YANMIŞ TAVAYI TEMİZLEMENİN EN KOLAY YÖNTEMİ

YANMIŞ, DİBİ TUTMUŞ TAVAYI TEMİZLEMENİN EN KOLAY YOLU


Evet, en kolay yolu bu yöntem. İhtiyacınız olan sadece biraz sıvı sabun, sıcak su ve kağıt havlu. Hepsi bu kadar... Uygulaması, temizlemesi de çok kolay...
Tavaya sıvı sabunu sıkın. Üzerine sıcak su ekleyin. En sonda bir adet kağıt havluyu tavanın içine güzelce yayın. 1 saat kadar bekleyin.

Ardından suyu dökün ve kağıt havlu ile kurulayın. İşte bu kadar... En zor kirler bile yok olup gidecek, göreceksiniz.


Bu yöntem haricinde aşağıdaki yöntemleri de uygulayarak temizleyebilirsiniz.

Karbonat Kullanarak Tencere Yanığını Temizleme 

Dibi tutan tencere ve tavalarınızı zorlanmadan temizlemek istiyorsanız en iyi çözüm yollarından birisi olarak karbonat geliyor. İlk öncellikle yanığı tencere ya da tavanızdan ayırmak adına bir spatula alıp temizlemeye başlayın.
Ardından sıcak suyu dökün. Temizleme işlemi bitmesinin ardından 1-2 sat kadar soğumaya bırakın. Zaman ilerledik sıra sertleşen kalıntılar daha yumuşak hale dönüşmeye başlayacak ve tencerelerinizi daha kolay şekilde yıkayacaksınız.

Sirke Kullanarak Dibi Tutan Tencereleri Yıkama 

Dibi tutmuş tencereleri artık sirke kullanarak da gönül rahatlığı ile yıkamanız mümkün olacak. Yanık kısmın üzerini geçecek şekilde sirkeyi döktükten sonra tencerenizin kapağını kapatın. Bir süre bu şekilde bekleyin. Ertesi gün ise sıcak su dökerek ovma beziyle tencerenizi temizleyin.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:
  • https://www.facebook.com/NailedItOnline/videos/703311029841583/
İçerik Kaynakları :
  • https://www.facebook.com/NailedItOnline/videos/703311029841583/

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir.

Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir.

Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir.

Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.