Ana içeriğe atla

Elleriniz ve Ayaklarınız Sürekli Üşüyorsa...


Sürekli hasta oluyorsanız ve eliniz,ayaklarınız üşüyorsa kan dolaşımınızda bozukluk olabilir.
Gerekli önlemler alınmazsa bu kan bozukluğu tehlikeli sonuçlar açabilmektedir.
Kan dolaşımı bozukluğunun temel sebepleri;  sigara içmek, egzersiz yapmamak, diyabet, kan pıhtılaşması ve yaşlılıkdır.


Bazen bu durumlar harici genetik kaynaklı da oluyor. Peki bu kan dolaşımı sorununu çözmek, bu üşüme ve sık hasta olma sorununu hangi formüller,besinler ile çözebiliriz?

1) Su: Yapılan araştırmalar sonucunda, günde 8 bardak su tüketirsek kan dolaşımı bozukluğunu önler. Yeterli miktarda su içersek gerekli besinlerin organizmalarımıza ve hücrelere taşınmasında rol oynar.
Kan dolaşımı sıkıntısı ile sağlık kurumlarına başvurursak bizi soğuk uygulama ile tedavi edeceklerdir. Bu yüzden soğuk suyla duş almak kan dolaşımını hızlandırır.


2) Zencefil: Düzenli olarak zencefil tüketmenin kalp ve damar hastalıkları ile kanda oluşabilecek pıhtılaşmayı engeller.
Zencefilin içerisinde bulunan gingerol ve zingerone adlı maddeler vücut sıcaklığını arttırır,vücut sıcaklığının artması da kan akışının hızlanmasını sağlar.


3) Sarımsak: Sarımsak günümüzde antibiyotik terimiylede karşımıza çıkmaktadır, bu yüzden sağlık için yararlı olduğunda hem fikiriz.
Sarımsağın içerdiği maddeler kalp rahatsızlıklarını,damar sertliğini ve kan dolaşımı bozukluğunu önler.


4) At kestanesi: At kestanesinin içerisindeki aescin bileşeni,iltihaplanmayı, kan dolaşımı bozukluğunu ve varisi engelleyerek kılcal damarları güçlendirir.
5) Arnavut biberi:Tüm acı biberlerde ve özellikle arnavut biberinde bulunan kapsaisin maddesinin yapılan araştırmalar sonucunda damarları güçlendirdiği ve kalbi koruduğu anlaşıldı. Bu sebeple yine bu madde kan dolaşımı bozukluğunu önlüyor.


6) Balık yağı: Balık yağı omega-3 yağ asitleri açısından çok fazla zengindir. Maryland Üniversitesi'nin yapmış olduğu açıklamaların sonucunda balık yağının damarlardaki yağlanmayı engellediği ve kolestrolü dengelediği tanısı konulmuştur.
Bu besinleri kullanan kişiler, el ve ayaklarının eskisi gibi üşümediğini söylüyorlar.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • https://www.healthstatus.com/wp-content/uploads/2014/05/coldhands-300x210.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.health.com/mind-body/why-your-hands-and-feet-are-always-cold-and-what-to-do-about-it
  • https://health.clevelandclinic.org/2016/02/why-are-my-hands-and-feet-always-cold-and-should-i-worry/
  • https://www.healthstatus.com/health_blog/heart-disease-2/medical-cold-hands-feet/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar

Her Gün 2 Bardak Mutlaka İçilmeli, Çünkü...

Karın şişliğinden gaz problemine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar tam bir koruyucu koruyucu kalkan! Her gün 2 bardak mutlaka içilmeli, çünkü... Bolca vitamin, Omega-3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydaları hemen hemen herkes tarafından biliniyor zaten…Sağlıklı ve faydalı olduğu aşikar. Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart. Özellikle hamile bayanlarda, bebek gelişimi süresince hayati öneme sahip ceviz. Bebeğin beyin gelişimine çok ciddi katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturduğu araştırmalarla ile tespit edilmiş. Bunun yanında tokluk süresini uzattığı ve yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi de hızlandırdığı biliniyor. Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok ediyor. Ve yine hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo a