Ana içeriğe atla

SICAK SU İÇMENİN FAYDALARI


SICAK SU İÇMENİN SİZİ ÇOK ŞAŞIRTACAK FAYDALARI


Su içmek insan ihtiyacının temel gereksinimi olmak ile birlikte vücudumuza sağladığı faydasını sayfalarca anlatamayız. Soğuk içmenin yanında sıcak su içmekte insan bünyesinde çığır açtığı tespit edildi.


Sıcak su mide üzerinde kanın hemen hazmettiği nadir birkaç maddeden biridir. Bedenimiz bu neden ile suyu ayrıştırma yapmaz. Örneğin eski insanlar 40 yaşını geçtikten sonra bedenlerine hiçbir soğuk madde sokmazlar.Nedeni ise normal bir şekilde yaşlanma beraberinde fiziksel değişimlere maruz bırakır. Soğuk su yerine sıcak su tercih edilmesi vücudumuza büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.Sıcak suyun en önde gelen faydalarını şöyle sıralaya biliriz. 

İlk başta kilo verme soruna verdiği destek görülmektedir. Kilo verirken metabolizmanın hasar alamadan aynı sağlığında devam etmesini sağlar. Her sabah limon eşliğin içilen sıcak su yağların parçalanmasında büyük rol oynamaktadır.


Kış aylarında en çok yaşanılan boğaz ve burun tıkanmalarında yüksek performans sergiler. Balgamı sökmekte üzerine yoktur. Bunun ile birlikte boğazı rahatlatır ve burun açma konusunda da etkendir.


Detoks olayı mevzu bahis olduğu zaman sıcak su resmen şov yapmaktadır. Sıcak su bünye ye girdiğinde benden sıcaklığı artacağı için terleme söz konusu olacaktır ve terle birlikte toksinler atılacaktır. En etkili formülü içilecek olan sıcak suyun içine bir parça limon atmaktır.


Toksinlerin vücuttan atmanın asıl sebebi, toksinlerin insanları hızla yaşlanmasına sebep olmasıdır. Sıcak su bu vasıta ile yaşlanmayı geciktiren bir konuma gelir.Sıcak su ayrıca niteliği yitirmekte olan derini tazelenmesinde de etkili bir yöntemdir. Bu yolla cildiniz daha genç bir görünüme sahip olur. Sivilce siyah noktalarının ortaya çıkarmasına sebep olan nedenlere savaşa açarak bu durumu ortadan yok eder.


Sıcak su içmek çok daha parlak ve rengine düşkün bir saç tipinin ortaya çıkmasına ve gelişmesine de yardımcı olmaktadır. Kaybolmuş canlılığında geri dönmesine neden olacaktır. Saçların canlanması ile birlikte, herkesin ortak sorunu olarak kabul edilen kepekli saçların temizlenmesinde kendine yer bulmaktadır.Sağlıklı yaşamın birçok alanında kendine yer bulan sıcak su, birçok sebep ile soğuk sudan çok daha faydalıdır.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://slism.com/images-slider/hot-water-diet/hot-water-diet-02s.jpg
  • http://media.indiatimes.in/media/photogallery/2015/Jan/1069928_1437682071.jpg
İçerik Kaynakları :

  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/12-unexpected-benefits-drinking-hot-water.html
  • http://www.lifehack.org/412483/7-surprising-benefits-of-drinking-warm-water-in-the-morning
  • http://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-hot-water-for-skin-hair-and-health/