Ana içeriğe atla

Boş mideye su içtiğinizde göreceğiniz 8 muhteşem değişim


Vücudumuzun %70'i sudur. Vücudun düzenli halde işlev görmesi için su tüketmek çok önemlidir.  Eğer su tüketmezsek ve vücudumuzun bizden istediği su miktarını karşılayamazsak bu bize kısa ve uzun vadede sağlık sorunları çıkarabilir.


Uzun süre susuz kalırsanız: kuruma,migren,yüksek tansiyon,hemoroid,romatoid artrit,obezite,meme kanseri,verem,böbrek taşı gibi sorunlar oluşturur.

Sabah kalkar kalkmaz su tüketebilirsiniz.


Su ile tedavi:

Vücut bozukluklarına, menstürel bozukluklara ve göz rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
Sabah kalktığınızda ilk yapacağınız iş diş fırçalamak değil, su içmek olsun.  Boş mideye 2 su bardağı su için.İçtikten sonra 45 dakika hiçbir şey yemeyin. Yemekten en az 30 dakika süre zarfında su için ama kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini takip eden 2 saat içerisinde su tüketmeyin.

Eğer kalktığınızda boş mide ile su içemiyorsanız, zorlamayın ve midenizin kabul ettiği kadar su için. Zamanla bu miktarı toplam 4 bardak olacak şekilde arttırın.Ne zaman faydasını görürüm?

  • Diyabet(şeker hastalığı) ve kan basıncı(tansiyon) hastalıklarında: 30 gün sonra
  • Gastrit ve kabızlık hastalıklarında: 10 gün sonra
  • Tüberküloz(verem) hastaları: 90 gün sonra

Boş Mideye Su İçmenin Yararları

1- Vücuttaki mikropları, toksinleri yok eder: Su içtiğinizde bağırsaklarınız işleve geçer. Böylelikle gece uyurken vücudunuz kendini tamir ederek toksinleri uzaklaştırır. Bol su içtiğiniz taktirde kas hücrelerini ve yeni kas hücrelerinin oluşumundada önemli rol oynar.


2- Metobolizmayı arttırır: Aç karnına su tükettiğinizde metobolizmanız %24 oranında hızlanır. Diyettekiler metobolizmanın hızlanması sayesinde kolayca kilo verebilir. Ayrıca aç karnına su tükettiğinizde kolonu temizleyip besinlerin daha hızlı emilmesini sağlar.


3- Zayıflamada yardımcı olur: Sabah boş mideye su içtiğinizde tokluk hissi yaratır ve metobolizmayı hızlandırıp kilo vermenizi hızlandırırsınız.


4- Mide yanması ve hazımsızlığı hafifletir: Midedeki fazla asit hazımsızlığa yol açar.Bulunan asit yemek borunuza kadar çıkıp mide yanmasına sebep olur. Boş mideye su içerek bunu engelleyebilirsiniz.


5- Cilde ve ciltteki parlaklığı arttırır: Vücut susuz kaldığında cild erken kırışır ve gözenekler açılır.Boş mideye yarım litre su içildiğinde kan dolaşımı hızlanır böylelikle cildi parlatır. Gün boyunca tekrarlarsanız vücudunuzdaki toksinleri atar böylece parlaklık gösterir.


6- Saçlarınıza iyi gelir: Çok su içtiğinizde saçınız içten dışa beslenir.Saç tellerinin çoğu sudan oluşmaktadır. Bu yüzden boş mideye su içtiğinizde çok daha sağlıklı ve aynı hayallerinizdeki gibi yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz.


7- Böbrek taşı ve mesane enfeksiyonlarını önler: Uyanır uyanmaz boş mideye su içildiğinde böbrek taşını ve mesane enfeksiyonu önlenmiş olur. Su içilimi taşın oluşmasını engelleyerek toksinleri uzaklaştırır.8- Bağışıklık sistemini güçlendirir: Boş mideye su içtiğinizde lenf sistemi temizlenir ve dengenlenmiş olur. Bu dengelenme sonucunda bağışıklık sisteminiz güçlenip sizi hastalıklardan korur.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
  • http://slism.com/images-slider/hot-water-diet/hot-water-diet-02s.jpg
  • http://media.indiatimes.in/media/photogallery/2015/Jan/1069928_1437682071.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/12-unexpected-benefits-drinking-hot-water.html
  • http://www.lifehack.org/412483/7-surprising-benefits-of-drinking-warm-water-in-the-morning
  • http://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-hot-water-for-skin-hair-and-health/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Sıradan Patatesin Çok Az Kişinin Bildiği 13 Sıra Dışı Kullanım Alanı -

Hepimiz patateslerin onlarca lezzetli şekilde pişirilebileceğini biliyoruz  ve belki de hepsinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ancak bununla sınırlı değil. Hiç bilmediğimiz alanlarda da kullanılan bu sebze, gümüş eşyaların temizlenmesi, koltuk altlarının aydınlatılması ve hatta bazı sanat eserleri yaratmak için kullanılabilir. Kolayca Paslardan Kurtulun Aslında bu hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Metaller  paslanır  ve bu tamamen normal bir durumdur. Ama soru şudur ki bu şeyi bir musluktan veya kızartma tavalarınızdan nasıl çıkarabiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde, bir  patates size yardımcı olabilir.     İlk önce, onu ikiye bölmelisiniz.     Sonra biraz kabartma tozu, sofra tuzu veya bulaşık deterjanı alın.      Patatesin kesilmiş bölümünü batırın ve temiz olana kadar paslı öğenin üzerine sürün .      Patates işlevini yitirmeye başladığı zaman, küçük dilim kesin ve yukarıda anlatılan işlemi tekrarlayın.     Maddeyi suyla durulayıp kurumasını bekl

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını g