Ana içeriğe atla

Bu Sinsi Belirtinin Kaçı Sizde Var? Risk Altında Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?Bu Sinsi Belirtinin Kaçı Sizde Var?  Zehirli Küf Hastalığının 17 Belirtisi! Risk Altında Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Küf ortak bir sorundur ve evinizde bulunması, sayısız sağlık sorununun nedeni olabilir.

Bu nedenle, olumsuz etkilerden kaçınmak için, semptomlarını bilmenin yanı sıra, zehirli küfe maruz kalanlardan biri olup olmadığınızı bilmeniz gerekir.Bununla birlikte, konvansiyonel tıp zehirli küfü bir sorun olarak görmemektedir ve bu nedenle, uygun bir tedavi önerilmemektedir. Ek olarak, belirtileri, diğer hastalıkların benzeridir, çünkü bunlar nonspesifiktir ve bu nedenle sıklıkla diğer sağlık sorunlarına atıfta bulunurlar.Yine de, bunlar zehirli küf hastalığının en yaygın belirtileri:
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk, egzersiz sonrası halsizlik ve güçsüzlük
 • Bellek sorunları, odaklanma sorunları, yönetici işlev sorunları, beyin sisi
 • Işık hassasiyeti, bulanık görüş, kırmızı gözler
 • Sinüzit, hava boşluğu, öksürük, nefes darlığı, astım benzeri bulgular baş dönmesi
 • Statik “şoklar”
 • Yeterli çabaya rağmen kilo verememe
 • Titreme
 • Kas krampları, sürekli sinir ağrısı, eklem ağrısı, iltihap artritinin neden olmadığı ağrılar. 
 • Soğuk algınlığı ağrısı
 • Kalıcı sinir ağrısı 
 • Uyuşukluk hissi
 • Karın ağrısı, ishal, iştah değişiklikleri, mide bulantısı
 • Gece terleme
 • Aşırı susuzluk
 • İdrar artışı
 • Metalik tatBu belirtilerle ilgili olarak, diğer hastalıkların ortak semptomlarıyla genellikle neden karıştığını kolayca görebilirsiniz. İnanılmaz benzerlikler taşımaktadır.
Bununla birlikte, küfün yıkıcı etkileri, otuz yıldan uzun bir süredir bilimsel olarak araştırılmış ve bunun, aslında, filamentlerde yetişen ve filizlenip uçup küçücük sporlar yaratarak yeniden üreten çeşitli mantar türlerinin bir kombinasyonu olduğu bulunmuştur ve çıplak gözle görülemez.Zehirli küf, sıcak, nemli ve nemli yerlerde gelişir. Bu nedenle, örneğin, Nevada ve Arizona gibi yerlerde, kötü hava koşulları olan yerlerde, sel veya su sızıntılarına eğilimli bölgelerde görülebilir.Suya zarar veren binalar, zehirli bir kimyasal karışım oluşturan hava ve tozda bulunan kompleks bir kontaminant kombinasyonunun oluşumunu destekler. Aynı zamanda, havada salınan sporlarda kalan ve kalıp parçalarında mikotoksin olarak bilinen toksik maddeler oluşturur.

Bununla birlikte, zehirli küf hastalığına tek bir toksin neden olmamaktadır, ancak çoğu durumda su hasar görmüş bölgelerde veya binalarda görülüyor.Ayrıca, en yeni gözden geçirme, sinüslerin kalıcı bir küf hastalığının ortak bir nedeni olabileceğini bulmuştur.

Ne yazık ki, gerçek şu ki yaşadığımız binaların yarısı suya zarar veriyor, bu yüzden daha fazla meyilli olanlara kalp ve küf hastalıklarına neden oluyor. Çoğumuzun kapalı mekanlarda, ofislerimizde veya evde çok fazla zaman geçirmesi göz önüne alındığında, hepimiz bu zararlı etkiyi azaltmayı öğrenmeliyiz.
Doktor Shoemaker ayrıca şunları söylüyor: “ İnsanlardan yüzde 24’ü yeterli antikor tepkisi veremiyor ve su hasar görmüş binalarla hastalananların yüzde 95’inden fazlasını oluşturuyorlar.”Bu nedenle, bu genleri olan insanlar zehirli küf hastalığı riskini artırır. Bu alt grup kalıp hastalığının vakalarının% 95’ini içerir.

Ayrıca, yüzde 2’si kendisine özellikle eğilimli olan ve bu genlerin daha “daha hızlı” bir çeşitliliğine sahip. Dahası, eğer hastalıktan kurtulmak için savunmasız değilseniz, yine de, acı çekme şansınızın sıfır olmadığı anlamına gelmez.
Küf savunmasızlığı durumunda, insanlar spesifik toksinleri toksin gibi, tokmak gibi tanımayabilir ve vücutta tekrar dolaşıma girerler. Sonuç olarak, toksinler devam eden bir inflamatuar yanıta neden olur.Zayıflamış bir bağışıklık sistemi nedeniyle kronik bir enflamasyon hali olduğundan su hasarına uğramış binaların küf hastalıkları ciddi bir sağlık sorunudur ve tedavi edilmediği takdirde çeşitli hastalıklara yol açarak kendiliğinden düzelmez. Hastalık DNA’ya yerleştirilir ve aktive olur olmaz semptomlar ve enflamasyon yanıtı çok uzun sürebilir.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
 • https://www.jillcarnahan.com/2015/02/08/toxic-mold-exposure-cause-symptoms/
İçerik Kaynakları :
 • https://www.jillcarnahan.com/2015/02/08/toxic-mold-exposure-cause-symptoms/
 • https://draxe.com/black-mold-symptoms/
 • https://www.medicinenet.com/mold_exposure/article.htm
 • https://chriskresser.com/5-things-you-should-know-about-toxic-mold-illness/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda - Oturma Odasına Soğan Koyunca

Odanıza Soyulmamış Soğan Koyun! Soyulmamış Kabuğuyla odanızda duran soğanın mucize etkileri Sonucu Sizi Oldukça Şaşırtacaktır. Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza soyulmamış soğan koyarsak etkisine faydalarına şok olacağımızı çok şaşıracağınızı açıklıyorlar. Bu bulguları uzun yıllar önce bulan bir araştırmacı uzman doktorun başından geçen anılarını anlatalım sizlere. 1900 yıllarda, dünyanın pek çok yerinde özellikle de yoksul ve fakir ülkelerde grip salgını vardır. Bu grip salgının yaklaşık 30 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu rakamlar size çok uçuk gelse de alı yıllarda gelişmeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle yoksulluk sefalet ve süre gelen sağlıksız hayat almış başını gidiyordu.  O yıllarda görev yapan bir uzman doktor, yoksul halka köylerdeki çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Bütün çiftçileri bütün halkı tek tek dolaşır.  Ziyaret ettiği köylülerin çiftç…

62 yaşı olsa da, 40 yaşındaki şeklinde görünür – SIRRI: ASPİRİN + LİMON

Genç ve dinamik bir görünüm kazandıran, cildinizi ışıl ışıl parlatan aspirin limon maskesi, aspirin ve limonun bir araya gelerek ortaya çıkarttığı mucizevi sonuçlardan birisi...  Ev Yapımı Bu Yöntem İle CİLT KIRIŞIKLARI ve SİVİLCELER Tamamen Kaybolacak! Cildinizin Yenilendiğini Göreceksiniz... Bu Maske Size İyi Gelecek...  Aspirin içindeki SALİSİLİK ASİT ile cilt yapısını düzenler ve temizler. Ciltteki lekeleri giderir. Yaraları geçir. Limon ise içinde bin bir şifa gizli en özel meyvelerdendir.  Suyu ise antibakteriyeldir. Suyunda cilde iyi geldiği bilinen ve cilt lekelerini yok eden bir de etken madde mevcuttur. İşte bu ikiliyi karıştırarak yapacağınız hem kolay hem de etkili maske ile artık cilt kırışıkları, cilt lekeleri ve sivilceler tarih olacak. Kozmetik kremlere dünyanın parasını vermeye son. Evde bu maskeyi yapmak hem kolay hem de ekonomik. Bu maske ile hem cildi güzelleşecek hem de sivilceler yok olacak. Peki bu maske nasıl yapılır? Nedir Tari…

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor

Tiroit İçin Hazırlanan Bu Kür Fazla Kiloları Ve Şişlikleri Bitiriyor Vücudumuzdaki en önemli hormon bezlerinden biri olan tiroit bezi bütün metabolizmamızı düzenler yani eğer kilo alamama veya verememe gibi bir sorununuz varsa tiroidle alakalı olması yüksek ihtimaldir. Tiroit beziniz gereğinden az hormon salgıladığında hipotiroidizm adı verilen durum ortaya çıkar. Bugün size vereceğimiz içecek tarifi sayesinde bu sorundan kurtulacaksınız. Metabolizmanızın hızını düzenlemenin yanında, tiroit hormonu solunum, kolestrol, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve vücut sıcaklığı gibi çeşitli ve hayati konularda görev alır. Eğer hipotiroidi hastasıysanız mutlaka birazdan vereceğimiz belirtileri taşıyorsunuzdur. Örnek olarak; kısırlık, obezite, eklem ağrıları, damar iltihaplanması gibi sorunlar yaşıyorsanız vereceğimiz tarif sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebileceksiniz. Hipotiroidi Hastası Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Cinsel isteksizlikSaç kaybıDepresyonSoğuk havalarda…

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek

Tek Bir Yumurta Sarısı Sizi 10 Yaş Gençleştirecek. Nasıl mı? Kırışıklar için Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi. Her yaş grubuna hitap eden bu maske düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Ve bu şekilde etkili ve kalıcı çözüme kavuşulabilir. Gerekli Malzemeler: Bir adet yumurta sarısı İki yemek kaşığı çiçek balı Yumurta sarısını ve çiçek balını cam bir kapta iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze yedirerek sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Bu maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılması ve cildin gevşeyip maskenin içerilere daha iyi nüfuz emesi için öncesinde yüz buharı yapmanızda fayda olacaktır. Yumurta Sarısı Bal Maskesi Ile Kırışıklıklarınızı Azaltın. Zengin Içerikli Bu Maske Tarifi Ile Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltarak Daha Canlı Bir Görünüş Elde Edebilirsiniz. Uygulanışı Ve Hazırlanışı: Elinizdeki tüm malzemeleri cam bir kapta mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün v…

Doğum Gününüz Karakteriniz Hakkında Çok Şey Söylüyor

Hangi tarih de doğduğun senin hakkında o kadar çok şey söylüyor ki...1 Ocak-10 Ocak tarihleri arasında doğanlar: Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan. Sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan. Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan yana olan. Başarılı olmayı isteyen ve rahat, güvende yaşamayı arzulayan. Gayet kibar ve nazik. Doğru ve dürüst davranan. Başarısızlığa tahammülü olmayan, sevgiye önem veren. Takdir edilmekten hoşlanan, yeniliklere açık, bulunduğu alanda parlamak isteyen.Kimi zaman coşkulu bazen karamsar olabilen. Fakat asla pes etmeyen, direnen. 11 Ocak-19 Ocak tarihleri arasında doğanlar: Son derece mantıklı, becerikli, akıllı, sözünde duran eğitim hayatına önem veren öğrendiklerini kolay kolay unutmayan aklını ve yaratıcı hünerlerini kolaylıkla hayata geçirebilen neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu iyi ayırt edebilen mantıklı gerektiğinde sert konuşabilen aynı anda birden fazla konuda bilgi sahibi olabilen gözlem gücü yüksek, iş hayatında ba…

Kanserin Asıl Nedeni Bulundu - İşte Bunlar

Bu yazıyı okuduktan sonra çok daha İyi anlayacaksınız kanserin asıl sebebinin kendimiz olduğunu! Hayatında hep şeker oldu. Çayı, kahveyi şekersiz içmedin. Kahvaltıya reçelsiz ve çikolatasız oturmadın. Beyaz pirinç ve ekmeğin şeker olduğunu unuttun. İçinde yüksek oranda fruktoz bulunan meyve sularını kiloyla içtin. İçinde glukoz ve aspartam olan ürünler tükettin. Kolanın ve gazlı içeceklerin şeker ve zehir karışımı olduğunu bile bile içtin.Önce insülin direncin başladı sonra şeker hastası oldun ama durmadın. Palm yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın.tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin ki organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin.Paketlenmiş hazır sıvı ve katı tüm ürünlerdeki koruyucu kimyasalların seni kanser edeceğini önemsemedin. salçanı, makarnanı, turşunu hatta, limonu sıkıp limon suyunu bile kendin yapmadın. Hazır almak kolayına geldi. Pazardan nohutunu, fasülyeni bile almadın, bunları konserve satın almak yemek basitti. Senteti…

Hem gençlikte hem de yaşlılıkta sağlığınız için yapacağınız en güzel yatırım

12 ay boyunca düzenli kullandığınızda mükemmel sonuç verir. Kullanmaya hemen bugün başlayın. Hem gençlikte hem de yaşlılıkta sağlığınız için yapacağınız en güzel yatırım. Anti-enflamatuvar, idrar söktürücü ve detoks özelliği olan zerdeçal suyu, artrit gibi birçok sorunla başa çıkmada yardımcı harika bir içecektir. Zerdeçal, diğer adıyla Curcuma Longa, medikal bir bitkidir ve zencefil ile beraber zingiberaceae familyasına aittir. Yüzyıllarca doğal medikal uygulamalar için kullanılmıştır. Çok besleyici ve sağlığa da faydalıdır. Buna ek olarak, yemeklere verdiği hafif tat ve belirgin sarımsı turuncu rengi ile baharat olarak sıkça kullanılır. Ayrıca, ağrı kesici, anti-enflamatuvar ve antibakteriyel madde olarak ev yapımı doğal tedavilerin de çoğunda kullanılır. Aslında, yüksek antioksidan, vitamin ve mineral konsantrasyonu sayesinde çeşitli kanser türlerini önlemek ve tedavi etmek için faydası olduğuna bile inanılır. En güzeli ise kullanım alanının çeşitli olması ve özellik…

Kış aylarında ayva kabuğu ile şifa bulun.

Eskiler ne kadar ayva bol olursa, kışın o kadar sert geçeceğini söylerlerdi. Sert geçen kış günlerinde hasta olmamamız içinse yine baş vuracağımız besin ayva ve ayva kabuğu olacak.


Ayva kabuğundan çekirdeğine kadar tam bir şifa deposu. Kabuğu kalp çarpıntısına iyi gelen ayvanın göz sağlığı, sindirim, akciğer, mide ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkisi var.Ayva Kabukları İle Kış Çayı: 

Ayva kabuklarından; bronşit, zatürre, grip gibi hastalıklardan korunmak için çay hazırlamak mümkündür. Hem oldukça lezzetli olan hem broşları rahatlatan bu çay, bedene enerji de verecektir.

Malzemeler; 
Ayva Kabukları10 gram Ihlamur 4-5 adet kuşburnu1 adet çubuk tarçın

Hazırlanışı: 


Demliğin içine tüm malzemeler koyulur ve demlik su ile doldurularak 20 dakika kaynatılır. Hazırlanan bu çaydan, her gün sıcak olarak 2-3 bardak içmek gerekir. Tatlandırmak amacı ile bir çay kaşığı bal ile kullanmak mümkündür. Özellikle öksürüğü kesmekte, oldukça işe yarayan bu çay, soğuk kış aylarında en büyük desteğiniz ola…

Temizlik İçin 8 Sır

Temizlik İçin 8 Sır 1- Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz 2- Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayrıca camsile doldurup tozda alabilirsiniz. 3-Bulasik makinesi tabletini 5 bardak sicak suda eritip birazda icine parlatici sıkıp halilarinizi koltuklarinizi silebilirsiniz ayriyetten ayni islemi yagli mutfak dolaplarinda uygulaya bilirsiniz sonuc mukemmel…. 4-Haliniza diyelimki cay dokuldu direk uzerine parlatici dokup silin eser kalmicak caydan…. 5-Dusakabininizi cesmelerinizi parlaticiyla silerseniz parlak durur. 6-Bakirlarinizi ve cesmelerinizi ve kuflenen metallerinizi keccapla ovarsaniz ilk gunku gibi olacaktir… 7-Tencere caydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market posetine dokup ovalarsaniz piril piril olacaktir…. 8-Mutfak tezgahinizin koselerinde silikonlar siyaha donustuyse pamuga…