Ana içeriğe atla

BUNLAR VARİSLERE İLAÇ GİBİ GELİYOR!... MUTLAKA DENEYİN!...

Ağrı, şişlik ve oluşan çirkin görüntüsüyle rahatsız eden variste besinler önemli rol oynuyor. Toplardamarların fonksiyonel bir bozukluk sebebiyle genişlemesi sonucu oluşan varisler yaşam kalitesini düşürüyor
Uzmanlar, asma yaprağı, lahana ve rezenenin ilaç gibi geldiğini belirtiyor. Toplardamarların fonksiyonel bir bozukluk sebebiyle genişlemesi sonucu oluşan varisler yaşam kalitesini düşürüyor.Pek çok hastalıkta olduğu gibi varisin de en sık rastlanan sebebi genetiktir diyen uzmanlar, “Genetik yatkınlığın yanı sıra uzun süre ayakta kalınan ya da tam tersi sürekli oturulan bir iş yapılıyorsa, sigara içiliyorsa ve fazla kilo mevcutsa varis görülme olasılığı yüksektir” şeklinde konuşuyor.
Ayrıca, “Hamile bayanlarda da kan dolaşımındaki ve hormonlardaki değişiklikten dolayı bu süreçte varis görülür” diyor.Bitkisel tedavisinde ise özellikle flavonoid içeriği zengin olan gıdaların tüketilmesi gerektiğini aktaran uzmanlar besinlerin damarları güçlendirip hasarlardan koruyacağını aktarıyor. Varislerin ilerlemesini durdurmaya ve korunmaya yardımcı şu besinleri tavsiye ediyor.
1- Asma yaprakları: Asma yapraklarının kaynatılarak günde 3 kere bir bardak içmek varis hastalığına iyi gelir.
2 - Rezene: Günde bir bardak olacak şekilde 6 gün devam edin. Varisi kısmen azaltacaktır. Rezene aynı zamanda içerdiği zengin potasyum yardımıyla, kan basıncını ve kalp hızını sağlıklı seviyede tutmaya yardımcı olur.
3 - Kekik, atkuyruğu otu: Farklı bardaklarda demleyin. Günde 2-3 bardak için. Kekik aynı zamanda kas ağrısı ve artrite de faydalıdır. Sinir sistemine şifa sağlaması da bu şifalı bitkinin faydaları arasındadır.Kekiğin ayrıca yüksek tansiyon yani hipertansiyonu düşürücü etkisi vardır.
4- Bal: Bir bardak suya bir tatlı kaşığı bal karıştırın. Daha sonra 1 tatlı kaşığı dövülmüş üzerlik tohumu ekleyin. Günde bir bardak ve 2 hafta boyunca için.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar :
  1.  http://www.newhealthadvisor.com/images/1HT00734/Olive-Oil.jpg
  2. http://a57.foxnews.com/images.foxnews.com/content/fox-news/food-drink/2017/01/27/this-app-will-tell-if-your-olive-oil-is-really-from-italy/_jcr_content/par/featured-media/media-0.img.jpg/876/493/1485465828627.jpg?ve=1&tl=1
İçerik Kaynakları :