Ana içeriğe atla

Bu Suyun 1 Yudumu Dahi Mucizeler YaratıyorKilo, sindirim problemleriniz varsa, mide yanmalarınız dayanılmaz bir noktaya vardı ise, sık sık hasta oluyorsanız artık bu suyu içmeye başlamanızın vakti çoktan gelmiştir...
Henüz zencefilli su ile tanışmadıysanız,artık zamanı geldi demektir. Dünyanın en sağlıklı baharatlarından biridir zencefil.

En önemli özelliği ise kanserle savaşta oldukça etkili bir bitkidir.


1-Kilo vermekte zorlanıyorsanız:

İnsanların çoğu kilo vermek ister ama ne yaparsak yapalım bu isteğimizi kolay kolay gerçekleştiremeyiz. Eğer kilo vereceğim sözünü verdiysek kendimize, her gün zencefilli su içmeye başlayabilirsiniz.
Kilo vermemiz için metobolizmanın hızlanması gerekmektedir, bu da zencefilli su içmenin yolundan geçer. Buna ek olarak, zencefil uzun bir süre tok kalmamızı sağlayarak, yeni bir besini vücudumuza almayı önler.


2-Sindirim problemi yaşıyorsanız:

Türkiye'de oldukça yaygın olan bir problemdir. Birçok insanı olumsuz etkileyen şişkinlik,gaz,kramp,ishal,hatta bazen kabızlığa kadar yol açan bu problem oldukça insan için içler acısıdır.
Eğer bu problemi yaşıyorsanız,zencefil sizi rahatlatıcaktır. Zencefil bağırsaklarınızı yatıştırır ve sindirim sorunlarınızı ortadan kaldırır.3-Araç tutması ya da sürekli mide bulantısı şikayetiniz varsa:

Zencefil mide bulantısına birebirdir. Araba ya da vapurda arka koltuğa oturduğumuz anda başlayan mide bulantısıyla karşılaşanlar için zencefili öneriyoruz. Hatta sadece araç tutması sorunu değil, normalde de midesi bulananlar için öneriyoruz.
Hamile olan bayanların genellikle sabah mide bulantısı başlar. Benzer bir şekilde,adet döneminde kadınlarda oluşan kramplarda mide bulantısı hissettirir. Bu sorunlardan kurtulmak için her gün zencefilli su içmeliyiz. Hatta zencefil mide bulantısına değil, aynı zamanda bu kramplara da iyi geldiği söylenmektedir.


4-Sık sık hasta oluyorsanız:

Sürekli soğuk algınlığına yakalanıyorsanız,burun akıntınız oluyorsa, zencefilli su ile sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.Zencefil bağışıklık sistemini güçlendirir ve hasta olmamamızı, olsak bile hafif atlatmamızı sağlar.


Doktorlar tarafından zencefilin bakterileri öldürdüğünü,toksinleri attığını ve lenf sistemini temizlediği söylenmektedir.


5-Cinsel hayatınız düşüşe geçmişse:

İster inanın ister inanmayın, zencefil cinsel gücü arttırır. Zencefil tükettiğimizde kan dolaşımımız hızlanır bu da eklem iltihaplanmasına ve hassas bağırsak sorunlarını tedavi etmekte önemli bir rol oynar.

Bu sayede cinsel organımızdaki kan dolaşımı da hızlanır. Cinsel problemleriniz iyileşir ve ortadan kalkar.


6-Ailenizde Alzheimer varsa:

Ailenizde Alzheimer hastalığı taşıyan biri varsa, sizin de bu hastalığa yakalanmamanız için önlem almanız gerekmektedir.


Alzheimer'in genetik bir yapıya sahip olduğu söylentileri vardır. Bu da ailenizden size de geçebileceği anlamını taşımaktadır.

Her gün zencefilli su tüketerek bu riski azaltır. Çünkü zencefil beyin hücrelerinin ölümünü yavaşlatır.


7-Mide yanması probleminiz varsa:

Mide yanması ülkemizde en sıklıkla rastlanan problem haline gelmiştir. Bu acı verici problemi,günlük,haftalık,aylık olarak yaşayan her insan için doktorun vermiş olduğu mide ilaçları bazen çözüm ile sonuçlanamıyor.


Eğer diğer yöntemleri denediniz ve bir fayda göremediyseniz, zencefilli su tüketmeye başlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Zencefil sağlık açısından çok yararlı bir bitkidir. Nesiller boyunca çeşitli hastalıklar için çare olmuştur.


Asya ülkeleri 2000 yıldan fazla süredir zencefili tedavi amaçla kullanmaktadır.
Günümüzde hala tüketildiğine göre elbette ki bir yararı bulunmaktadır!


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://cdn-media-1.lifehack.org/wp-content/files/2012/10/Benefits-of-ginger-2.jpg
  • https://i1.wp.com/doctoral.eu/wp-content/uploads/2017/05/Fullscreen-capture-6202017-93858-PM.jpg?fit=900%2C414
İçerik Kaynakları :
  • https://draxe.com/10-medicinal-ginger-health-benefits/
  • https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-benefits-of-ginger
  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/265990.php
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/ginger.html