Kanserle Savaşan Mucizevi ÜçlüAmerikalı doktor Carolyn Anderson, kanserle savaşan bir tarif verdi. Bu karışım üç malzemeden oluşuyor ve Anderson’a göre günde 3 defa tüketilmesi gerekiyor.
Tabi ki doğal malzemelerden de olsa her gün tüketeceğiniz bu karışımı kullanırken mutlaka doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.Malzemeler : 


  • 1/2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1/4 çay kaşığı zerdeçal
  • Büyük bir tutam karabiber

Yapılışı : 

Bir fincanda bu üç malzemeyi karıştırın ve kullanın.
Bu karışımı olduğu gibi yiyebilir, aynı zamanda yemeklere, çorbalara ve salatalara ekleyebilirsiniz. Pişirdiğiniz yemeklerde kullanmak istiyorsanız, yemeğiniz kaynarken değil en son bu karışımı ekleyip karıştırın.

Hindistan’da 2000 yıldır kullanılan bu doğal ilaçların etkisini batı tıbbı da keşfetti. Her gün günde 3 defa tüketmek gerektiğini söyleyen Anderson, karışımdaki sırrın zerdeçal olduğunu söylüyor.“Zerdeçal gibi, vücuttaki iltihabı azaltan başka doğal bir madde yoktur. Karabiber ise zerdeçalın etkisini %200 oranında arttırmaktadır.” diyor Anderson.Zerdeçalın, kanser hücreleri hakkında yapılmış birçok çalışmada kurkiminin kemopreventif (koruyucu) etkisi olduğu görülmüştür. Sonuçlara göre zerdeçal kanser hücrelerini yenip büyümelerini engelleyebiliyor. En çok göğüs, bağırsak, mide ve deri kanserlerinde etkilidir. Ayrıca kolon, prostat, yumurtalık ve beyin kanserinde de koruyucu etkileri vardır.Ayrıca karabiberin içerdiği bol ve kaliteli  C vitamini  sayesinde doğal antibiyotik özelliklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde karabiber bir çok hastalığa yakalanma riskini azaltırken, özellikle serbest radikallerin etkisini kırmakta ve bünyeye verdiği hasraı giremektedirZeytinyağının faydalarını saymaya bile gerek yok. Tam bir anti kanser. Yaradanın bize sunduğu mucizevi bir besin.


>
Ayrıca dünyadaki birçok uzman zeytinyağının zerdeçalın destekçisi olduğunu, çünkü zerdaçalın da yağda çözünen bir bileşen olduğunu söylüyor!

Zeytinyağı, zerdeçal ve karabiber ile yapılan karışım hem kansere hem de kötü huylu kanser hücrelerine savaş açıyor.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/
  • https://www.onlinehealthsociety.com/anti-cancer-drink-black-pepper-turmeric-olive-oil/
  • http://www.bestherbalhealth.com/turmeric-and-black-pepper-anti-cancer-combination/

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir.

Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir.

Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir.

Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.