Ana içeriğe atla

Karın Düzleştirici Egzersiz Hareketleri İle 10 Dakika da İncelin


Masa başı oturanlar, evde spor yapabilecek ekipman yada gerekli alana sahip olmayanlar. Sizler için ekipman gerektirmeyen ve kolayca yapabileceğiniz 6 egzersiz hareketi anlatacağız.


Her gün bu hareketleri yaptığınız da vücudunuzun sıkılaştığını, inceldiğinizi ve kilo verdiğinizi göreceksiniz. Hepsi işin temelinde çok basit hareketler olmasına rağmen, oldukça etkilidir.

Bu hareketlerin yanında yediklerinize de dikkat ederseniz istediğiniz kiloya inmemeniz içten bile değil.1- Dizler Göğüste : 

Karın kaslarını güçlendirir, sindirimi kolaylaştırır, yağ yakımına yardımcı olur.


Nasıl Yapılır : 

 1. Sırtınızı sandalyeye değdirmeden dik bir şekilde sandalyeye oturun. 
 2. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun 
 3. Sırtınız düz bir şekilde sağ dizinizi göğsünüze doğru kaldırın ve karın kaslarınızı içeriye doğru kasın.
 4. Sırasıyla her iki bacağınızla bu egzersizi 20-30 defa tekrarlayın.
2- İki Diz Göğüste : 

Bu hareketle tüm karın kaslarınız etkili ve hafifçe çalışır.


Nasıl Yapılır : 

 1. Bacaklarınızı birleştirin. 
 2. Sandalyenin iki yanını ellerinizle tutun. 
 3. Sırtınızı dik tutarak, dizlerinizi göğsünüze doğru kaldırın. Karın kasarınızın kasılmış olmasına dikkat edin. 
 4. Ayaklarınızı yere indirin, ama yere dokundurmayın. 
 5. Bu hareketi 10-20 defa tekrar edin.

3- İki Diz Göğüste ve Vücut Yana Eğik : 


Belinizi şekillendirir. Yan karın kaslarınızı çalıştırarak bel çevrenizdeki yağları yakmaya yardımcı olur.


Nasıl Yapılır : 

 1. Sandalyenin uçuna sırtınız dik bir şekilde oturun ve iki elinizle sandalyenin kenarlarına tutunun. 
 2. Vücudunuzu yana eğin ve sadece tek kalçanız üzerine oturun. 
 3. Bacaklarınızı birleştirin ve iki dizinizi göğsünüze doğru kaldırın. 
 4. Başlangıç pozisyonuna gelin ve diğer tarafa yönelin. 
 5. Bu hareketi her iki yön için 10-20 defa tekrar edin.

4- Esnemek :


Bu egzersiz karın ve yan karın kaslarınızdaki yağ yakımını hızlandırır. Tüm kaslarınızı uzatırNasıl Yapılır : 


 1. Ayaklarınızı yere koyun. 
 2. Kollarınızı omuz nizasında açın. 
 3. Üst vücudunuzu sağa çevirin, eğilin ve sağ elinizle sol ayağınıza dokunun. 
 4. Bu hareketi sırasıyla her iki taraf için 20-30 defa tekrar edin.


5- Tüm Vücudu Sandalyeden Kaldırmak : 

Hızlı yağ yakımı sağlar. Karın, sırt ve omuz kaslarını belirginleştirir. Egzersizin yoğunluğunu arttırmak için, kol koyma bölmesi olan bir sandalye kullanabilirsiniz. Sandalyenin ayaklarının tekerlekli olmadığından emin olun.


Nasıl Yapılır :

 1. Sandalyede otururken, sandalyenin kollarını sıkıca tutun. 
 2. Vücudunuzu kalçalarınız ve bacaklarınız havada asılı kalacak şekilde sandalyeden kaldırın. Karın kaslarınızı kullanarak dizlerinizi göğsünüze doğru kaldırın. 
 3. Bu pozisyonda en az 15-20 saniye kalın, daha sonra yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün ve kısa bir ara verin. 
 4. Bu egzersizi 4 sefer tekrar edin.6- Dizler Dirsekte : 

Bu egzersiz bel çevreniz için oldukça etkilidir. Yan ve alt karın kaslarınızı çalıştırır. Bu egzersizi doğru bir şekilde yapmak için, dizinizin çapraz taraftaki dirseğinize değmesi gerekiyor.


Nasıl Yapılır : 

 1. Sırtınızı sandalyeye değdirmeden dik bir şekilde sandalyeye oturun. Ellerinizi başınızın arkasına koyun. 
 2. Sağ dizinizi göğsünüze doğru kaldırın ve aynı zamanda sol dirseğinizi dizinize değecek şekilde eğin. 
 3. Başlangıç pozisyonuna dönün ve bu hareketi 15 defa tekrarlayın. 
 4. Bu egzersizi 4 set yapabilirsiniz.Bonus Egzersiz : İlk 6 egzersiz sandalye üzerinde yapılırken şimdiki egzersizimiz sandalye yanında ayaktayken yapılıyor. Bu egzersiz kalça kaslarınızı güçlendirirken, karın ve yan karın kaslarınızdaki yağ yakımını hızlandırır.Nasıl Yapılır : 

 1. Sandalyenin arkasında ayakta durun ve sandalyenin sırt yaslama bölümünden sol elinizle destek alın. 
 2. Sağ elinizi başınızın üstüne kaldırın. 
 3. Havadaki elinizi yavaşça indiriyorken, sağ ayağınızı eliniz topuğunuza dokunacak şekilde kaldırın. 
 4. Başlangıç pozisyonuna dönün ve bu hareketi 10-15 defa tekrarlayın. 
 5. Bu hareketi vücudunuzun diğer yönüyle tekrarlayın. 
 6. Bu egzersizi 4 set yapabilirsiniz.Size bu egzersizleri her gün yapmanızı öneriyoruz. Sonuçları görmeniz uzun sürmeyecek.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:
 • http://www.health.com/health/gallery/0,,20793274,00.html
İçerik Kaynakları :
 • https://brightside.me/inspiration-health/6-exercises-for-a-flat-belly-which-you-can-do-right-in-a-chair-373960/
 • https://www.fitnessmagazine.com/workout/abs/express/get-a-flat-belly/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli