Ana içeriğe atla

KABIZLIK İÇİN KAYISI ve CEVİZ SUYU KÜRÜ YETER


HERKESİN ZAMAN ZAMAN ÇEKTİĞİ RAHATSIZLIK O! AMA ÇÖZÜMÜ ASLINDA ÇOK BASİT!Aslında önem verildiğinden çok daha büyük problem kabızlık. Artık her yaştan hem kadın hem de erkeklerin ciddi, hatta bazılarının sürekli sorunu.
Başta üzerinde çok durulmayan, nasıl olsa geçer denilen ama zaman içersinde giderek artan ve paralelinde şişkinlik, ağrılar olmak üzere nefes darlığı, uykusuzluktan tutunda bir çok rahatsızlığı tetikleyen bir rahatsızlık.

Kalıcı çözüm için maalesef beslenme ve yaşama tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Stres, sürekli katı ve sağlıksız beslenme hep sebeplerinden biri.
Ama tabi çoğu kişi mecburiyetten ne yaşam tarzını ne de beslenme alışkanlığını değiştiremiyor. Hal böyle olunca en azından günlük uygulayabileceğiniz bir kaç etkili kür ile bağırsakları çalıştırmak, içerden biriken, biriktikçe sertleşen dışkıyı yumuşatıp, vücuttan atılmasını sağlamak mümkün.En etkili kürlerden biri ceviz ve kayısı suyu kürü. Yapması da son derece basit. Geceden bir bardağın içine 1 adet cevizin içini ve 1 adet kuru kayısı koyun. Sabaha kadar bekletin.
Sabah uyandığınızda aç karna bu suyu için. Ardından içindeki ceviz ve kayısı tüketin. En az 30 dakika başka bir şey yemeyin.

Göreceksiniz ki bir kaç gün kullanımdan sonra kabızlık problemi ortadan kalkmış. Çünkü ceviz ve kuru kayısı, bağırsak hareketlerini hızlandırıp, sindirimi kolaylaştıracak.
Bununa haricinde kabızlık problemini çözmek için aşağıdaki besinlerin tüketimini de arttırmanız gerekmektedir.Posa içeriği yüksek olan gıdalara daha çok yer verin. Çünkü posa içerikli gıdalar, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Örneğin öğünlere salata eklemek veya ara öğünlerde posalı olan meyveleri kabukları ile tüketmek iyi bir tercihtir.
Beyaz ekmek yerine bol ve tam tahıllı ekmek gruplarından tüketin. Haftada 2 veya 3 defa kuru baklagiller tüketin. Ciddi anlamda şişkinlik problemine yol açıyorsa azaltabilirsiniz.

Ara öğünlerde kuru incir, kayısı ve erik ile hazırlanmış olan kompostolardan 1 kase tüketmek sindirim sisteminizi rahatlatıcı etkisi olur. Sıvı her zaman faydalıdır.
Sebze ve meyve seçiminde; armut ve kayısı gibi bağırsakların hareketlerini arttırıcı meyvelerin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.  Armut kabızlık problemi için çok faydalıdır.

Kuru incir, kuru kayısı ve kuru erik tüketimi düzenli olarak yapın.


Ispanak, pazı, roka, maydanoz, kırmızı turp, havuç, enginar ve elma tüketmekte kabızlık sorununa iyi gelmektedir. Bu sebzeleri sofranızdan eksik etmeyin.
Vücuda alınmış olan posaların daha rahat suyu tutabilmesi için gerekli ölçüde mutlak su için. Kabızlık problemini bol su içmeden asla çözemezsiniz.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.seriouseats.com/walnuts.jpg
  • http://www.fruitsofturkey.com/wp-content/uploads/2015/03/dried-apricot-max-2000-ppm.jpg
  • https://www.splendidtable.org/sites/default/files/styles/lede_image/public/495759789.jpg?itok=8LLCzSU2
  • http://i.ndtvimg.com/i/2016-06/walnuts_625x350_41467093772.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.findhomeremedy.com/best-home-remedies-for-constipation/
  • http://homeremediesforlife.com/foods-for-constipation/
  • http://www.livestrong.com/article/430712-walnuts-and-constipation/
  • http://www.everydayhealth.com/digestive-health-pictures/10-foods-that-help-relieve-constipation.aspx

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar

Her Gün 2 Bardak Mutlaka İçilmeli, Çünkü...

Karın şişliğinden gaz problemine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar tam bir koruyucu koruyucu kalkan! Her gün 2 bardak mutlaka içilmeli, çünkü... Bolca vitamin, Omega-3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydaları hemen hemen herkes tarafından biliniyor zaten…Sağlıklı ve faydalı olduğu aşikar. Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart. Özellikle hamile bayanlarda, bebek gelişimi süresince hayati öneme sahip ceviz. Bebeğin beyin gelişimine çok ciddi katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturduğu araştırmalarla ile tespit edilmiş. Bunun yanında tokluk süresini uzattığı ve yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi de hızlandırdığı biliniyor. Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok ediyor. Ve yine hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo a

Akciğer bitti mi hayat biter!

Akciğer bitti mi hayat biter derler. Her yıl Binlerce kişi bu illet hastalıktan hayatını kaybediyor. Ama korunmak çok basit.  Kirlenen akciğer işlevlerini yerine getiremez. Sağlık için sadece hastalığa yakalanınca değil, sağlıklıyken dikkat etmek gerek. Akciğerlerde oluşan katran ve diğer zehirli maddelerin birikmesi zamanla akciğerin işlevlerini yapamamasına neden olmaktadır. Günde 3 ve daha fazla sigara içenlerin yolda birkaç kez akciğeri temizleyen bitkiler, sebzeler ve meyveler ile ciğer temizleme kürleri yapması faydalı olacaktır. Tabi sigarayı bıraktıktan sonra akciğerlerin çabuk bir biçimde temizlenmesi için de bu bitkisel kürler  gerekecektir. Peki akciğeri en iyi temizleyen besiler ve yiyecekler hangileridir. Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve pek aklınıza gelmeyecek gıdaların 70 günde akciğerleri temizlediğine şahit olduk. Akçiğer temizleyici şifalı bitkiler arasında özellikle ebegümeci ve keçiboynuzu öne çıkıyor. Bu konuda Ahmet