Ana içeriğe atla

KABIZLIK İÇİN KAYISI ve CEVİZ SUYU KÜRÜ YETER


HERKESİN ZAMAN ZAMAN ÇEKTİĞİ RAHATSIZLIK O! AMA ÇÖZÜMÜ ASLINDA ÇOK BASİT!Aslında önem verildiğinden çok daha büyük problem kabızlık. Artık her yaştan hem kadın hem de erkeklerin ciddi, hatta bazılarının sürekli sorunu.
Başta üzerinde çok durulmayan, nasıl olsa geçer denilen ama zaman içersinde giderek artan ve paralelinde şişkinlik, ağrılar olmak üzere nefes darlığı, uykusuzluktan tutunda bir çok rahatsızlığı tetikleyen bir rahatsızlık.

Kalıcı çözüm için maalesef beslenme ve yaşama tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Stres, sürekli katı ve sağlıksız beslenme hep sebeplerinden biri.
Ama tabi çoğu kişi mecburiyetten ne yaşam tarzını ne de beslenme alışkanlığını değiştiremiyor. Hal böyle olunca en azından günlük uygulayabileceğiniz bir kaç etkili kür ile bağırsakları çalıştırmak, içerden biriken, biriktikçe sertleşen dışkıyı yumuşatıp, vücuttan atılmasını sağlamak mümkün.En etkili kürlerden biri ceviz ve kayısı suyu kürü. Yapması da son derece basit. Geceden bir bardağın içine 1 adet cevizin içini ve 1 adet kuru kayısı koyun. Sabaha kadar bekletin.
Sabah uyandığınızda aç karna bu suyu için. Ardından içindeki ceviz ve kayısı tüketin. En az 30 dakika başka bir şey yemeyin.

Göreceksiniz ki bir kaç gün kullanımdan sonra kabızlık problemi ortadan kalkmış. Çünkü ceviz ve kuru kayısı, bağırsak hareketlerini hızlandırıp, sindirimi kolaylaştıracak.
Bununa haricinde kabızlık problemini çözmek için aşağıdaki besinlerin tüketimini de arttırmanız gerekmektedir.Posa içeriği yüksek olan gıdalara daha çok yer verin. Çünkü posa içerikli gıdalar, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Örneğin öğünlere salata eklemek veya ara öğünlerde posalı olan meyveleri kabukları ile tüketmek iyi bir tercihtir.
Beyaz ekmek yerine bol ve tam tahıllı ekmek gruplarından tüketin. Haftada 2 veya 3 defa kuru baklagiller tüketin. Ciddi anlamda şişkinlik problemine yol açıyorsa azaltabilirsiniz.

Ara öğünlerde kuru incir, kayısı ve erik ile hazırlanmış olan kompostolardan 1 kase tüketmek sindirim sisteminizi rahatlatıcı etkisi olur. Sıvı her zaman faydalıdır.
Sebze ve meyve seçiminde; armut ve kayısı gibi bağırsakların hareketlerini arttırıcı meyvelerin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.  Armut kabızlık problemi için çok faydalıdır.

Kuru incir, kuru kayısı ve kuru erik tüketimi düzenli olarak yapın.


Ispanak, pazı, roka, maydanoz, kırmızı turp, havuç, enginar ve elma tüketmekte kabızlık sorununa iyi gelmektedir. Bu sebzeleri sofranızdan eksik etmeyin.
Vücuda alınmış olan posaların daha rahat suyu tutabilmesi için gerekli ölçüde mutlak su için. Kabızlık problemini bol su içmeden asla çözemezsiniz.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.seriouseats.com/walnuts.jpg
  • http://www.fruitsofturkey.com/wp-content/uploads/2015/03/dried-apricot-max-2000-ppm.jpg
  • https://www.splendidtable.org/sites/default/files/styles/lede_image/public/495759789.jpg?itok=8LLCzSU2
  • http://i.ndtvimg.com/i/2016-06/walnuts_625x350_41467093772.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.findhomeremedy.com/best-home-remedies-for-constipation/
  • http://homeremediesforlife.com/foods-for-constipation/
  • http://www.livestrong.com/article/430712-walnuts-and-constipation/
  • http://www.everydayhealth.com/digestive-health-pictures/10-foods-that-help-relieve-constipation.aspx

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli