Ana içeriğe atla

Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatmanın 10 Muhteşem YoluHepimiz mükemmel bir gülümseme hayal ediyoruz. Fakat herkes dişlerini beyazlatmak için diş hekimine gidemeyebilir. Hatta bu yazıyı okuduktan sonra gitmenize bile gerek kalmayabilir. Diş beyazlatma ne kadar ? gibi soruları bir kenara bırakın ve içeriğimizi okumaya başlayın. Çünkü bu çözümler ücretsiz :)


Evde doğal yolları deneyerek dişlerimizi beyazlatabiliriz. İşte diş beyazlatmaya iyi gelen 10 muhteşem çözüm.Süt tozu ve diş macunu :

Süt tozu, dişlerin inci gibi bem beyaz hale gelmesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Diş fırçanızın üzerine biraz diş macunu sıkın, üstünde biraz süt tozu ekleyin ve dişlerinizi normal bir şekilde fırçalayın.Kabatma tozu :

Diş fırçanıza bir tutam kabartma tozu ekleyin ve üzerine birkaç damla limon suyu ilave edin. Bu beyazlatma yöntemini haftada bir defadan fazla kullanmayınız.Hidrojen Peroksit :

Hidrojen peroksit kullanmadan önce dişlerinizin çok hassas olmadığından emin olun. Bir miktar pamuğu hidrojen peroksitin içine batırın ve hafifçe dişlerinizi ovun.


Önemli uyarı! Bu beyazlatma tekniği sık kullanımlarda diş minesine zarar verebileceği için sıkça kullanılması önerilmez.Karbonat tozu ve Limon suyu :

Bir çay kaşığı kabartma tozu ve bir çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu sadece 2 dakika içerisinde dişlerinizi harika bir şekilde beyazlatmaya yarayacak . Bu karışımı dişlerinizde 2 dakikadan fazla uygulamayın.Deniz tuzu, Limon suyu ve Diş macunu :

Bir kap içerisine, yarım çay kaşığı deniz tuzu, bir miktar taze sıkılmış limon suyu ile küçük bir miktar diş macunu sıkıp bu üçlüyü karıştırın. Karışımı dişlerinize uygulayın ve ağzınızı iyice çalkalayıp yıkamadan önce bir dakika boyunca bekletin.Limon suyu ve Su :

Eşit miktarda limon suyu ve su karışımı, dişlerinize beyazlık kazandırmaya yardımcı olacaktır.Elma sirkesi ve Su :

Yarım çay kaşığı elma sirkesini bir bardak suda inceltin . Dişlerinizi fırçalamadan önce her sabah ağzınızı bu karışım solüsyonuyla çalkalayın.Çilekle Diş Beyazlatma :

Olgunlaşmış çilekle dişlerinizi fırçalarsanız bir kaç defada kötü sarı lekelerden kurtulmuş olursunuz.Diş macunu, Tuz, Kabartma tozu ve Limon suyu :

Bir miktar diş macunu, bir tutam tuz, biraz kabartma tozu ve 4-5 damla limon suyunu bir kapta karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi 4-5 dakika boyunca fırçalayın.


Tek bir kullanımdan sonra aradaki beyazlık farkını göreceksiniz. Bu yöntemi her 2 ayda bir uygulayın .Aktif Kömür :

Aktif kömür, doğal olarak dişlerinizi beyazlatmanın en kolay ve en ucuz yollarından birisidir. Aktif kömürün bir tabletini toz haline getirin. Temiz ve ıslak olan bir diş fırçasının üzerine dökün ve dişlerinizi normalde diş macunuyla nasıl fırçalıyorsanız öyle fırçalayın.


Uyarı: Tüm bu yöntemleri aynı anda kullanmayın ve dişlerinizde sorun yaşıyorsanız evde beyazlatma yöntemi yerine bir diş hekime başvurun.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://www.rd.com/health/beauty/10-tips-for-healthy-whiter-teeth/
İçerik Kaynakları :
  • https://draxe.com/6-ways-to-naturally-whiten-your-teeth/
  • https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Kan Pıhtılaşması (Pıhtı Atması) Belirtileri Nedir? Nasıl Engellenir?

Beyinde, Kalpte, Bacakta ve Akciğerde Pıhtı olduğunda belirtileri. Pıhtı Atma herkesin bildiği üzere ciddi bir durumdur. Bu Belirtiler varsa hemen önlemini almalı. Kan pıhtılaşması nedir: Kan pıhtısı jel benzeri veya yarı katı haldeki kan kütlesine verilen isimdir. Kan pıhtılaşması ise yaralanma yahut kazayla bir yerimizi kesme gibi çeşitli durumlarda çok fazla kan kaybetmeyi engelleyen gerekli bir süreçtir. Kan pıhtısı belirtileri kan pıhtısının bulunduğu yere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak kan pıhtılaşması belirtileri arasında kan pıhtılaşması olan yerde kızarıklık, ağrı veya uyuşma, zonklama, pıhtının olduğu yerde yanma hissi ve iltihap sayılabilir. Kan Pıhtılaşmasının Belirtileri Kan pıhtısının hiç bir belirgin semptoma neden olmaması da mümkündür. Kan pıhtısının belirtileri diğer bazı hastalık semptomları ile aynıdır. Vücudunuzda kan pıhtılaşmasından şüpheleniyorsanız, en kısa sürede dahiliye(iç hastalıkları) doktorunuza başvurmanızı öneririz.