Ana içeriğe atla

DİŞ AĞRISINA İYİ GELEN EN ETKİLİ DOĞAL YÖNTEMLER


Evdeki Malzemelerle Diş Ağrısını Şıp Diye Kesen En Etkili Kür ve Yöntemler

Pek çok kişinin dişçiden korkmasına karşılık, diş ağrısı çektiği bilinir. İşte ağrınızı şıp diye kesecek en etkili doğal ağrı kesici yöntemler...

Özellikle oldukça şiddetli diş ağrılarında dişin ağrısını geçirmek için doğal yöntemleri tercih ediyorsanız sizler de karanfili kesinlikle denemelisiniz.

Bilindiği üzere karanfilin ağrı kesici bir özelliği vardır. Özellikle ağrıyan dişin üzerine bir adet karanfil koymanız ağrının uyuşmasını ve kısa sürede geçmesini sağlayacaktır.
Karanfilin içinde bulunan eugenol maddesi orta şiddetli diş ağrılarında bile etkili olabilecek bir özelliğe sahiptir. Ancak çok fazla karanfil tüketimi midede yanmanın dışında ağız içinde uyuşmaya ve tahrişe de neden olabilmektedir.

Diş Ağrısının Doğal Çözümü : KARANFİL

10 tane kadar kuru karanfili öğütün. Yarım su bardağı ılık suda 3 - 5 dakika demledikten sonra ( suyun rengi değişecek) bu suyu soğutun ve gargara yapın.
Veya tane karanfili ağzınızda çiğneyip, çürüğün üzerinde bekletin. Karanfilin uyuşturma etkisi ağrıya direk etki eder ve ağrınız kesilir.

Diş Ağrısına İyi Gelen Diğer Etkili Yöntemler

Dişiniz ağrıdığında ilk olarak dişinizi fırçalamayı deneyin. Fırçaladığınız, çürüğüne sıkışmış ve ağrıya neden olan madde dişinizin arasından çıkarsa, rahatlarsınız.

Eğer dişinizin arasına sıkışan maddeye erişebiliyorsanız (gördüğünüz ve dokunabileceğiniz bir yerdeyse) kolonya veya alkol damlatılmış bir kürdan ile çürüğün içinden besini çıkarmaya çalışın.

Tuzlu su ile birkaç dakika ağzınızı çalkalamayı deneyin.
Sirkeli su ile gargara yapın. 1 su bardağının yarısını sirke yarısını su ile doldurup bir kaç dakika ağzınızın içinde gezdirmeniz yeterlidir.

1-2 diş sarımsağı ezin ya da ağzınızda çiğneyin. Ardından ağrıyan dişin üzerinde bekletin. Bu bölgedeki iltihabın, dolayısıyla iltihabın neden olduğu ağrının en etkili çözümlerinden biridir. Ağrıya neden olabilecek her türlü bakteriyi yok eder.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.rd.com/wp-content/uploads/sites/2/2016/01/01-11-home-remedies-for-a-toothache-clove-oil.jpg
  • http://www.rd.com/wp-content/uploads/sites/2/2016/01/03-11-home-remedies-for-a-toothache-salt.jpg
  • http://www.rd.com/wp-content/uploads/sites/2/2016/01/09-11-home-remedies-for-a-toothache-toothbrush.jpg
  • http://www.newhealthadvisor.com/images/1HT03423/PART1.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://askthedentist.com/how-to-stop-a-toothache/
  • http://www.rd.com/health/conditions/home-remedies-for-toothache/
  • http://www.top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-for-toothache.html
  • http://www.webmd.com/oral-health/home-remedies-toothache#1