Ana içeriğe atla

Faydalarını görünce her sabah bu limonlu karışımı içeceksiniz


Düzenli kullanıp çok ciddi kilo veren çok. Sadece kilo vermek için de değil bağışıklık sisteminizi güçlendirip, sindirim sisteminizi çalıştıracak, cildinizi ışıl ışıl yapacak harika bir içecek bu...
Limonların elma ya da üzümden daha çok potasyumu olduğunu biliyor muydunuz? Bu enteresan gerçek, her gün limon suyunun içilmesinin sağlığınıza birçok faydasından sadece bir tanesidir. Tabi bu karışımı bir kaç malzeme ile çok daha etkili hale getirmekte mümkün.


Öncelikle birazdan vereceğimiz karışımın her sabah kullanmanız halinde, size vereceklerini kısaca özetlemek istiyorum.

1.Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir.

Limon suyu C vitamini ile dolu olmasından, tabii ve kuvvetli bir bağışıklı sistemi onarıcısıdır. Yorgun olduğunuzda, gerilimli ya da aşırı çalıştığınızda,vücuttaki ilk düşüş c vitamini deposunda gerçekleşir.


2.Sindirimi destekler

Sindirim sitemini desteklemenin yanı sıra limon suyu, bağırsak kanallarındaki toksinlerden kurtulmanıza yardım eder. Limon, mide ekşimesi ve şişkinlik gibi şeyleri hafifletmeye yardım eden vitaminler ve mineraller ile doludur.


3.Sisteminizi temizler

Limon suyu,  sindirim sisteminizden zararlı toksinleri boşaltan kuvvetli vitaminler ve mineraller ile doludur.


4.İltihapı Azaltır

Çoğu hastalık iltihaptan kaynaklanır ve limon suyu sık sık bedeninizdeki asitliği azaltmaya ve böylelikle iltihaplanmayı azaltmaya yardım eder.


5.Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Limon suyu, açlık ile mücadeleye yardım eden bir ton pektin lifi içerir.

6.Cildinizi Temizler


Limon suyu antioksidanlar da yüksek bulunduğu için  C vitamini, kirleri ve kırışıklıkları azaltmaya yardım eder. Limonların genel detoks etkisi cildin düzgün olmasına katkı sağlar.7.Enfeksiyonlarla mücadeleye yardım eder.

Bir bardak ılık limon suyu, enfeksiyonları savuşturmaya yardımcı olmak için harika bir seçenektir. Bağışıklık sisteminizi artırmakla kalmaz, bu arada grip, boğaz ağrısı gibi şeyleri önlemeye yardım eder.


8.Size Enerji Verir

Limon suyu sindirimi düzenleyip, sindirim sisteminize girdikçe,beneninize enerji artışı sağlar.9.Mükemmel potasyum kaynağı


Potasyum beyin, sinir ve kalp sıhhati için ehemmiyetlidir ve limon suyu bununla doludur. Rahatlatıcı ve serinletici sıcak meşrubat ile güne başlamak için günlük rutininize limon suyu ekleyin.


Bu kuvvetli hastalık savar içeceği hayatınıza dahil etmekten pişman olmayacaksınız. Şimdi gelelim bu yapması kolay, içimi keyifli olan içeceğimizin tarifine...

Malzemeler:

Limon
Zencefil
Tarçın (isteğe bağlı)
2-3 adet karanfil  (isteğe bağlı)

Yapılışı: 


Bir limonun yarısından sıktığınız limon suyu ile bir fincan sıcak suyu ideal karışımdır. Karışımı daha fazla tesirli duruma getirmek için biraz tarçın ve 2-3 adet tane karanfil, biraz da öğütülmüş zencefil kullanabilmeniz mümkün.  Böylece metabolizma hızınızı da artırmış olacaksınız.


Gününüze limon suyu ile başlamak, canlılığınızı çoğaltır, enerjiyi fuller ve organlarımızı temizlemek için harika bir yoldur. Her gün bedeninize soktuğunuz ilk şeyin üretkenliğiniz ve ruh haliniz üstünde büyük bir tesiri var..


Emziren anneler ve hamile bayanlara bu ve bunun gibi hiç bir kürü önermiyoruz. Mutlaka doktorunuza danışarak kullanıp, kullanmamaya karar verin.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:
  • http://womenpla.net/wp-content/uploads/2014/01/lemon-honey-cinnamon.png
  • http://bembu.com/wp-content/uploads/2014/02/lemonandcinnamontea.jpg
  • https://i1.wp.com/www.klaudiascorner.net/wp-content/uploads/2016/02/cinnamon-stick-514243_1920-e1475884347104.jpg?resize=640%2C427
İçerik Kaynakları :
  • http://www.livestrong.com/article/440614-weight-loss-from-lemon-honey-cinnamon/
  • http://www.thehealthsite.com/fitness/how-honey-cinnamon-and-lemon-in-warm-water-can-help-you-lose-weight-p715/
  • http://www.healthextremist.com/honey-and-cinnamon-for-colds/
  • http://blogs.naturalnews.com/top-10-benefits-lemon-cinnamon-mixture/
  • https://wwws.fitnessrepublic.com/nutrition/healthy-eating/honey-cinnamon-lemon-for-weight-loss.html