Ana içeriğe atla

Kuru incir ile 3 büyük derde 3 kolay deva...

HER TÜRLÜ HASTALIĞIN ŞİFASI OLARAK BİLİNEN KURU İNCİR İLE YAPABİLECEĞİNİZ BİR BİRİNDEN DEĞERLİ 3 ÇEŞİT KÜR TARİFİ...Kuru incirin içinde bol miktarda protein,vitamin ve minarel bulunur. Bu sayede hücreler hızlı yenilenir.
Günümüzde görülen soğuk algınlığı,halsizlik,grip-nezle gibi hastalıkları atlatmamızda yardımcı olur.
Lifli posalı yapıda olduğu için bağırsakları çalıştırır.Kuru incirin faydaları:

-İçerisindeki kalsiyum,fosfor,B1-B2 vitaminleri,magnezyum sayesinde kolestrolü düzenler.
-Düzenli tüketildiğinde ciltte parlaklık ve pürüzsüz görünüm verir.
-Kemik ve diş sağlığımızda rol oynar.(Dişleri güçlendirir)-Diğer meyvelere göre daha fazla minarel içerir, Bol minarele sahip oluruz.
-Bronşit,astım,öksürük gibi hastalıklarda tüketilir.-Omega 3 ve omega 6 yağları içeren kuru incir, bağışıklık sistemini güçlendirir.
-Kalp,sinir sistemi ve beyin fonksiyonlarını güçlendirir.-Kabızlık sorununa çare olur.
-Kan şekeri düşüklüğünde tüketilir.
-Damar sağlığını korur.

İbrahim Saraçoğlu “Alternatif Tıp Yöntemleri”  3 Farklı İncir Kürü Tarifleri:1. Kür – Kan Yapıcı Kuru İncir Kürü:

-Yarım litre kaynayan suya 9-10 adet kuru incir eklenir.
-Ağzı kapanır ve 7-8 dakika kaynatılır.
-Kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. Ilıması beklenir.-Ilıdıktan sonra süzülür ve gün içinde 2 veya 3 kez öğünlerden 20 dakika önce yani aç karnına içiniz.
Uygulanış:
-21 gün uyguladıktan sonra 7 gün ara verilir.Ve 21 gün daha uygulanır. Toplam 42 gün olduktan sonra sonlandırılır.

2. Kür – Hamile kalmayı kolaylaştıran ve yumurta çatlatıcı kuru incir kürü:-1 litre kaynayan suya 15 adet kuru incir eklenir.
-20 dakika kaynatılır.
-Kaynama sonucu ocağın altı kapatılır ve ılıması için beklenir.-Ilıma sonucu süzülerek gün içerisinde 2 veya 3 kez öğünlerden önce aç karnına içilir.
Uygulanış:
-25 gün uyguladıktan sonra 7 gün ara verilir.Ve 25 gün daha uygulanır. Toplam 50 gün olduktan sonra sonlandırılır.

3. Kür – Öksürük, Astım ve bronşit için yapılan kuru incir kürü
-2 Adet kuru incir saf olan zeytinyağında 1 gece bekletilir.
-Zeytinyağında bekleyen kuru incir sabah aç karnına tüketilir.-Tükettikten sonra içerisinde zeytinyağı bulunan kaba 2 adet kuru incir koyulur.
-Ertesi gün bu incirler yenir ve bu şekilde 6 ay devam edilir. Asla ara verilmemelidir.

Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen... Kürlerin faydalarına ilişkin detaylı bilgileri kaynakça bölümündeki videolardan da izleyebilirsiniz.Görsel kaynaklar:
  • https://www.youtube.com/watch?v=Vy68Hnwaauc
İçerik Kaynakları :
  • https://www.youtube.com/watch?v=XnCbPnG_Wrc
  • https://www.youtube.com/watch?v=Vy68Hnwaauc
  • https://www.youtube.com/watch?v=pnKXlu0m3Gk

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Kan Pıhtılaşması (Pıhtı Atması) Belirtileri Nedir? Nasıl Engellenir?

Beyinde, Kalpte, Bacakta ve Akciğerde Pıhtı olduğunda belirtileri. Pıhtı Atma herkesin bildiği üzere ciddi bir durumdur. Bu Belirtiler varsa hemen önlemini almalı. Kan pıhtılaşması nedir: Kan pıhtısı jel benzeri veya yarı katı haldeki kan kütlesine verilen isimdir. Kan pıhtılaşması ise yaralanma yahut kazayla bir yerimizi kesme gibi çeşitli durumlarda çok fazla kan kaybetmeyi engelleyen gerekli bir süreçtir. Kan pıhtısı belirtileri kan pıhtısının bulunduğu yere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak kan pıhtılaşması belirtileri arasında kan pıhtılaşması olan yerde kızarıklık, ağrı veya uyuşma, zonklama, pıhtının olduğu yerde yanma hissi ve iltihap sayılabilir. Kan Pıhtılaşmasının Belirtileri Kan pıhtısının hiç bir belirgin semptoma neden olmaması da mümkündür. Kan pıhtısının belirtileri diğer bazı hastalık semptomları ile aynıdır. Vücudunuzda kan pıhtılaşmasından şüpheleniyorsanız, en kısa sürede dahiliye(iç hastalıkları) doktorunuza başvurmanızı öneririz.