Ana içeriğe atla

Ağız Çalkalamak Dışında Ağız Gargara Suyu İle Yapabileceğiniz 8 Çok Enteresan Şey


Dolabımda acil durumlar ve vücut temizli için bir sürü ürün bulunduruyordum. Ağız gargara suyu kullanmaya başladıktan sonra ise artık dolabımda sadece tek bir ürün var. Ağız gargara suyu gibi ürünleri ağız çalkalamak haricinde başka şeyler için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?Öyleki bu ağız gargara suları; deodorant olarak, tırnak mantarı temizliği için ve hatta klozet temizliği için kullanabilirsiniz. Bu tür şeyler yapmak için özel ürünler var tabii ki de. Mesela camsiliniz bittiyse ve acilen temizlik yapmanız gerekiyorsa, bu suların işe yarayacağını bilmek hayat kurtarabilir. Verdiğimiz ipuçlarını daha önce hiç kullandınız mı? Ağız gargara suları (Listerine) 1800’lerde ilk kez piyasaya sürülecekken antiseptik olarak üretilmişti. Piyasa çıktıktan bir süre sonra ameliyatlarda kullanılmaya başlandı. 1970’lerden itibaren ise ağız gargarası olarak satılmaya başlandı.Ağız çalkalama sularının içinde kekik, okaliptüs ve alkol bulunuyor. Bu nedenle bu tür ürünlerin çeşitli amaçlarla kullanılmasını yadırgamamak gerekiyor. Unutmayın ki aşağıdaki ipuçlarını sadece Listerine ile değil diğer ağız gargarası markaları ile de yapabilirsiniz.
1- Koltuk altındaki kötü kokuları önler : 

Bazen deodorantınız biter ve deodorant kullanmanız gerekir. Eğer ağız gargara suyunuz varsa, pamuğa birkaç damla damlatıp koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.2- Tırnak mantarlarından kurtulun : 

“Top 10 Home Remedies” adlı internet sitesinin aktardığına göre, ağız gargara suyu kullanarak tırnak mantarlarınızdan kurtulabilirsiniz. Leğene gargara suyunu dökün ve ayağınızı burada yarım saat bekletin. Ayağınızın yumuşadığını, tazelendiğini ve çok hoş koktuğunu göreceksiniz.3- Tuvalet fırçanızı temizleyebilirsiniz :

Çok ekonomik olmasa da çaresiz haldeyken kullanılabilecek bir başka yöntem. Gargara suyu ile tuvaletinizi bakterilerden arındırır. Tuvalet fırçanıza biraz bu sudan dökerek klozette fırçanızı temizleyebilirsiniz.4- Çöpünüzdeki kötü kokuyu önler :

Çöpünüzdeki kötü koku tuvaletinizi sarabilir. Kağıt havluya gargara suyu damlatın ve çöpün içerisine atın. Çöpünüz artık kötü kokmayacak.5- Diş fırçanızı bakterilerden arındırın :

Diş fırçaları bakterilerin hızlı şekilde hücum ettiği şeylerden biridir. İlk seçenek diş fırçanızı sıcak suyla temizlemek. İkincisi ve daha kolayı ise gargara suyu ile dolu bir bardakta diş fırçanızı bekletmek.6- Kaşıntıyı geçirir : 

Alerji, sivrisinek ve arı ısırıkları kaşıntıya yol açar.Yine gargara suyu kullanarak kaşıntıyı sonlandırabilirsiniz.

Uzman diş hekimi Carrie Ibbetson, “Koluma gargara suyu sürerek sivrisinek ısırıklarından kurtuluyorum” demiştir.7- Çamaşır makinenizi güzel kokutun :

Çamaşır makineleri bir süre sonra kendiliğinden kötü kokmaya başlar. Ağız gargaraları bakterileri öldürür ve dezenfektan görevi görür. Makinenin deterjan kısmına gargara suyu dökün ve durulama modunda çalıştırın. Makineniz kısa süre içinde mis gibi kokacak.8- Bilgisayarınızın ekranını parlatın :

Öncelikle uyaralım. Bilgisayarınızın ekranına gargara suyundan fışkırtırken biri sizi yakalarsa muhtemelen deli olduğunuzu düşünecektir. Monitör, dizüstü bilgisayar ekranı veya televizyonunuza gargara suyu döktükten sonra şeffaf bir kuru bezle nazikçe ekranı kurulamanız halinde, ekrandaki el izlerinden, tozlardan ve kötü görüntüden kurtulabilirsiniz. Bilmiyordunuz değil mi?
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://tr.newsner.com/faydali-bilgiler/agiz-calkalamak-disinda-listerine-ile-yapabileceginiz-8-sey/
  • https://www.littlethings.com/surprising-uses-of-listerine/
İçerik Kaynakları :
  • http://mommysavers.com/uses-for-listerine-mouthwash/
  • https://tr.newsner.com/faydali-bilgiler/agiz-calkalamak-disinda-listerine-ile-yapabileceginiz-8-sey/
  • https://www.littlethings.com/surprising-uses-of-listerine/
  • http://thekrazycouponlady.com/tips/at-home/8-alternative-uses-for-listerine

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Sıradan Patatesin Çok Az Kişinin Bildiği 13 Sıra Dışı Kullanım Alanı -

Hepimiz patateslerin onlarca lezzetli şekilde pişirilebileceğini biliyoruz  ve belki de hepsinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ancak bununla sınırlı değil. Hiç bilmediğimiz alanlarda da kullanılan bu sebze, gümüş eşyaların temizlenmesi, koltuk altlarının aydınlatılması ve hatta bazı sanat eserleri yaratmak için kullanılabilir. Kolayca Paslardan Kurtulun Aslında bu hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Metaller  paslanır  ve bu tamamen normal bir durumdur. Ama soru şudur ki bu şeyi bir musluktan veya kızartma tavalarınızdan nasıl çıkarabiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde, bir  patates size yardımcı olabilir.     İlk önce, onu ikiye bölmelisiniz.     Sonra biraz kabartma tozu, sofra tuzu veya bulaşık deterjanı alın.      Patatesin kesilmiş bölümünü batırın ve temiz olana kadar paslı öğenin üzerine sürün .      Patates işlevini yitirmeye başladığı zaman, küçük dilim kesin ve yukarıda anlatılan işlemi tekrarlayın.     Maddeyi suyla durulayıp kurumasını bekl

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını g