacımız var: sağlıklı bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları. Ancak, bu modern çağlarda ulaşmak ve elde etmek güçtür. Bir şekilde fast food ve sağlıksız ürünler yemeye mecburuz, çünkü işyerinde daha fazla yemek yapmaya veya kalmaya vakit yok, bu yüzden toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğerimiz her zaman korunmalıdır çünkü çalışmaları bizim için hayati önem taşımaktadır. Bunu başarmak için, sık sık onu …

Tam Tespit - Doğduğun aya göre kişilik analizi

Bize doğduğun ayı söyle sana nasıl biri olduğunu söyleyelim. Bu analizler ile kişiliğine dair farklı bir şeyler öğrenmen mümkün! Doğduğun ay senin hakkında çok fazla şey anlatıyor. Bilim insanlarının hazırladığı bu test ile doğduğun ayı seç ve detaylı kişilik analizi sonrasında kendini yeniden keşfet! Dünya bize kim olduğumuzu söyleyen ipuçlarıyla dolu. Üzerimizde güneş burcumuz ve yükselenimiz kadar önemli etkisi olan bir başka değişken de hangi ayda doğduğumuz. Aynı burçtan olduğumuz biriyle aramızdaki farklılıkları ayrı aylarda doğmuş olmamız açıklayabilir. **OCAK**Ocak Doğumlu Bayanlar**Her daim genç kalmayı başarır.Soğuk görüntüsünün ardında güçlü çekiciliği ve gizli şehveti vardır.Yaş tahtaya ayak basmaz.Sadakatli, kadirşinas, sevdiklerini yarı yolda bırakmaz.Erkeğini yüceltir, saygın bir yere getirmek için mücadele eder.Yeri geldiğinde tüm yükün altına elini koyar.Tutumludur.Doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü vardır.Mütevazıdır.Ortama, kişiye, duruma gör…

Dizleri İyileştiriyor ve Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapıyor -

İltihaplı eklemler, romatizmal hastalıklar, bademcik iltihabı, kuru egzama, topuk dikeni ve onlarca hastalığa şifa! Eklem ağrıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Hayat fonksiyonlarını tam olarak etkilemese de, ağrılı süreçleri sebebiyle kişinin gündelik işlerinden tam verim almasına engel olur. Büyük eklemler olarak adlandırılan bilek, omuz, bel veya boyun, diz eklemleri gibi bölgelerde meydana gelen rahatsızlıklar oldukça önemli ve mutlak suretle dikkat edilmesi gereken rahatsızlıkların başında gelmektedir. Eklem ağrıları tedavisi ile alakalı herhangi bir müdahale yapılmadığı taktirde ağrılar zamanla artmaya başlar ve sizlerin yaşam standartlarını olumsuz etkiler. Eklem ağrılarının belirtisi ise ilk aşamada ara sıra gözlemlenmekle beraber, zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır. Bunun yanı sıra diğer belirtileri; Kişide hareket bozuklukları sorunu ortaya çıkar. Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi sorunlar meydana geli…

‘Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem

Bebekler hariç bütün yetişkinlerin hayatının belli bir bölümünde dişinde plaklar oluşmuştur. Kötü görüntü oluşturan plaklardan kurtulmak epey pahalı olabiliyor. Doğru yöntemi bilirseniz para harcamanıza gerek kalmıyor. Evinizde bulunan malzemelerle diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir de bunun bilimsel olarak kanıtladığını söylemiş miydik? Malzemeler : 1 — Tuz Sofra tuzu işinizi görecektir. Bir çay kaşığı yeterli. Hemen küçük bir kaba koyun. 2 — Karbonat Tuza, iki çay kaşığı da karbonat ekleyip güzelce karıştırın. 3 — Su Bir çay kaşığı suyu ekleyip karıştırın. Karışım, diş fırçasına koyulabilecek sertlikte olmalı. Nasıl ve Ne Sıklıkta Fırçalamalı? Ev yapımı diş macununuzla dişlerinizi üç dakika boyunca fırçalayın. Sonra ağzınızı çalkalayın! Hepsi bu kadar! Dişlerinizde plak oluşmaması için ayda birkaç kez karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Tüyo: Karışımın dilinize gelmemesi için özen gösterin. Aksi halde dilinizde istenmeyen bir tat …

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek. Nasıl mı? Kırışıklar için Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi. Her yaş grubuna hitap eden bu maske düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Ve bu şekilde etkili ve kalıcı çözüme kavuşulabilir. Gerekli Malzemeler: Bir adet yumurta sarısı İki yemek kaşığı çiçek balı Yumurta sarısını ve çiçek balını cam bir kapta iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze yedirerek sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Bu maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılması ve cildin gevşeyip maskenin içerilere daha iyi nüfuz emesi için öncesinde yüz buharı yapmanızda fayda olacaktır. Yumurta Sarısı Bal Maskesi Ile Kırışıklıklarınızı Azaltın. Zengin Içerikli Bu Maske Tarifi Ile Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltarak Daha Canlı Bir Görünüş Elde Edebilirsiniz. Uygulanışı Ve Hazırlanışı: Elinizdeki tüm malzemeleri cam bir kapta mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün v…

Doğum Gününüz Karakteriniz Hakkında Çok Şey Söylüyor

Hangi tarih de doğduğun senin hakkında o kadar çok şey söylüyor ki...1 Ocak-10 Ocak tarihleri arasında doğanlar: Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan. Sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan. Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan yana olan. Başarılı olmayı isteyen ve rahat, güvende yaşamayı arzulayan. Gayet kibar ve nazik. Doğru ve dürüst davranan. Başarısızlığa tahammülü olmayan, sevgiye önem veren. Takdir edilmekten hoşlanan, yeniliklere açık, bulunduğu alanda parlamak isteyen.Kimi zaman coşkulu bazen karamsar olabilen. Fakat asla pes etmeyen, direnen. 11 Ocak-19 Ocak tarihleri arasında doğanlar: Son derece mantıklı, becerikli, akıllı, sözünde duran eğitim hayatına önem veren öğrendiklerini kolay kolay unutmayan aklını ve yaratıcı hünerlerini kolaylıkla hayata geçirebilen neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu iyi ayırt edebilen mantıklı gerektiğinde sert konuşabilen aynı anda birden fazla konuda bilgi sahibi olabilen gözlem gücü yüksek, iş hayatında ba…

Evinize Bolluk Bereket Getiren 8 Şey -

Evin bereketli olmasının sağlamak için sekiz tane sebebi vardır. Evin bereketli olmasının bu sekiz yöntemi bize Kur’an-ı Kerim ve sünneti seniyede haber verilmiştir. Bu sekiz madde yapıldığı taktirde evde bereket eksik olmaz ve evde bol bereket olur. Birincisi evde bol bol Kur’an-ı Kerim okumaktır. Kur’an-ı Kerim öğretmek tecvidini öğrenmek onun ilmiyle uğraşmak ﻭَﻫٰـﺬَﺍ ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﺍَﻧْﺰَﻟْﻨَﺎﻩُ ﻣُﺒَﺎﺭَﻙٌ … İşte bu (Kur’an) da, bereket kaynağı (EN’ÂM suresi 92. ayet) (Resmi:6/İniş:55 Hadis-i şerifte beyan edilir ki: “Bir ev, içinde Kur’ân okunması sebebiyle o evde oturanlara genişlik, ferahlık verir. Orada melekler hazır bulunur. Şeytanlar kaçar, evin hayır ve bereketi artar. İçinde Kur’ân okunmayan bir ev ise içindekilere dar gelir. O evde melekler gider, şeytanlar hazır bulunur, evin hayır ve bereketi de o olur.” (Darimi, Sünen: 2/429-430. Fezailü’l-Kur’ân 1.)   İkincisi ise besmele ve allahı zikirdir. Hazret-i Câbir (Allah O’ndan razı olsun) der ki: “Resûlullah…