Ana içeriğe atla

TENDON BAĞLARINI GÜÇLENDİREN BİTKİSEL KÜR TARİFLERİ

Tendon Bağlarını Nasıl Güçlendirirsiniz?
Diz ve eklem ağrıları bir çoğumuzun problemi. 
İşte bu ağrıları azaltmanın yolu, tendonları güçlü ve sağlıklı tutmaktan geçer. Tendonları güçlü tutmak için de aşağıdaki bitkisel kürler size çok fayda sağlayacaktır.

Dizde eklem bölgelerinde hareket etmeyi sağlayan yerlerde tendonlar bulunur. Ancak tendonların vücut yapısı açısından bakıldığında oldukça kritik bir yapısı olduğu bilinmektedir.

Özellikle kas ve eklem yerlerinin daha sağlıklı bir şekilde çalışması için tendonların da sağlıklı olması gerekmektedir.

Tendon bağlarının daha çok güçlenmesi ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için evde doğal bir bakım kürü hazırlayabilirsiniz.


Tendon Kürü:

Malzemeler:

-1 bardak yulaf kepeği
-1 bardak ananas suyu
-2 yemek kaşığı bal
-1 çay kaşığı tarçın
-2 yemek kaşığı badem kırığı

Kürün Hazırlanışı:

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri sırası ile suyun içine yulaf kepeğini ekleyerek başlayabilirsiniz. Kaynayan suya daha sonra sırası ile hepsini katarak kaynatmaya devam edebilirsiniz.
En son olarak hepsinin pişmesinin ardından blender yardımı ile içecek haline getirmeniz gerekli. Yapmış olduğunuz bu karışımı her sabah kahvaltıda tüketebilirsiniz.


Limon Ve Isırgan Otu Kürü

Malzemeler:
-80 gr ısırgan otu
-1 limonun suyu
-1 litre su

Hazırlanışı:
Tencerenin içine tüm malzemeleri koyarak ısırgan otu pişene kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra yaklaşık olarak 15 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra suyunu süzerek ılık bir şekilde bir bardak içebilirsiniz.
Oldukça kuvvetli bir kokuya ve keskin bir tada sahip olacağı için tatlandırıcı olarak kürün tamamı için 2 çorba kaşığı bal ilave edebilirsiniz.


Kesinlikle şeker atmamalı ve sadece doğal bal kullanmalısınız.


Bir diğer yöntem de prof.Saraçoğlu'nun önerdiği çörek otu yağı, acı elma (adaçayı) yağı ile yapacağınız kürdür. 3 çay kaşığı çörek otu yağı ile 1 çay kaşığı acı elma yağını karışıtıp, tendonlarına masaj yaparak yedirmeniz gerekmektedir. Videonun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.habername.com/images/news/119761.jpg
  • http://zlprod.azureedge.net/zliving/zliving/media/zliving/moms/healthy-kids/articles/1440x434/1076x615-relieve-it-with-a-herb-stinging-nettle-tea-for-gout.jpg?ext=.jpg
  • http://img.aws.livestrongcdn.com/ls-article-image-673/cme/cme_public_images/www_livestrong_com/photos.demandstudios.com/getty/article/144/233/478863145_XS.jpg
  • http://www.remediospracticos.com/wp-content/uploads/2015/08/remedios-para-estre%C3%B1imiento-pi%C3%B1a-aliviar-jugo1-667x479.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://naturalwayforhealth.com/top-4-health-benefits-of-nettle-tea/
  • https://www.youtube.com/watch?v=_IZoSRpU8xQ