Ana içeriğe atla

Dr. Ender Saraç'ın İki Günde Yarım Beden İncelten Diyet ProgramıAslında hızlı ve çok kilo vermek önerilmez. Ancak bazı özel durumlarda hızlı incelmek ve ödem çözmek için kısa süreli programlar uygulanabilir. İşte size özel bir diyet ve doğal yardımcılar ile önemli günler öncesinde hızlı incelmenin ipuçlarını vereceğim.Bu önerileri asla iki günden fazla uygulamayınız. Eğer ciddi bir tıbbi sorununuz varsa (mide ülseri, düşük tansiyon, şeker hastalığı gibi) bu programı uygulamanızı önermem.2 Günlük Diyet Programı :


 • Sabah uyanınca 1 bardak, yarım tatlı kaşığı ballı + 10 damla limonlu ılık su. 
 • Saat 9.00’da özel çay ( Tarifi aşağıdadır. )
 • Saat 10.00’da 2,5 – 3 çorba kaşığı müsli (şekerli katkılı olmayacak) piyasadaki yerli müsliler uygundur + 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi + 1.5 tatlı kaşığı öğütülmüş keten tohumu… 
 • Saat 12.00′ de 1 adet kabuklarıyla yeşil elma yenebilir. 
 • Saat 14.00′ de 2 adet katı yumurta (1 tanesinin sarısı çıkarılmalı) + 1 büyük çorba tabağı sulu, etsiz,kimyonlu beyaz lahana çorbası (içinde sadece yarım tatlı kaşığı sıvı yağ olacak) 
 • Saat 16.30′ da tekrar aynı kimyonlu lahana çorbası + 1 adet kabuklu yeşil elma. 
 • Saat 17.30′ da özel çay + 2 parmak taze dil peyniri. 
 • Saat 19.00′ da 2 çorba kaşığı ton balığı + 1 büyük tabak lahana çorbası. 
 • Saat 21.00′ da 1 çay bardağı tuzsuz beyaz – sarı karışık leblebi yenebilir.
AYRICA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :


 1. Öğlen saatlerinde bir küçük şişe soğuk olmayan biraz gazı uçmuş maden suyu içilecek. 
 2. Gün içerisinde yaklaşık 1.5 litre çay sıcaklığında, sıcak su (katıksız, 1 adet tane karanfilli) içilecek Aralarda 4 fincan rezene + yeşil çay karışımı içilebilir. 
 3. Aralarda iki üç kez ağızda taze karanfil çiğnenecek, karanfiller beş on dakika sonra atılabilir. 
 4. Akşam geç yenmemeli 
 5. Yemeklere fazla tuz konmamalı. 
 6. İçileceklere şeker konulmamalı. *Hiçbir yiyecek veya içecek soğuk olmamalı.
GÜNDE İKİ KEZ MASAJ YAPIN :

Sabah 10 dakika tercihen aç karnına, ılık susam yağı ile önce yukarıdan aşağı ve kalpten uçlara doğru sonra aşağıdan yukarıya ve uçlardan merkeze, kalbe doğru hafifçe basınç uygulanarak masaj yapılacak. Daha sonra duşa girilecek ve en az 10 dakika basınçlı suyla göbek, bel, kalça çevresi sıkıca masaj yapılacak.Akşam yemekten öncede kuru bir şekilde yaklaşık on dakika ham ipek kese veya kabak lifi kesesi veya hiçbiri yoksa kumaş eldivenle el ve ayaklardan kalbe doğru masaj yapılacak. Karın, bel, kalça bölgesine daha uzun ve basınçlı uygulanacak.HAREKET :  Ağır egzersizi bu iki gün önermiyorum. Ancak sabah 45 dakika, kahvaltıdan önce; ve akşam 20 dakika, akşam yemeğinden 15 – 20 dakika sonra hafif orta tempoda yürüyüş yapınız.
Akşam yatarken 1 fincan rezene çayı içiniz.ÖZEL ÇAYIN HAZIRLANIŞI : 

Bu çay idrar söktürücü ve boşaltıcı bir etkiye sahiptir. Bir tutam mısır püskülü, yine bir tutam kuru kiraz sapı, küçük bir demet saplarıyla beraber maydanoz,yarım tatlı kaşığı rezene tohumu.Bu karışım sadece 1-2 dakika kaynatılacak. 3-4 dakika kadar demlenecek ve süzülüp içilecek. Bu bir fincan için geçerlidir. İki misli ile hazırlayıp, akşam üstü ikinci bardağı ısıtıp içebilirsiniz.

KİRAZ SAPININ ZAYIFLAMAYA ETKİSİ : 


İdrar söktürücü özelliği ile kiraz sapı zayıflama ya hem de vücuda faydaları çoktur. Kiraz sapı çayı zayıflamak için vücuttaki ödemi atmak için kullanılan aynı zamanda menapoz döneminde karşılaşılan rahatsızlıklara ilaç olan çok etkili bir bitkisel çaydır. Ödem söktürücü özelliği ile vücuttaki şişkinliği önler.
Kiraz sapı çayı vücuda detoks etkisi yapar ve vücudu toksinlerden arındırır.

* Kiraz Sapı Çayının Faydaları


 • Kandaki toksinlerin temizlenmesini sağlar.
 • Cilt kırışıklığına ve lekelere karşı etkili doğal bir ilaçtır. 
 • Vücuttaki fazla suyu dışarı atılmasına yardımcı olur.
 • Romatizmal rahatsızlıkların önüne geçer.
 • Sık Sık Bronşit olanlara kiraz sapı çayı tavsiye edilmektedir.
 • Damar sertliği rahatsızlığına iyi gelir.
 • Karaciğer dostu faydalı bir çaydır.
 • Zayıflamak isteyenlere önerilmektedir.
 • Kum ve taş düşürmede yardımcıdır. 

MISIR PÜSKÜLÜNÜN ZAYIFLAMAYA ETKİSİ : 


Mısır püskülü çayı
nın zayıflama da en önemli özelliği kan şekerini dengeleyerek iştahı azaltma etkisidir. İştahınız azalır, vücutta ki fazla su dışarı atılır daha sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlar.
* Mısır Püskülü Çayının Faydaları


 • İdrar söktürücü özelliği vardır.
 • Prostat iltihaplanmasına karşı tavsiye edilmektedir.
 • Mesane enfeksiyonlarında kullanılır.
 • İdrar yolları enfeksiyonlarında tedavi edicidir.
 • Kalp hastalıklarına karşı önleyicidir.
 • Diyabete karşı kullanılır.
 • Vücudu zinde tutarak kronik yorgunluğa karşı oldukça etkilidir.
 • Tansiyon düşürücüdür.
 • Kolesterolü yüksek olanlar için önerilmektedir.
 • Mısır püskülü böbrek taşı düşürmek için oldukça sık kullanılmaktadır ve düşürücü etkisi vardır.
 • İltihaplanmaya karşı güçlü bir doğal takviyedir.
 • Toksin ve vücutta ki fazla suyu atıcı etkisi vardır.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
 • https://www.youtube.com/watch?v=vV9cLdegrAs
İçerik Kaynakları :
 • https://www.youtube.com/watch?v=kQJSsXGSaqQ
 • http://www.haberturk.com/galeri/yasam/429513-iki-gunde-yarim-beden-incelin
 • https://www.youtube.com/watch?v=UEFO51YvsL8

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Sıradan Patatesin Çok Az Kişinin Bildiği 13 Sıra Dışı Kullanım Alanı -

Hepimiz patateslerin onlarca lezzetli şekilde pişirilebileceğini biliyoruz  ve belki de hepsinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ancak bununla sınırlı değil. Hiç bilmediğimiz alanlarda da kullanılan bu sebze, gümüş eşyaların temizlenmesi, koltuk altlarının aydınlatılması ve hatta bazı sanat eserleri yaratmak için kullanılabilir. Kolayca Paslardan Kurtulun Aslında bu hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Metaller  paslanır  ve bu tamamen normal bir durumdur. Ama soru şudur ki bu şeyi bir musluktan veya kızartma tavalarınızdan nasıl çıkarabiliriz. Şaşırtıcı bir şekilde, bir  patates size yardımcı olabilir.     İlk önce, onu ikiye bölmelisiniz.     Sonra biraz kabartma tozu, sofra tuzu veya bulaşık deterjanı alın.      Patatesin kesilmiş bölümünü batırın ve temiz olana kadar paslı öğenin üzerine sürün .      Patates işlevini yitirmeye başladığı zaman, küçük dilim kesin ve yukarıda anlatılan işlemi tekrarlayın.     Maddeyi suyla durulayıp kurumasını bekl

Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını g