Ana içeriğe atla

BOYUN TUTULMASINA KARŞI : SOĞAN MUCİZESİ

SOĞANIN SAYMAKLA BİTMEZ FAYDALARINA BİR YENİSİ DAHA! 

Soğan yemeklere lezzet katan oldukça faydalı bir besin. Ancak boynunuza soğan bağladığınızda vücudunuzda inanılmaz olumlu değişimlerin oluşacağını biliyor muydunuz? İşte boynunuza soğan bağlamanın inanılmaz faydaları…A, B ve C vitaminleri ilepotasyum, magnezyum, kalsiyum, sodyum, iyot, fosfor ve kükürt mineralleri bakımından oldukça zengin olan soğanın içerdiği diğer etken maddeler sayesinde de pek çok hastalığa iyi gelmektedir.İçerdiği besin ve elementler sayesinde sağlığa çok faydası olan ve yılın bütün aylarında bulunması kolay olan bir şifa kaynağıdır.


Kanserle mücadeleden cilt sağlığının korunmasına, enfeksiyon hastalıklarının tedavisinden, zayıflamaya birçok hastalıktan korunma ve tedavisi için çok fayda saylar.


Soğanın en önemli özelliğinden bir tanesi enfeksiyon hastalıklarına ve serbest radikallere karşı çok etkili olmasıdır.Özellikle sindirim siteminde bağırsak ve mide gibi organlarda meydana gelen enfeksiyon sorunlarına karşı çok etkilidir.


Soğanın içerisinde bol miktarda kükürt bulunmaktadır. Kükürt karaciğer için adtea bir detoks maddesidir ve karaciğerde oluşan kurşun ve ağır metallerin uzaklaşmasına yardımcı olur.Bir dilim olarak kesilmiş kuru soğanı boynunuza bağlayıp bir süre beklettiğinizde vücudunuzda şu değişimler meydana gelir;

Kan temizlenir ve kolestereol düşürücü etkisi vardır.


Kanda ki pıhtının ortadan kalkmasına astımla mücadele etmenize yardımcı olur.
Soğanı kesip bu şekilde bir gece uyuduğunuzda ise vücudunuzda eklem, baş ağrısı, omuzdaki ve boyundaki tutulmayı anında giderecektir.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • http://cdn2.stylecraze.com/wp-content/uploads/2013/04/43-Surprising-Benefits-Of-Onions-Pyaz-For-Skin-And-Health.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://www.researchgate.net/profile/George_Norton/publication/4740623_Economic_analysis_of_environmental_benefits_of_integrated_pest_management_A_Philippine_case_study/links/551564b50cf2b5d6a0e9ac5a/Economic-analysis-of-environmental-benefits-of-integrated-pest-management-A-Philippine-case-study.pdf
  • http://search.proquest.com/openview/fb0733a822647ad39043eea67f15e72a/1?pq-origsite=gscholar&cbl=105601
  • http://www.aksam.com.tr/saglik/boyun-tutulmasi-icin-boynunuza-sogan-baglayin/haber-631651
  • http://www.haber7.com/foto-galeri/41180-corabin-icine-bir-dilim-sogan-koyun
  • http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ptr.1222/full