Ana içeriğe atla

1 Dakika İçinde Kulak Çınlamanızı Tamamen Kesecek Harika TeknikKulak çınlaması son derece sinir bozucu olabiliyor. Bilmeyenler için hemen açıklayalım. Kulak çınlaması, kulakta uğultu, su gürültüsü ve cızırtı duymak şeklinde tarif edilebilir. Uzun süreli ve geçici olabilen kulak çınlaması yorgunluğa ve depresyona bile neden olabilir. En kötüsü ise herkes için tedavisi mümkün olmayabiliyor.Son zamanlarda ise kulak çınlamasının önüne geçebileceğiniz bir tüyo paylaşıldı. Kulak çınlamasına sahipseniz ve verdiğimiz tüyonun yararlı olduğunu düşünüyorsanız, yazıyı kulak çınlaması olan tanıdıklarınızla da paylaşın.Mayo Clinic’te belirtilenlere göre kulak çınlaması her beş kişiden birini etkiliyor. Kulak çınlamasına sahip olan kişiler, bunun yaşam standartlarını düşürdüğünü söylüyorlar. Ek olarak kulak çınlamasının bir çaresi olmadığını da ekliyorlar.Kulak çınlamasını geçirmek için ise uzmanlar farklı yöntemler öneriyorlar. Bunlardan bazıları kulağa takılan özel bir cihaz, terapi veya bazı ilaçlar.Son günlerde ise kulak çınlamasını geçirdiği söylenen bir teknik internette hızla yayıldı.

1- Öncelikle avuç içinizi masanın üstüne hizalayın. Daha sonra işaret parmağınızı orta parmağınızın üstüne aşağıdaki gibi bastırın. Tıpkı parmaklarınızı şıklatır gibi hissedeceksiniz.
2- Şimdi de avuç içinizi kulağınıza hizalayın.
3- Şimdi de ilk adımı avuç içiniz, kulağınız hizasındayken tekrarlayın. Bunu 50 kez tekrarlamanız gerekiyor.Kulak çınlamasından yıllardır çeken kişiler tekniğin işe yaradığını söylüyorlar. Çözüm geçici olsa da kulak çınlaması çekenleri rahatlatacağa benziyor.

Kulak çınlaması, her beş kişiden birini etkilese de bazıları bunu anlayamıyorlar ya da bundan bahsetmiyorlar. İnanılmaz tekniği kulak çınlamasından yıllardır çeken arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu arada bu konuda arzu ederseniz Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlunun aşağıdaki kürünü de deneyebilirsiniz.

Not : Eğer sürekli nükseden bir kulak çınlaması rahatsızlığınız varsa, bu başka rahatsızlıkların belirtisi olabilir. Sadece kulak çınlaması olarak geçiştirmeyin ve en kısa zamanda doktora başvurun.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
  • https://i.ytimg.com/vi/PBf0-PS_sLc/maxresdefault.jpg
  • http://www.medilife.com.tr/resources/files/ear.png
İçerik Kaynakları :
  • https://www.facebook.com/georgehtakei/videos/1222243887899002/
  • https://tr.newsner.com/saglik/kulak-cinlamasindan-1-dakika-icinde-kurtulabileceginiz-harika-teknik/
  • https://www.youtube.com/watch?v=PBf0-PS_sLc
  • http://www.medilife.com.tr/saglik-rehberi-detail/kulak-burun-ve-bogaz-hastaliklari/kulak-cinlamasi/108