Ana içeriğe atla

DEMLİKTE KALAN ÇAYIN KULLANIM ALANLARI


DEMLİKTE KALAN ÇAYI SAKIN ATMAYIN. 
BAKIN NELERE FAYDASI VAR.

Çay içmeyi oldukça seven bir milletiz. Bununla birlikte her gün günde birkaç kez demlediğiniz çayın dibini muhakkak az da olsa kalmaktadır. Kesinlikle demlikte kalan çayları atmayın ve farklı şekillerde değerlendirin.

Ayak Kokusu : Ayaklarınızın kokusundan şikayetçi iseniz demlikte kalan çay ile ayaklarınızı yıkayabilirsiniz. Sadece çay dolu bir kabın içinde ayaklarınızı bekletmeniz kokunun gitmesi için yeterli olacaktır.


Boğaz Ağrısı : Demlikte kalan çayın soğuduğundan sonra ağzınızda gargara yaparak ağrının geçmesini sağlayabilirsiniz.

Buzdolabı Kokuları : Dolabınızı her ne kadar düzenli olarak temizleseniz de yine de kötü kokular oluyor ise sadece çaydanlıkta kalan çayın demini süzerek bir kabın içine koyun ve bu kabı da dolabınızın bir köşesine yerleştirin. Kokunun gittiğini göreceksiniz.

Yağlı Ciltler : Yağlı ciltlerde nem dengesini korumak için duştan çıktıktan sonra çaydanlıkta kalan çay ile cildinize tonik uygulayabilirsiniz.
Çapaklar : Gözünüzde sürekli çapak sorunu ile mücadele ediyorsanız çay ile gözlerinizi silebilirsiniz. Kısa süre sonra çapağın geçtiğini görebilirsiniz. Özellikle bebeklerde oldukça işe yarayan bir yöntemdir.4


Yağlı Saçlar : Oldukça yağlı bir saç yapınız var ise duştan çıktıktan sonra ılık çay ile saçlarınızı durulayarak yağlı saç yapınızdaki nem dengesini koruyarak yağ oranını da azaltabilirsiniz

Dil Isırması : Çay bunların dışında dil ısırması gibi sorunlarda da oldukça etkilidir. Dilinizi ısırdıysanız sadece demlikte kalan çay ile ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Ağrısı geçecektir.
Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://juicing-for-health.com/wp-content/uploads/2012/06/garlic-cloves2.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://www.facebook.com/cosmodermepk/photos/a.1497324133868874.1073741828.1497310113870276/1749819881952630/?type=3&theater
  • http://www.thewhistlingkettle.com/info/index.php/blog/post/why-use-cast-iron-teapot
  • https://www.youtube.com/watch?v=4jrXc0rUg9M