Ana içeriğe atla

BALIK KOKUSU EVDEN NASIL ÇIKAR?


BALIK PİŞİRİRKEN, 
EVİN "BALIK KOKMAMASI" İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?
Haftada en az 1 kere tüketmemiz gereken balıktan, evi saran kokusu sebebiyle çoğumuz artık maalesef uzak duruyor. Ama evi kokutmadan da balık pişirebilmek mümkün. İşte size bir kaç küçük püf noktası...

Günümüzde insanların çoğu eve sinecek balık kokusundan dolayı balık pişirmeye korkar hale geliyor. Çünkü evinizde balık pişirdiğiniz zaman eviniz balık kokusu hemen geçmiyor.
Evde balık pişiren kişiler genelde camları açmış olsa da bir türlü balık kokusunun evden çıkmamış olduğunu kolay fark edebiliyor.

Eğer ki sizlerde balık kokusu evden nasıl çıkar bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız işte uygulayabileceğiniz önemli detayları şu şekilde belirtmemiz mümkün olacak.


Mutfağınızda kötü bir kokuya sebebiyet veren balık kokusundan kurtulmanız için başka bir alternatif yolun daha olduğunu söyleyebiliriz.

Buna göre bir tencerenin içerisine su, suyun içerisine biraz sirke veya limon suyu koyduktan sonra defne yaprağını atarak ocakta kaynatın. Yapmış olduğun%uz bu yol evinizde ki balık kokusunu almayı sağlayacaktır.
Balığı ızgara da yapmayı düşünüyorsanız balıklarınızın arasına defneyaprağı koyarak balık kokusunun ev ortamınıza yayılmasını kolay yoldan engellemiş olacaksınız.

Balık pişirecek kişiler mutfakların da mutlaka kokulu mum bulunmaları gerekir. Bu sayede kokulu mum, balık kokusunu daha iyi şekilde bastırmış olacaktır.


Balığınızı kızartırken ocakta limon kabuğunu kızartarak da etrafınızın balık kokusundan arındırılmasını sağlayacaksınız. Bu saye de eviniz limon kokusuna bürünmüş olacak.
Ev dışında elinizde ki balık kokusundan da rahatsız oluyor ve kurtulmak istiyorsanız o halde limon kabuğu ile elinizi ovalatın. Bu sayede elinizde ki balık kokusunun gitmiş olduğunu göreceksiniz.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://i.huffpost.com/gen/2889004/images/o-CITRUS-PEEL-facebook.jpg
  • http://www.meghantelpner.com/wp-content/uploads/2011/02/Health-benefits-of-bay-leaves.jpg
  • https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0d/60/df/f5/bordo-mavi-balik-restaurant.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.prevention.com/food/cook/how-cook-fish-so-it-doesnt-smell
  • http://www.howtoremovethat.com/how-to-get-rid-of-fish-odors-from-your-kitchen.html
  • http://www.epicurious.com/expert-advice/how-to-get-rid-of-fish-smells-article
  • http://www.thekitchn.com/5-tips-for-getting-rid-of-cooking-smells-tips-from-the-kitchn-202927
  • https://www.youtube.com/watch?v=c4bkMdWgF3Y
  • http://www.thekitchn.com/smart-tip-fix-fishy-smelling-seafood-with-one-easy-step-173534

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Sıradan Patatesin Çok Az Kişinin Bildiği 13 Sıra Dışı Kullanım Alanı -

Hepimiz patateslerin onlarca lezzetli şekilde pişirilebileceğini biliyoruz  ve belki de hepsinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ancak bununla sınırlı değil. Hiç bilmediğimiz alanlarda da kullanılan bu sebze, gümüş eşyaların temizlenmesi, koltuk altlarının aydınlatılması ve hatta bazı sanat eserleri yaratmak için kullanılabilir. Kolayca Paslardan Kurtulun Aslında bu hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Metaller  paslanır  ve bu tamamen normal bir durumdur. Ama soru şudur ki bu şeyi bir musluktan veya kızartma tavalarınızdan nasıl çıkarabiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde, bir  patates size yardımcı olabilir.     İlk önce, onu ikiye bölmelisiniz.     Sonra biraz kabartma tozu, sofra tuzu veya bulaşık deterjanı alın.      Patatesin kesilmiş bölümünü batırın ve temiz olana kadar paslı öğenin üzerine sürün .      Patates işlevini yitirmeye başladığı zaman, küçük dilim kesin ve yukarıda anlatılan işlemi tekrarlayın.     Maddeyi suyla durulayıp kurumasını bekl

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını g