Ana içeriğe atla

Hep Elinizin Altında Olan Deodorantın Sıradışı 8 Kullanım AlanıDeodorant kullanmayı sevmiyorsanız bile bunları okuduktan sonra evinizde bolca deodorant bulunduracaksınız. Çünkü deodorantlar sadece koltuk altları için değilmiş mesela.


Ayaklarınızdan ve göğsünüzün altına, pantalonunuzdan en sevdiğiniz koltuğunuza kadar sayısız kullanım alanı varmış örneğin.

Bundan daha önceden haberdar olmadığınız için kendinize kızacaksınız. Ama kızmayın, geç de olsa öğrenilmiş bilgi bilgidir. İşte deodorantları koltuk altınız haricinde kullanabileceğiniz farklı yerler ve alanlar:


1- Sivilcelerden kurtulun


Eğer suratınızda uzun süredir kaybolmayan bir sivilce varsa deodorant imdadınıza yetişebiliyor. Deodorantların içerisinde bulunan ter önleyici madde sivilcelerin kurumasını sağlayabiliyor. Koltuk altınız terlememesini sağlayan bu madde aynı zamanda sivilcelere de iyi geliyor.


2- Göğüs altı terlemesini önleyin


Göğsünüzün altındaki bölge yaz aylarında terleyebiliyor. Gerek spor yaparken gerekse de işteyken bu ter başınıza bela olabiliyor. Tek yapmanız gereken göğüs altınıza deodorant sürmek.3- Pantolonlarınıza kolayca girin


Dar pantolon giymeyi seviyorsunuzdur ancak bir kilo bile alsanız pantolona girmekte zorlanıyorsunuzdur. Bundan sonra tek yapmanız gereken bacaklarınıza deodorant sürmek. Bacaklarınıza deodorant sürdükten sonra zorla giyebildiğiniz pantolonu nasıl kolayca giyebildiğinizi göreceksiniz.
4- Güneş gözlüklerinin kaymasını önleyinSık sık güneş gözlüğü takan biriyseniz, güneş gözlüklerinizin kaymasının ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Deodorant burada da imdadınıza yetişiyor. Güneş gözlüğü takmadan önce burnunuzun üstüne deodorant sürün. Güneş gözlüğünüzün kaymadığını göreceksiniz.5- Koltuklara ter lekesi bırakmayın


Evinize gelen bir misafir sandalyede veya koltukta ter lekesi bırakmıştır. Siz de bunu bir başkasının evine gittiğinizde yapmak istemezsiniz. Tek yapmanız gereken sırtınıza deodorant sürmek. Böylelikle arkanızdan kimse konuşamaz.


6- Gece terlemelerini önleyinGece uyandığınızda çarşaflarınızın ve yastığınızın su içinde olduğunu görmek kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Tek yapmanız gereken yatmadan önce vücudunuzun en çok terleyen bölgelerine deodorant sürmek.


7- Ayakkabı vurmasını önleyin


Yeni bir ayakkabı aldığınız ayağınıza vurması ihtimali her zaman vardır. Hele bir de sıcak yaz günlerinde ayağınızın arkası terler ve sık sık ayakkabı vurmaya başlar. Ayağınızın arkasına deodorant sürün. Ayakkabınızın vurmadığını göreceksiniz.8- Ayağınızdaki kötü kokuyu giderinSadece koltuk altlarının kötü koktuğunu söyleyemeyiz. Yorgun geçen bir iş günün ardından ayaklarda da istenmeyen kokular oluşabilir. Ayak tabanınıza ve parmaklarınızın arasına deodorant sürün. Ayaklarınızda koku olmayacaktır.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:
  • http://img2.thelist.com/img/gallery/the-real-reasons-you-should-stop-using-deodorant/phthalates-in-deodorant-also-mess-with-your-hormones.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://tr.newsner.com/faydali-bilgiler/iste-deodorantin-8-farkli-kullanim-alani/
  • http://www.kidspot.com.au/16-other-uses-for-deodorant-that-dont-involve-your-armpit/
  • http://www.lifeaspire.com/6361/new-ways-to-use-deodorant-that-doesnt-include-armpits/
  • http://www.wewomen.com/beauty-tips/10-different-uses-for-deodorant-that-don-t-involve-your-pits-s389000.html