Ana içeriğe atla

Kabızlıktan Kurtaran Doğal Karışım

Hemen Yarın Sabah Başlamalı!


Kabızlık herkesin başına gelebilecek sinir bozucu ve rahatsızlık verici bir durumdur. Nasıl bir hastalık olduğunu neredeyse herkes bilmektedir. Fazla uzatmadan bu kötü durumdan nasıl kurtulabileceğinizi anlatmaya başlayalım.


Bu karışım sayenizde mideniz rahat edecek ve artık karnınızın ağrıma durumu ortadan kalkacaktır. Üstelik tadı da sizi rahatsız etmeyecek ve tüketmekten zevk alacaksınız.İçindeki tüm malzemeler zaten severek yediğiniz, faydalı besinler.  Kuru kayısı, incir, erik, keten tohumu ve zeytinyağı. Zaten faydalı olan bu malzemelerin hepsini karıştırarak, ortaya özellikle kabızlık problemi yaşayanlar için faydalarını daha da ortaya çıkartmış harika bir karışım elde etmiş olacaksınız.


Bildiğiniz üzere kayısının içerisinde bol miktarda lif bulunur. Ve bu lifler sayesinde bağırsakların hareketlenmesini sağlar. Benzer şekilde kuru incirinde de aynı kayısı gibi içeriğinde lif bulunmaktadır. Hem kabızlığı ortadan kaldırır hem de kolon kanserine yakalanmayı önler.


Bu iki önemli malzemenin haricinde bir de antioksidan bakımından oldukça zengin olan kuru erik, kabızlık önleyen karışımının ana malzemelerinden biri. Zaten sadece kuru erik bile kabızlık ile mücadele de başlı başına yeterli. Geceden 3-4 adet kuru eriği suda bekletin, sabah da suyunu içip, erikleri yerseniz bile faydasını göreceksiniz.


Bu malzemeler haricinde mide ve bağırsakları temizlemesiyle meşhur olan keten tohumu ile her hastalığa fayda sağlayan zeytinyağı da devreye girince kabızlık sorunundan sizi hızlıca kurtaracak özel karışımımız hazır olmuş oluyor.

Malzemeler:

  • 1 adet kuru incir
  • 2 adet kuru kayısı
  • 2 adet çekirdeksiz kuru erik
  • 1,5 çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı keten tohumu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağıNasıl Yapılır?

Kuru incir,kayısı ve erik güzelce yıkanır ve temizlendikten sonra küçük küçük doğranır. Ardından ufak bir tencere ya da cezvede 1.5 çay bardağı suyla haşlanır.


Haşlanmış olan meyvelerin içerisine keten tohumları ve zeytinyağı eklenir.  Bütün malzemeler tamamlandıktan sonra mutfak robotunu kullanarak marmelat kıvamına gelene kadar çekin.Nasıl Kullanılır?

Her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı yiyin. Üzerine 1 su bardağı ılık su için. Sağlık dolu, upuzun ve mutlu bir ömrünüz olsun.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_ciencia/industryhealthiermed167_01.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.care2.com/greenliving/7-surprising-health-benefits-of-parsley.html

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca