Ana içeriğe atla

BENZEDİĞİ ORGANA İYİ GELEN YİYECEKLER


SEBZE VE MEYVELERİN 
"ŞEKLİNİN BENZEDİĞİ ORGANA" 
ŞAŞIRTICI BİR BAĞ İLE FAYDA SAĞLADIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?
Boşuna dememişler. Ne yersen O olursun diye... 
Aslında bu söz aynı zaman da "Ne Yersen, Yediğine Benzeyen Organa Faydası Olur" demekmiş... Neden mi böyle dedik? İşte cevabı...

Meyve sebzeler ilginç bir şekilde benzedikleri organa fayda sağlıyorlarmış. Örneğin göze benzeyen sebze göze, böbreğe benzeyen sebze böbreğe fayda sağlıyor.
Peki nedir bu sebze ve meyveler?

* Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir. 


 * Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.
* Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

* Sap kereviz, Çin lahanası ve Rhubarb kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır. 

Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Beyin fonksiyonlar için faydalıdır.* İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

 * Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

* Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.
 * Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim ve serviks sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks kanserini önlediğini göstermiştir.

* Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğüsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur. 

Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar :
  • https://i.ytimg.com/vi/JaV4q72pqng/hqdefault.jpg
  • http://www.ibda3world.com/wp-content/uploads/2010/03/15.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://www.youtube.com/watch?v=JaV4q72pqng