Ana içeriğe atla

SIFIR KALORİ AMA ŞEKERDEN DAHA TATLI


SIFIR KALORİ AMA ŞEKERDEN DAHA TATLI

Yapılan araştırmalar diyabet hastaları için bir umut olduğunu ortaya çıkardı.


Evet kesinlik ile yanlış okumadınız. Hem sıfır kalori içeren hem de şekerden tam olarak 15 katı daha fazla tatlı olan bu bitkinin adı Şeker Otu.
Ülkemizde yaklaşık olarak 3 sene önce özel bir çay firması tarafından deneylerine başlanan bu bitki artık son aşamalarına gelinip, ülkemizde artık satışa hazır hale gelmek üzere.


Ana vatanı Arjantin, Paraguay, Amerika Birleşik Devletleri olan bu bitki bir çığır açmak üzere. Yapılan test ve analizlere göre şekere oranla tam 15 kat daha fazla tatlı olduğu resmen tespit edilmiş durumda.

Protein ve kalori bakımından sıfır değerler elde edilen bitki ile birlikte işlenmiş şekerin insanlar üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri tamamen ortadan kalkıyor. Şeker besini insan vücudunun olmazsa olmaz değerlerindendir.


Tükettiğimiz birçok doğal üründen bünyemizin insan ihtiyacı kadarını zaten temin ediyoruz, fakat kimyasal işlemlere maruz kalan şeker insan sağlığına çok büyük zararlar vermektedir. En başta toz şeker haline getirilmiş olan şeker, GDO içermektedir.

Sadece toz şeker olarak değil, bal, mısır şurubu gibi halleri de bir şekilde insan vücuduna hasar vermektedir. Vücudumuz çok yüksek miktarda işlenmiş şekeri hiçbir şekilde kaldırmaz, konu itibari ile şeker otu hem bünyemize yararlı olma konusun da, hem de şekerden daha tatlı olması sebebi ile birçok sağlık sorununda önüne geçmiş olacak. 1 sene sonra imalata geçilip halk ile buluşacak olan şeker otu merak ile beklenilmekte.


Şeker otu maddi açıdan bakılacak olunursa, Doğu Karadeniz Bölgesine yeni bir nefes olması bekleniyor.

Maliyet olarak ta çok düşük rakamların söz konusu olduğu, insan sağlığı açısından toz şeker ve diğer işlenmiş şeker ürünlerin yanı sıra kalori ve protein içermemesi, toz şeker üreticilerinin canını sıkacak gibi görünüyor.


Çayın yanında yeni bir dost bulundu demek yanlış olmaz herhalde. Artık şeker hastaları da çaylarına, kendilerine dokunmayacak hem de ağızlarını tatlandıracak şeker otu sayesinde daha keyifli çaylarını yudumlaya bilecekler.


Şeker otu nasıl tüketilir?

Yapraklarını kurutarak ya da çiğ tüketebilirsiniz. Kurutulmuş yaprakları bir havan yardımı ile toz haline getirip istediğiniz içecek ile kullanabilirsiniz.

Şeker Otu Faydaları Nelerdir?


 1. Şeker otu cildi besler,sıkılaştırır ve kırışıklıkları düzeltir.Cilt bakımı için bir maske olarak da kullanılabilir.
 2. Dermatit etkisi sayesinde sivilcelere iyi gelir ve sivilceleri azaltmak için kullanılabilir.
 3. Şeker hastalığı(diyabet) tedavisinde yardımcı rol oynar.
 4. Yüksek tansiyon hastalarına iyi geldiği bilinmektedir.
 5. Kabızlık, depresyon ve asabiyete karşı iyi etkileri olduğu gözlemlenmiştir.
 6. Bağırsak ve mide florasını korur.
 7. Asit alkali dengesini sağlar ve korur.
 8. Bilinen ve rastlanılan herhangi bir yan etkisi yoktur.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:
 • http://www.howtogrowstuff.com/wp-content/uploads/stevia1.jpg
İçerik Kaynakları :
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Stevia
 • http://www.motherearthnews.com/organic-gardening/herbs/stevia-plant-zm0z13fmzkin
 • http://www.nutrition-and-you.com/stevia-plant.html

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli