Ana içeriğe atla

Sadece 3 Malzemeden Oluşan Karışımla Kışı Hiç Hasta Olmadan AtlatacaksınızSon günlerde internete vitamin bombası bir tarif düştü. En iyisi de tarifi hazırlamak için soğan, bal ve limon gibi her evde bulunan 3 malzemeye ihtiyacınız olması.


Başta işe yaramayacağını düşünebilirsiniz ancak içtikten ve faydasını gördükten hemen sonra kafanızda hiçbir şüphe kalmayacak.  Çünkü aslında bal ve soğan karışımı öksürük için bir doğal tedavi olarak antik çağlardan beri kullanılır.

İki malzeme de antibiyotik ve balgam söktürücüdür ve öksürüğün daha büyük problemlere yol açmaması için belirtileri iyileştirirler. Dahası, virüs, bakteri ve solunum yolları için zararlı olan mikroorganizmalara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.
Malzemeler:

 • 1 soğan
 • 3 bardak su
 • 1 limon
 • 2 yemek kaşığı balHazırlanışı:

 • Öncelikle suyu kaynatın.
 • Soğanları doğrayın ve suya atıp 15 dakika kaynatın.
 • Tencereyi kenara alın ve 10 dakika soğuması için bekletin.
 • Şimdi soğanları sudan alın.
 • Son olarak suya bal ve limon suyu ekleyin.
 • İyice karıştırdığınızdan emin olun!


İşte şimdi soğuk algınlığı ve üşütme için bire bir vitamin bombası hazırladınız. Bunu günde üç kez için. Sonuçlara siz bile inanamayacaksınız!


Nasıl fayda ediyor?

 • Tıpkı sarımsak gibi soğanda bolca vitamin ve antioksidan yer alıyor. Bunlar da sizi soğuktan ve hastalıklardan koruyor.
 • Bal, bilindiği gibi doğal iltihap söktürücüdür ve boğaz ağrılarına çok iyi gelir.
 • Limonun içinde ise bolca C vitamini bulunur. C vitamini sinir sisteminizi güçlendirir ve iltihap söktürücü etkisi vardır.

Balın yararları: Dünya Sağlık Organizasyonu balı soğuk algınlığı ve öksürük için olası bir tedavi olarak belirledi. Bu ürün boğazı, tahrişleri ve öksürük belirtilerini azaltma gücüne sahiptir. Dahası antioksidandır ve sitokin gibi anti-mikrobik maddelerin üretimini arttırır.


Soğanın yararları: Soğan dünya çapında balgam söktürücü olarak bilinir. Bakterilerin elenmesine ve solunum yollarının temizlenmesine yardımcı olur.


Bu yiyecek yüksek oranda antioksidandır, temizleme ve detoks özellikleri taşır ve öksürüğü kontrol altına alır. Bunu akılda bulundurursanız, soğanın öksürük belirtilerini azalttığına ve boğazdaki tahrişe iyi geldiğine emin olabilirsiniz.Bu doğal şurup balın ve soğanın öksürükle savaşma ve bağışıklık sistemini geliştirme özelliklerini bir araya getirir. Bu malzemelerin yan etkisi yoktur ve çocuklarda kullanmak için tamamen zararsızdır.


Kış aylarına yavaştan girmişken arkadaşlarınızın da hasta olmasını istemiyorsanız tarifi onlarla paylaşın.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
 • https://learningherbs.com/herbs-made-simple/honey-cough-syrup/
İçerik Kaynakları :
 • https://learningherbs.com/herbs-made-simple/honey-cough-syrup/
 • http://everydayroots.com/homemade-honey-and-onion-cough-syrup

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

İşte evimize getirdiğimiz tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisin

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Duş ve Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğlenceli bir iş olarak görülmese de temizlik konusu mühim. Özellikle bazı yerlerin temizliği çok elzem bir o kadar da keyifsiz, kabul. Ama yapmaktan başka da çare yok. Aslında elinizdeki malzeme ile kolayca temizleyeceğinizi bilseniz, hiç bir temizlik can sıkıcı değil. Hal böyle olunca, özellikle en çok nefret edilen temizlik yerlerinden biri olan duş temizliği için güzel bir pratik yöntemler bulmak lazım. Malum, banyo evde en çabuk ve en çok kirlenen bölge olarak sayılabilir. Özellikle fayansların kirlenmesi, l avaboların leke tutması ve duştan sonra meydana gelen su basıncı, duşun düzgün temizlenmediğinde ortaya çıkan problemlerdendir. Keyfinize göre pahalı temizlik malzemeleri satın alabilir veya bir temizlikçi tutabilirsiniz. Ancak bunları düşünmek yerine gelin daha yakın olan ucuz ve en önemlisi de hızlı olan bu yöntemleri deneyelim. En iç rahatlatıcı özelliği de, sadece iki malzemeye ve birkaç eşyaya ihtiyacınız olmasıdır; Malzemeler :  250 ml sı

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa