Ana içeriğe atla

Kabızlıktan Kurtaran Doğal Karışım

Hemen Yarın Sabah Başlamalı!


Kabızlık herkesin başına gelebilecek sinir bozucu ve rahatsızlık verici bir durumdur. Nasıl bir hastalık olduğunu neredeyse herkes bilmektedir. Fazla uzatmadan bu kötü durumdan nasıl kurtulabileceğinizi anlatmaya başlayalım.


Bu karışım sayenizde mideniz rahat edecek ve artık karnınızın ağrıma durumu ortadan kalkacaktır. Üstelik tadı da sizi rahatsız etmeyecek ve tüketmekten zevk alacaksınız.İçindeki tüm malzemeler zaten severek yediğiniz, faydalı besinler.  Kuru kayısı, incir, erik, keten tohumu ve zeytinyağı. Zaten faydalı olan bu malzemelerin hepsini karıştırarak, ortaya özellikle kabızlık problemi yaşayanlar için faydalarını daha da ortaya çıkartmış harika bir karışım elde etmiş olacaksınız.


Bildiğiniz üzere kayısının içerisinde bol miktarda lif bulunur. Ve bu lifler sayesinde bağırsakların hareketlenmesini sağlar. Benzer şekilde kuru incirinde de aynı kayısı gibi içeriğinde lif bulunmaktadır. Hem kabızlığı ortadan kaldırır hem de kolon kanserine yakalanmayı önler.


Bu iki önemli malzemenin haricinde bir de antioksidan bakımından oldukça zengin olan kuru erik, kabızlık önleyen karışımının ana malzemelerinden biri. Zaten sadece kuru erik bile kabızlık ile mücadele de başlı başına yeterli. Geceden 3-4 adet kuru eriği suda bekletin, sabah da suyunu içip, erikleri yerseniz bile faydasını göreceksiniz.


Bu malzemeler haricinde mide ve bağırsakları temizlemesiyle meşhur olan keten tohumu ile her hastalığa fayda sağlayan zeytinyağı da devreye girince kabızlık sorunundan sizi hızlıca kurtaracak özel karışımımız hazır olmuş oluyor.

Malzemeler:

  • 1 adet kuru incir
  • 2 adet kuru kayısı
  • 2 adet çekirdeksiz kuru erik
  • 1,5 çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı keten tohumu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağıNasıl Yapılır?

Kuru incir,kayısı ve erik güzelce yıkanır ve temizlendikten sonra küçük küçük doğranır. Ardından ufak bir tencere ya da cezvede 1.5 çay bardağı suyla haşlanır.


Haşlanmış olan meyvelerin içerisine keten tohumları ve zeytinyağı eklenir.  Bütün malzemeler tamamlandıktan sonra mutfak robotunu kullanarak marmelat kıvamına gelene kadar çekin.Nasıl Kullanılır?

Her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı yiyin. Üzerine 1 su bardağı ılık su için. Sağlık dolu, upuzun ve mutlu bir ömrünüz olsun.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


Görsel kaynaklar:
  • http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_ciencia/industryhealthiermed167_01.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.care2.com/greenliving/7-surprising-health-benefits-of-parsley.html