Ana içeriğe atla

BU SUYU İÇEN GENÇLEŞİYOR! YENİLENİYOR!


HİNDİSTAN CEVİZİ SUYUNUN FAYDALARI

Son dönemlerde hayatımıza iyice girmeye başlayan hindistan cevizi, suyundan, yağına iyileştirici ve şifalı özelliklere sahiptir. Özellikle anti-fungal, anti-mikrobiyal ve anti-viral özellikleri ile bir çok derdin devasıdır.


Suyunu çıkartmak biraz zahmetli gibi gözükse de aslında özel bir burgu ya da civi ile delip, akıtabilmek mümkündür. Kapalı olarak muhafaza edildiğinden, içindeki mineraller, vitaminler kaybolmadan saklanır.


Cildi gençleştirici etkisi vardır. Öyle ki son dönemlerde bir çok cilt kremi, bakım seti içinde hep hindistan cevizi yer almaktadır.  Kimyasal kozmetik ürünlerini kullanmaktansa kendiniz evde hindistan cevizi suyu ile bakım yapabilir, doğal yöntemlerle cildinizi güzelleştirebilirsiniz.


Aynı zamanda gençlik iksiri olarak da bilinir. Hem cildi yeniler, parlatır hem de enerji verir.  Ayrıca yaşlanmayı geciktirici özelliktedir. Ayrıca ciltteki istenmeyen yağın atılmasına yardımcı olur. Ve iyi bir güzelleştirici doğal madde olmasının yanı sıra deri hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder.


Hindistan cevizi suyunun cildi gençleştirici, yüz beyazlatıcı, koltuk altı ve genital bölge kararmalarını önleyici faydaları vardır.


Hindistan cevizi suyu ile saçınızı durularsanız kepek problemi azaltır. Ayrıca Akne, rosacea, yara izleri, çatlaklar ve döküntüleri tedavi etmek için de faydalıdır.

Yine aynı şekilde yüzünüzde güneş lekeleri varsa; banyodan sonra her gece yatmadan önce Hindistan cevizi suyu ile lekelerin olduğu bölgeleri  ovarsanız yavaş yavaş kaybolacağını göreceksiniz.


Tok tutucu etkisi olduğundan kilo vermede çok faydalıdır. Metabolizmayı da hızlandırdığı için yağ yakımını arttırır. Yüksek potasyum oranına sahip olduğu için etkili bir elektrolit düzenleyicisidir ve toksinleri vücuttan doğal bir şekilde atılmasına yardımcı olur.Kemik, tırnak ve dişlerdeki minerallerin artmasını destekler. Bu nedenle, özellikle büyüme çağındaki çocuklara, emziren annelere ve hamilelere şiddetle tavsiye edilir. Hamilelere iyi gelen çok sayıda faydası vardır.


Vücut sıvılarının seviyelerinin kontrolüne destek olur. Kan basıncını dengede tutmaya katkıda bulunur. Hindistan cevizi suyu iyi kan ve lenf dolaşımını destekler.


Kolit, mide ülseri ve kabızlıktan rahatsızlığı çekenlere yardımcı olur. Sindirim sisteminin iyi çalışmasını da sağlar. Çünkü lif açısından oldukça zengindir. Parazitlere karşı savaşta yardımcıdır.


Ağrı kesici özelliği vardır. Özellikle baş ağrıları için tam bir şifadır. Bunu da vücudun hidrat düzeyini koruyup, zihinsel konsantrasyon seviyesini attırarak yapar. Bu da baş ağrısını önler.Bakır, çinko, demir, folik asit, fosfor ve potasyum gibi bir çok mineral içerir. Özellikle Gözlerin, işlevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu A vitaminini bakımından zengindir. Diş eti çekilmesi ve idrar yolları enfeksiyonuna sebep olan bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar.

Soğuk algınlığına içerdiği sitokin sayesinde iyi gelir. Sitokin büyük bir antioksidan kaynağıdır. Soğuk algınlığı, tifüs ve bulaşıcı bir takım hastalıklara karşı şifalıdır. Kışın soğuk günlerinde bile şifa deposu olan hindistan cevizi suyunu mutlaka hayatınıza ekleyin.Pankreas ve enzim sisteminin stresini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca safra kesesi hastalığı olanlar için çok faydalıdır. Hatta cildin yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü korumak için birebirdir.


Tuz ve albümin içerdiğinden dolayı kolera hastaları için mükemmel bir içecektir.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/coconut-water-splash-nutrition.jpg
  • http://ste.india.com/sites/default/files/2016/08/12/518843-coco.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/8-benefits-coconut-water-you-didnt-know-about.html
  • http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/8-benefits-coconut-water-you-didnt-know-about.html
  • http://www.well-beingsecrets.com/wp-content/uploads/coconut-water-splash-nutrition.jpg

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca