Her Gün 1 Bardak Yeter! Pirinç Suyunun Vücudunuza Katacağı Çok Şey Var!

Enerji veren ve kabızlığa iyi gelen bu eski Asya tarifi, asırlardır kullanılıyor. Üstelik hazırlaması hem kolay hem de ekonomik bir yöntem.Çoğu kişi pilav yaparken farkında olmadan pirinç suyunu atıyor. Ancak pirinç suyu her gün bir bardak tüketildiğinde vücuda inanılmaz faydalar sağlıyormuş. İşte her gün bir bardak pirinç suyu içmenin faydaları…
Günde sadece bir bardak pirinç suyu içmenin faydalarını duyunca keyifli bir şaşkınlık yaşayacaksınız.


Pirinç, birçok farklı vitamin ve mineral açısından, özellikle de B vitamini açısından oldukça zengindir. B vitaminleri, cilt hücrelerinin sağlıklı olması için şarttır.
Pirinç suyu, karbonhidrat kaynağıdır.  Her gün bir bardak pirinç suyu tüketmek, Sindirimi düzenleyen ve kabızlığı önleyen lifler açısından zengin olduğunu söylemeye bile gerek yok.


Aynı zamanda pirincin içindeki antioksidanlar, kanseri önlemeye ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur.
Günde sadece bir bardak pirinçli su içmenin sağlığınıza iyi geleceğini gösteren sayısız neden var. Bu aynı zamanda, piyasadaki vitamin ve mineral takviyelerine ve kozmetik ürünlerine servet dökmek yerine tercih edilebilecek düşük maliyetli bir yöntem.


Tamamen doğal olmasının yanı sıra, kilo alma riski veya zararlı yan etkileri olamaması sayesinde büyük miktarlarda tüketilebilir.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • https://healthylife.werindia.com/wp-content/uploads/2015/06/Rice-Water.jpg
  • http://www.homesogood.com/wp-content/uploads/2015/04/5-Health-Hair-And-Skin-Benefits-Of-Rice-Water.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.hairbuddha.net/rice-water-for-gorgeous-hair-and-flawless-skin/
  • http://www.naturallivingideas.com/rice-water/
  • https://www.bustle.com/articles/199923-i-washed-my-face-with-rice-water-for-a-week-i-wish-id-followed-this

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir.

Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir.

Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir.

Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.