Ana içeriğe atla

2 Adet Aspirini Eritin ve…Tıp dünyasının mucizesi olan aspirin günlük hayatınızı kolaylaştıracak öyle farklı işlere yarıyor ki sizin için hazırladığımız bu listeyi gördüğünüzde eminiz ki şaşacaksınız.

Bakın aspirin ne işlerinize yarayabiliyormuş?


1) Nasırlarınızı Yumuşatıp, Dökmek İçin Kullanın 

6 adet aspirini bir havan ya da kapalı bir poşet için döverek toz haline getirin. 1 çay kaşığı limon suyu ile bir çay kaşığı su ekleyin. İyice bulamaç haline getirine kadar karıştırın.


Hazırladığınız bu bulamacı nasırın üzerine sürerek, bir bez ve üzerine bir naylon torba ile sarın. 10 dakika ayaklarınızı yükseğe kaldırarak bekletin ve sonra yumuşayan nasırınızı törpüleyin.


2) Vazodaki Çiçeklerinizin Daha Uzun Süre Canlı Kalmasını Sağlayın 

Vazoya koyacağınız çiçeklerin suyuna bir adet aspirini ezerek atın. Böylelikle çicekleriniz çok daha uzun süre solmadan ve kurumadan kalacaktır.


3) Koltuk ve Kumaşlardan Ter Lekelerini Çıkartın

 2 adet aspirini bir bardak suyun içinde ezerek eritin. Karışımı giysinizin ter lekesi olan bölümünde 2 saat bekletin. Ardından bol su ile yıkayın yıkayın.


Benzer bir şekilde beyazlarınızın daha beyaz olmasını istiyorsanız, yine deretajan ile beraber 2 adet asprini makinenize katabilirsiniz.

4) Yüzdeki Sivilcelerinizi Kurutup, Yok Edebilirsiniz

Bir adet aspirini ezerek, az suyla krem haline getirin. Karışını sivilcenin üzerine sürün ve 1-2 dakika bekletin. Sonra sabunlu suyla yıkayın. Bir süre sonra sivilcelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.5) Kepekten Sonsuza Kadar Kurtulun 

İki adet aspirini ezerek, hangi şampuanı kullanıyorsanız ona katın. Her zamanki gibi saçınızı şampuanladıktan sonra 2 dakika kadar bekleyin ve ardından iyice durulayın.

Saç derinize iyi gelecek ve saçınızdaki kepekten kurtulmanızı sağlayacaktır.


6) Sertleşen El ve Ayak Tırnaklarınızı Yumuşatın

 El ve Ayaklarını kovaya sıcak su koyarak yumuşatmak isteyenler su içerisine 1 veya 2 tane de aspirin atarak hem el- ayakların yorgunluğunu almasını hem gözeneklerin rahatlamasını hem de tırnakların yumuşamasını sağlayabilir.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://zenstvena.com/wp-content/uploads/2016/08/aspirin-za-njegu-kose.jpg
  • http://www.feelhealthylife.com/wp-content/uploads/2015/12/aspirin-shampoo-600x567.jpg
  • http://images.mid-day.com/images/2016/apr/aspirin-uses.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.safemedication.com/safemed/PharmacistsJournal/The-Benefits-and-Risks-of-Aspirin
  • http://www.womenshealthmag.com/health/aspirin
  • http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-disease/in-depth/daily-aspirin-therapy/art-20046797