Ana içeriğe atla

Yemeğin Ustasından Daha Lezzetli Yemekler İçin 11 Nefis Püf NoktasıElbetteki lezzetli yemekleri biraz maharet ve el lezzetinden geçmesinin yanında küçük sırlar ve püf noktalarından da geçer. Ama bu küçük sırlara ulaşmak sanıldığı kadar kolay olmaz. Çünkü bu küçük sırlar büyük deneyimlerin ardında gizlidir.Birazdan okuyacağınız 11 püf noktası da büyük bir şefin bize fısıldadığı özel püf noktaları. Gordon Ramsay... Dünyanın en ünlü şeflerinden bir tanesi... İçlerinde en sivrisi ve en dobrası hatta...
O yüzden şefin tavsiyelerine kulak verin derim :) O küçük ve basit görünen önerilerin ardında emin harika yemeklerin sırrı var!...

İşte, Gordon Ramsay'den Yeni Yemek Yapmaya Başlayanlar İçin 11 Nefis Püf Noktası1- Acı biberleri doğradıktan sonra yanma hissini yok etmek için elinize limon sıkabilirsiniz :
Limon suyunun ısıyı nötrleme özelliği vardır. Bu yüzden acı biberi kestikten sonra elinizi limon suyuyla ovalayın.
2- Sarımsağı tek seferde kolayca soymak için iki kase arasında hızlıca sallamalısınız :
Öncelikle sarımsağı avucunuzla ezin ve dişlerini ayırın. Tanelerini iki kase arasına koyarak 10 saniye kadar sallayın.

Bu işlemi yaptığınızda dişler kabuklarından ayrılacaktır.

3- Fesleğen gibi yumuşak yeşillikleri doğrama aşamasında yuvarlak bıçak darbeleri kullanmalısınız : 


Gordon Ramsay''in demesine göre yeşillikleri en verimli kesim yolu onlara zarar vermeden geçmektedir. Yani yeşilliklere iyi davranmalı ve onları düzgün doğramalıyız.
Aksi taktirde sert bıçak kullandığınızda yeşilliklerin tadı bozulmaktadır. Bundan dolayı keskin ve yumuşak bıçak kullanmalısınız.
4- Etin istediğiniz gibi pişip pişmediğini anlamak için el testini uygulamalısınız :Pişmiş etle avuç içi yumuşaklığınızı karşılaştırarak istediğiniz gibi pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.5- Yumurtalar pişmeden önce asla tuz dökmemelisiniz :
Yumurtayı çırparken tuz döktüğünüzde yumurtaların dokusunu bozmuş olursunuz.

6- Yeşillikleri kolayca ayıklamak için bıçakla onları tıraşlamayı denemelisiniz :
İyi bıçak kullandığınız taktirde maydonozun yapraklarını kolayca ayıklayabilirsiniz.7- Kiviyi kolayca soymak için kaşıktan yardım almalısınız :
Öncelikle kiviyi yatay olarak kesin ve bir kaşığı kabuğun etrafında döndürerek içini kolayca çıkarın.
8- Ananasın olgunlaşmış olup olmadığını anlayabilmek için ortasındaki herhangi bir yaprağı çekmelisiniz :Eğer yaprak kolayca çıkıyorsa ananasınız olgunlaşmıştır ve gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.9- Kesilmiş elma, avokado, patatesin kararmaması için onları limon suyu sıkılmış bir kap su içinde bekletmelisiniz :Limon suyunun içerisinde bulunan asidik özelliği sayesinde malzemelerin kahverengiye dönmesini engellemiş olacak.10- Kusursuz bir çırpılmış yumurta için tam pişmeden önce taze krema eklemeyi deneyin :

Çırpılmış yumurta pişmeye yakın içine bir yemek kaşığı taze krema eklediğinizde bu onun sıcaklığını dengeleyecek ve fazla pişmesini engelleyecektir.
11- Meyvelerin olgunlaşmasını hızlandırmak için onları kese kağıdı içinde bir muzla birlikte bekletmelisiniz : Olgunlaşmamış olan meyvelerin olgunlaşma sürecini hızlandırırken muzu kullanabilirsiniz. Bir muzu kese kağıdına koyun ve karanlık bir yerde saklayın.

Muzun içerisindeki doğal gaz sayesinde meyveleriniz kısa sürede olgunlaşacaktır.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://www.youtube.com/watch?v=wHRXUeVsAQQ
  • https://www.buzzfeed.com/jesseszewczyk/gordon-ramsay-cooking-hacks?utm_term=.alPlla6GK#.vfXqqnwoV
İçerik Kaynakları :
  • https://www.youtube.com/watch?v=wHRXUeVsAQQ
  • https://www.youtube.com/watch?v=ZJy1ajvMU1k
  • https://tr.wikipedia.org/wiki/Gordon_Ramsay

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Kan Pıhtılaşması (Pıhtı Atması) Belirtileri Nedir? Nasıl Engellenir?

Beyinde, Kalpte, Bacakta ve Akciğerde Pıhtı olduğunda belirtileri. Pıhtı Atma herkesin bildiği üzere ciddi bir durumdur. Bu Belirtiler varsa hemen önlemini almalı. Kan pıhtılaşması nedir: Kan pıhtısı jel benzeri veya yarı katı haldeki kan kütlesine verilen isimdir. Kan pıhtılaşması ise yaralanma yahut kazayla bir yerimizi kesme gibi çeşitli durumlarda çok fazla kan kaybetmeyi engelleyen gerekli bir süreçtir. Kan pıhtısı belirtileri kan pıhtısının bulunduğu yere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak kan pıhtılaşması belirtileri arasında kan pıhtılaşması olan yerde kızarıklık, ağrı veya uyuşma, zonklama, pıhtının olduğu yerde yanma hissi ve iltihap sayılabilir. Kan Pıhtılaşmasının Belirtileri Kan pıhtısının hiç bir belirgin semptoma neden olmaması da mümkündür. Kan pıhtısının belirtileri diğer bazı hastalık semptomları ile aynıdır. Vücudunuzda kan pıhtılaşmasından şüpheleniyorsanız, en kısa sürede dahiliye(iç hastalıkları) doktorunuza başvurmanızı öneririz.