Ana içeriğe atla

Bu Suyun 1 Yudumu Dahi Mucizeler YaratıyorKilo, sindirim problemleriniz varsa, mide yanmalarınız dayanılmaz bir noktaya vardı ise, sık sık hasta oluyorsanız artık bu suyu içmeye başlamanızın vakti çoktan gelmiştir...
Henüz zencefilli su ile tanışmadıysanız,artık zamanı geldi demektir. Dünyanın en sağlıklı baharatlarından biridir zencefil.

En önemli özelliği ise kanserle savaşta oldukça etkili bir bitkidir.


1-Kilo vermekte zorlanıyorsanız:

İnsanların çoğu kilo vermek ister ama ne yaparsak yapalım bu isteğimizi kolay kolay gerçekleştiremeyiz. Eğer kilo vereceğim sözünü verdiysek kendimize, her gün zencefilli su içmeye başlayabilirsiniz.
Kilo vermemiz için metobolizmanın hızlanması gerekmektedir, bu da zencefilli su içmenin yolundan geçer. Buna ek olarak, zencefil uzun bir süre tok kalmamızı sağlayarak, yeni bir besini vücudumuza almayı önler.


2-Sindirim problemi yaşıyorsanız:

Türkiye'de oldukça yaygın olan bir problemdir. Birçok insanı olumsuz etkileyen şişkinlik,gaz,kramp,ishal,hatta bazen kabızlığa kadar yol açan bu problem oldukça insan için içler acısıdır.
Eğer bu problemi yaşıyorsanız,zencefil sizi rahatlatıcaktır. Zencefil bağırsaklarınızı yatıştırır ve sindirim sorunlarınızı ortadan kaldırır.3-Araç tutması ya da sürekli mide bulantısı şikayetiniz varsa:

Zencefil mide bulantısına birebirdir. Araba ya da vapurda arka koltuğa oturduğumuz anda başlayan mide bulantısıyla karşılaşanlar için zencefili öneriyoruz. Hatta sadece araç tutması sorunu değil, normalde de midesi bulananlar için öneriyoruz.
Hamile olan bayanların genellikle sabah mide bulantısı başlar. Benzer bir şekilde,adet döneminde kadınlarda oluşan kramplarda mide bulantısı hissettirir. Bu sorunlardan kurtulmak için her gün zencefilli su içmeliyiz. Hatta zencefil mide bulantısına değil, aynı zamanda bu kramplara da iyi geldiği söylenmektedir.


4-Sık sık hasta oluyorsanız:

Sürekli soğuk algınlığına yakalanıyorsanız,burun akıntınız oluyorsa, zencefilli su ile sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.Zencefil bağışıklık sistemini güçlendirir ve hasta olmamamızı, olsak bile hafif atlatmamızı sağlar.


Doktorlar tarafından zencefilin bakterileri öldürdüğünü,toksinleri attığını ve lenf sistemini temizlediği söylenmektedir.


5-Cinsel hayatınız düşüşe geçmişse:

İster inanın ister inanmayın, zencefil cinsel gücü arttırır. Zencefil tükettiğimizde kan dolaşımımız hızlanır bu da eklem iltihaplanmasına ve hassas bağırsak sorunlarını tedavi etmekte önemli bir rol oynar.

Bu sayede cinsel organımızdaki kan dolaşımı da hızlanır. Cinsel problemleriniz iyileşir ve ortadan kalkar.


6-Ailenizde Alzheimer varsa:

Ailenizde Alzheimer hastalığı taşıyan biri varsa, sizin de bu hastalığa yakalanmamanız için önlem almanız gerekmektedir.


Alzheimer'in genetik bir yapıya sahip olduğu söylentileri vardır. Bu da ailenizden size de geçebileceği anlamını taşımaktadır.

Her gün zencefilli su tüketerek bu riski azaltır. Çünkü zencefil beyin hücrelerinin ölümünü yavaşlatır.


7-Mide yanması probleminiz varsa:

Mide yanması ülkemizde en sıklıkla rastlanan problem haline gelmiştir. Bu acı verici problemi,günlük,haftalık,aylık olarak yaşayan her insan için doktorun vermiş olduğu mide ilaçları bazen çözüm ile sonuçlanamıyor.


Eğer diğer yöntemleri denediniz ve bir fayda göremediyseniz, zencefilli su tüketmeye başlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Zencefil sağlık açısından çok yararlı bir bitkidir. Nesiller boyunca çeşitli hastalıklar için çare olmuştur.


Asya ülkeleri 2000 yıldan fazla süredir zencefili tedavi amaçla kullanmaktadır.
Günümüzde hala tüketildiğine göre elbette ki bir yararı bulunmaktadır!


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://cdn-media-1.lifehack.org/wp-content/files/2012/10/Benefits-of-ginger-2.jpg
  • https://i1.wp.com/doctoral.eu/wp-content/uploads/2017/05/Fullscreen-capture-6202017-93858-PM.jpg?fit=900%2C414
İçerik Kaynakları :
  • https://draxe.com/10-medicinal-ginger-health-benefits/
  • https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-benefits-of-ginger
  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/265990.php
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/ginger.html

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar

Her Gün 2 Bardak Mutlaka İçilmeli, Çünkü...

Karın şişliğinden gaz problemine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar tam bir koruyucu koruyucu kalkan! Her gün 2 bardak mutlaka içilmeli, çünkü... Bolca vitamin, Omega-3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydaları hemen hemen herkes tarafından biliniyor zaten…Sağlıklı ve faydalı olduğu aşikar. Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart. Özellikle hamile bayanlarda, bebek gelişimi süresince hayati öneme sahip ceviz. Bebeğin beyin gelişimine çok ciddi katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturduğu araştırmalarla ile tespit edilmiş. Bunun yanında tokluk süresini uzattığı ve yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi de hızlandırdığı biliniyor. Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok ediyor. Ve yine hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo a