Ana içeriğe atla

BU BİR MUCİZE! BAŞ AĞRISI, ROMATİZMA, ÖKSÜRÜK, İLTİHAPLI YARALAR… HEPSİNE ŞİFA OLACAK..
KEKİK YAĞINDAKİ ŞİFA

Kekik doğada tüm hastalıkların şifası olan bitkilerden bir tanesidir. Kekik yağı da kekiğin adeta ilaç niyetine kullanılan halidir.


Kekik yağı bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Çeşitli hastalıklarınız için kekik yağını cildinizin ağrıyan bölgesinde sürerek yada içerek hastalıklarınıza çare bulabilirsiniz.Kekik baharat olarak yemeklerde kullanılan, yemeklere ilave edilen şifa dolu bir bitkidir. Aynı zamanda kekik yağı da günümüzde hastalıkların tedavisinde oldukça popülerdir.Son dönemlerde kekik kadar kekik yağı da oldukça sık tercih edilmektedir.

Özellikle kekik yağının hastalıklar için oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Kekik Yağının Sunduğu Şifalar

-Yaraların iyileşme sürecinde cilt üzerinde oluşabilecek olan izleri en düşük seviyeye getirir. Aynı zamanda yara altında iltihap oluşmuş ise yaranın tedavi edilmesini de hızlandıracaktır.-Bel ve omurga ağrılarında kekik yağı ağrının kısa süre içinde geçmesini sağlayan bir özelliğe sahiptir. Beliniz ağrıyorsa ilaç içmek yerine sadece kekik yağı ile masaj yaparak ağrıyan bölgeye sürebilirsiniz.
Bu sayede çok şiddetli olan bel ve omurga ağrılarından bile kurtulabilirsiniz.
-Eğer cildinizde dökülme veya kaşıntıya bağlı olarak sürekli sorun meydana geliyor ve yaralar oluşuyorsa bu yaraların hem hızlı hem de etkili bir şekilde geçmesini kekik yağı ile sağlayabilirsiniz.


-Özellikle sinüzit için ve bademcik iltihabı için kekik yağının oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Ancak bu gibi durumlar için nasıl kullanmanız gerektiğini iyi araştırmalı ve oldukça kuvvetli bir içeriğe sahip olan kekik yağını uygun oranda kullanmaya dikkat etmelisiniz.
-Kekik yağının tüketildiğinde büyük ölçüde idrar söktürücü bir özelliği de bulunmaktadır.
-Depresyon veya stres için kekik yağının sakinleştirici özelliğini kullanabilirsiniz.
Kekik Yağının Cilde Faydaları • Kekik yağı cildin üzerinde herhangi bir sebepten dolayı oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olur.
 • Ergenlik döneminde meydana gelen sivilcelerinizin iyileşmesini sağlar.
 • Mantar, egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarının oluşumuna engel olur.
 • Çıban oluşan bölgelere uygularsanız kısa süre de çıban etkisini yitirir.
 • Kırışıklar için uygulanan kekik yağı, yaşlanmayı geciktirerek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Cilde sürülen kekik yağı selülit ve çatlak oluşumuna engel olur.


Kekik Yağının Saça Faydaları • Kekik yağı saç derinizde oluşabilecek kepek, egzama ve mikroplara karşı savaşır ve oluşumlarını engeller.
 • Saç dökülmelerine önler ve dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasına destek verir.
 • Devamlı yağlanan saçları düzene sokarak, saçta oluşan fazla yağı almaktadır.
 • Kekik yağından bej, haki ve gri renk elde edilmektedir.
 • Saçlarınıza her gün kekik yağı sürerek canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
Kekik Yağı Nasıl Kullanılır?

Ağız yolu ile: Kekik yağından 1 tatlı kaşığına 3 damla eklemek yeterlidir.Cilde uygulanacaksa: Kekik yağı direk olarak cilde sürülmez. 1 tatlı kaşığı zeytinyağına 5 damla kekik yağından ekleyerek harmanlayabilirsiniz. Badem yağı ile de kullanılabilir.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
 • https://healthimpactnews.com/wp-content/uploads/sites/2/2015/03/essential-oils-science.jpg
 • https://www.organicfacts.net/wp-content/uploads/Thyme-essential-oil.jpg
 • http://fitbano.com/wp-content/uploads/2016/12/thyme.jpg
 • https://www.organicfacts.net/wp-content/uploads/Thyme-essential-oil.jpg
 • http://www.offthegridnews.com/wp-content/uploads/2015/05/thyme-oil-3-supersimplewelnessDOTcom-620x330.jpg
 • https://static1.squarespace.com/static/5488b964e4b03c0a9b90d05d/t/56a2532776d99cf877112af4/1453478695722/
 • http://www.101herbs.com/images/pro-body-img/Thyme-plant.jpg
İçerik Kaynakları :
 • http://articles.mercola.com/herbal-oils/thyme-oil.aspx
 • https://draxe.com/thyme-oil/
 • https://healthimpactnews.com/2015/20-health-benefits-of-thyme-oil/


ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Kan Pıhtılaşması (Pıhtı Atması) Belirtileri Nedir? Nasıl Engellenir?

Beyinde, Kalpte, Bacakta ve Akciğerde Pıhtı olduğunda belirtileri. Pıhtı Atma herkesin bildiği üzere ciddi bir durumdur. Bu Belirtiler varsa hemen önlemini almalı. Kan pıhtılaşması nedir: Kan pıhtısı jel benzeri veya yarı katı haldeki kan kütlesine verilen isimdir. Kan pıhtılaşması ise yaralanma yahut kazayla bir yerimizi kesme gibi çeşitli durumlarda çok fazla kan kaybetmeyi engelleyen gerekli bir süreçtir. Kan pıhtısı belirtileri kan pıhtısının bulunduğu yere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak kan pıhtılaşması belirtileri arasında kan pıhtılaşması olan yerde kızarıklık, ağrı veya uyuşma, zonklama, pıhtının olduğu yerde yanma hissi ve iltihap sayılabilir. Kan Pıhtılaşmasının Belirtileri Kan pıhtısının hiç bir belirgin semptoma neden olmaması da mümkündür. Kan pıhtısının belirtileri diğer bazı hastalık semptomları ile aynıdır. Vücudunuzda kan pıhtılaşmasından şüpheleniyorsanız, en kısa sürede dahiliye(iç hastalıkları) doktorunuza başvurmanızı öneririz.