Ana içeriğe atla

Eğer Çocuğunuz Bu Şekilde Oturuyorsa Acilen Vazgeçirin!W pozisyonu, çoğu çocuğun oyuncaklarıyla oynarken kullandığı oturma pozisyonlarından biridir (of, çok fazla var!) ancak bu bazı ebeveynlere 4 harfli bir kelimedir. Bu neden bazı çocuklar için sorun teşkil etmezken bazıları için uygundur? Aslında W oturma şekli hiç kimse için tavsiye edilmez.


Yeni bir ebeveyn olmak çok fazla şey gerektirir ancak endişe içinde geçirilen zaman (TÜMÜ), kesinlikle piramidin tepe noktasında yer alır. Herhangi bir anda milyon tane şey ters gidebilir ve bir an için huzurlu hissetmek kitabınızda yer almaz. Ebeveynlik kesinlikle bir dengeleme eylemidir!


Çocuk yetiştirirken, gerçekten ciddi zarar verebilecek zararsız bir davranışı ayırt edebilmek neredeyse imkansızdır. Örneğin, bir bıçağı ısırmak ve yemekten önce kinder çikolata yemek arasında çok büyük bir fark vardır.


Evet, birçok şey  halının altına süpürülerek gizlenebilir ancak gözünüzden kaçmaması gereken bir mesele var. Buna “W oturma şekli” denir ve çok büyük bir mesele olarak gözükmese de çocuğunuza ciddi şekilde zarar verebilir.W oturuşu, bir çocuğun dizlerini kırarak kalçasının üzerine oturması ve ayaklarının kalça hizasından dışarı doğru bakması anlamına gelir. Eğer çocuğunuza tepeden bakıyorsanız, çocuğunuzun bacaklarının ve vücudunun W şeklini aldığını görürsünüz. Peki bu şekilde oturmak neden bu kadar kötü?


Bu size normal bir pozisyon olarak gözükebilir ancak acı gerçek şu ki “W oturuşun” normalin dışında her şey olmasıdır. Çok ciddi ortopedik zararlara ortaya çıkabilir çünkü böyle oturmak kalçaya, dizlere ve bileklere baskı uygular. Tabii ki bu, hayatın ileriki dönemlerinde her çeşit duruş bozukluğu problemlerine yol açabilir.W oturma ile ilgili riskler nelerdir?

Çocuklar uzun bir süre bu şekilde oturursa, aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşma ihtimalleri vardır:


Kalça çıkıklığı: Eğer bir çocuğun kalça problemi varsa, W pozisyonunda oturmak kalçalar  ve eklemler üzerindeki baskıyı arttırarak çıkık ihtimaline yol açar.
Kısıtlı gövde/ göbek gücü: Geniş bir şekilde oturma olarak adlandırabileceğimiz W pozisyonu, vücudu dik tutmamızda kolaylık sağlar. W şeklinde oturan çocuklar, gövde kaslarını o kadar da kullanmak zorunda kalmaz ve bu kaslar diğer oturma pozisyonlarında olduğu kadar gelişmez.Çapraz vücut hareket eksikliği: W pozisyonu çocukların üst kısımlarını hareket ettirmesini ve bir ya da iki elle her iki tarafa da uzanmalarını zorlaştırır.El tercihi yapılamaması: W oturma pozisyonumda çocuğun gövde kontrolü ve stabilitesi çok fazladır. Yaptıkları işi başarmak için her iki eli de kullanmaları çok kolaydır. Ancak, el tercihini geliştirmek daha sonra karşılaşılacak yazma becerisinde önemlidir.


Kas gerilmesi artışı: Eğer bir çocuğun kas gerilmesi ya da Hipertoni eğilimi varsa, W pozisyonunda oturmak kalçalardaki, dizlerdeki ve bileklerdeki gerginliği arttıracaktır.

Çocuğunuzu bu çok popüler olan oturma şeklinden alı koymanız için çok geçerli sebepler var.Ebeveynler, çocukları oturduğu sürece rahatlayabileceklerini düşünüyorlar ancak bunu artık böyle düşünmeyin! Hepiniz tetikte olun!


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
  • https://simplecapacity.com/2017/07/if-you-see-your-child-sitting-like-this-should-stop-them-right-away/
İçerik Kaynakları :
  • https://simplecapacity.com/2017/07/if-you-see-your-child-sitting-like-this-should-stop-them-right-away/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa