Ana içeriğe atla

BEDENDEKİ İLTİHAP, ÖDEM TÜM SORUNLARI TEMİZLİYOR...

Ödem; vücutta anormal miktarda su toplanması olarak da tanımlanabilir. Göz kapaklarında, ellerde ve ayaklarda şişmeler olur. Yüzük takılamaz, ayakkabı bile giyilemez hale gelinir.İşte bu aşağıdaki besinler vücudu baştan yenilemeye yardımcı olan, ödem ve iltihabı bedenden atan, sizi yenileyen besinler. Bu besinlerden bolca tüketmek sizi iyi gelecek...

1 – Pancar : Kıpkırmızı rengi ile güçlü bir antioksidan ve anti inflamatuar besindir. Enerjinizi arttırıp, kan basıncınızı düşürebilir.


Hipertansiyon Dergisi 2008 sayısında 500 ml’lik bir pancar suyunun kan basıncını 10.4/8 mm düşürdüğü gösterilmiştir. Pancarlar nitrattan zengindir. Avrupa Uygulamalı Fizyoloji Dergisi Aralık 2012’ de yayınlanan bir çalışmada bir porsiyon pancar suyu atletik performansı \%1-3 arasında arttırdığı saptanmıştır.


2 – Yaban mersini : Hayvanlar üzerinde yapılan çoğu çalışmada inflamasyonu azalttığı gösterilmiştir. İnsanlar üzerinde yapılan çalışmalarda örneğin Amerikan Bilim Degisi Ocak/Şubat 2011 sayısında beyin sağlığı için iyi bir besin olduğu belirtilmiştir.


Berrie grubu meyveleri boyutlarından ötürü yıkamak zor olduğundan organik tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
3 – Brokoli: Detoksifiye edici antioksidanlar ile doludur. Kaempferol ve izotiyosiyanatlardan zengindir, her ikisi de anti inflamatuar fitonutrientler (bitkisel besin öğeleri) dir.


İnflamasyon Araştırma Dergisi Kasım 2010’da yayınlanan çalışmada kaempferolün vücutta alerji oluşumuna neden olan maddelerin etkisini azalttığını göstermiştir. Brokoli belirgin miktarda iyi bilinen bir antiinflamatuar olan omega-3 yağ asidi de içermektedir.
4 – Keten tohumu yağı: Omega-3 ve omega- 6 yağ asidi dengesini içerir. Omega-3 yağ asidi inflamasyonu azaltır.

Anti Kanser Araştırması 2001’de yayınlanan bir çalışmada lignanların prostat kanseri hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı gösterilmiştir.
Lignanlar aynı zamanda meme kanseri tanısı alan binlerce kadın üzerinde yapılan çalışmalarda (Göğüs kanseri araştırma ve tedavisi Temmuz 2010, Nisan 2012 ve Klinik Onkoloji Dergisi Ekim 2011) meme kanserinden hayatta kalmayı da arttırmada önemli bir rol üstlenmektedir.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.rareseeds.com/assets/1/14/DimLarge/Beet-Early-Wonder-BT103-LSS-000_5653.jpg
  • http://timesofindia.indiatimes.com/img/59160931/Master.jpg
  • https://i.ytimg.com/vi/lBWQbwFrcts/maxresdefault.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.health.com/nutrition/beets-health-benefits
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/vegetable/beets.html
  • https://draxe.com/health-benefits-blueberries/
  • http://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/diet/11-health-benefits-of-broccoli/articleshow/30843390.cms
  • https://www.youtube.com/watch?v=lBWQbwFrcts