Ana içeriğe atla

Kabağı Hiç Fırın Poşetinde Yapmayı Denediniz mi?


BÖYLE KABAK TATLISI YEMEDİNİZ 💯 FIRIN TORBASINDA YAPIMI ÇOK KOLAY KARAMELİZE KABAK TATLISI TARİFİ


Gerekli Malzemeler;

  •     1 kilogram balkabağı
  •     3,5 su bardağı toz şeker

Servis ederken;

  •     Tahin
  •     Ceviz
  •     Kaymak

Yapılışı;


1 kilogram balkabağı ve 3,5 su bardağı şekeri fırın poşetine koyarak 1 gece buzdolabında içerisinde ki şekerin erimesi için bekletelim. Pişerken fırın torbasının ağızının açılmaması için tekrar sıkıca kapatalım. Daha sonra kürdan yardımı ile fırın torbasının üzerine 3-4 delik açalım.


Önceden ısıtılmış 190-200 derece fırında 1 saat kadar pişirelim. 55 dakika sonra içindeki şerbet iyice kabarmaya başladıktan sonra 5 dakika daha pişirip fırını kapatalım ve ardından iyice karamelize olması için fırında yarım saat kadar daha bekletelim.


Soğuyan kabağı fırından çıkartarak fırın poşetini üst tarafından keserek servis tabağına alalım. Daha sonra içinde kalan şebetide kabakaların üzerine dökelim.


İyice soğuması için buz dolabında en az 1 saat kadar bekletelim. Daha sonra istediğiniz şekilde servise hazırlayabilirsiniz.  Afiyet olsun.


Tarifin videolu anlatımını aşağıdan izleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir.


Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir.

Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir.

Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.