Ana içeriğe atla

Bu Sinsi Belirtinin Kaçı Sizde Var? Risk Altında Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?Bu Sinsi Belirtinin Kaçı Sizde Var?  Zehirli Küf Hastalığının 17 Belirtisi! Risk Altında Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Küf ortak bir sorundur ve evinizde bulunması, sayısız sağlık sorununun nedeni olabilir.

Bu nedenle, olumsuz etkilerden kaçınmak için, semptomlarını bilmenin yanı sıra, zehirli küfe maruz kalanlardan biri olup olmadığınızı bilmeniz gerekir.Bununla birlikte, konvansiyonel tıp zehirli küfü bir sorun olarak görmemektedir ve bu nedenle, uygun bir tedavi önerilmemektedir. Ek olarak, belirtileri, diğer hastalıkların benzeridir, çünkü bunlar nonspesifiktir ve bu nedenle sıklıkla diğer sağlık sorunlarına atıfta bulunurlar.Yine de, bunlar zehirli küf hastalığının en yaygın belirtileri:
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk, egzersiz sonrası halsizlik ve güçsüzlük
 • Bellek sorunları, odaklanma sorunları, yönetici işlev sorunları, beyin sisi
 • Işık hassasiyeti, bulanık görüş, kırmızı gözler
 • Sinüzit, hava boşluğu, öksürük, nefes darlığı, astım benzeri bulgular baş dönmesi
 • Statik “şoklar”
 • Yeterli çabaya rağmen kilo verememe
 • Titreme
 • Kas krampları, sürekli sinir ağrısı, eklem ağrısı, iltihap artritinin neden olmadığı ağrılar. 
 • Soğuk algınlığı ağrısı
 • Kalıcı sinir ağrısı 
 • Uyuşukluk hissi
 • Karın ağrısı, ishal, iştah değişiklikleri, mide bulantısı
 • Gece terleme
 • Aşırı susuzluk
 • İdrar artışı
 • Metalik tatBu belirtilerle ilgili olarak, diğer hastalıkların ortak semptomlarıyla genellikle neden karıştığını kolayca görebilirsiniz. İnanılmaz benzerlikler taşımaktadır.
Bununla birlikte, küfün yıkıcı etkileri, otuz yıldan uzun bir süredir bilimsel olarak araştırılmış ve bunun, aslında, filamentlerde yetişen ve filizlenip uçup küçücük sporlar yaratarak yeniden üreten çeşitli mantar türlerinin bir kombinasyonu olduğu bulunmuştur ve çıplak gözle görülemez.Zehirli küf, sıcak, nemli ve nemli yerlerde gelişir. Bu nedenle, örneğin, Nevada ve Arizona gibi yerlerde, kötü hava koşulları olan yerlerde, sel veya su sızıntılarına eğilimli bölgelerde görülebilir.Suya zarar veren binalar, zehirli bir kimyasal karışım oluşturan hava ve tozda bulunan kompleks bir kontaminant kombinasyonunun oluşumunu destekler. Aynı zamanda, havada salınan sporlarda kalan ve kalıp parçalarında mikotoksin olarak bilinen toksik maddeler oluşturur.

Bununla birlikte, zehirli küf hastalığına tek bir toksin neden olmamaktadır, ancak çoğu durumda su hasar görmüş bölgelerde veya binalarda görülüyor.Ayrıca, en yeni gözden geçirme, sinüslerin kalıcı bir küf hastalığının ortak bir nedeni olabileceğini bulmuştur.

Ne yazık ki, gerçek şu ki yaşadığımız binaların yarısı suya zarar veriyor, bu yüzden daha fazla meyilli olanlara kalp ve küf hastalıklarına neden oluyor. Çoğumuzun kapalı mekanlarda, ofislerimizde veya evde çok fazla zaman geçirmesi göz önüne alındığında, hepimiz bu zararlı etkiyi azaltmayı öğrenmeliyiz.
Doktor Shoemaker ayrıca şunları söylüyor: “ İnsanlardan yüzde 24’ü yeterli antikor tepkisi veremiyor ve su hasar görmüş binalarla hastalananların yüzde 95’inden fazlasını oluşturuyorlar.”Bu nedenle, bu genleri olan insanlar zehirli küf hastalığı riskini artırır. Bu alt grup kalıp hastalığının vakalarının% 95’ini içerir.

Ayrıca, yüzde 2’si kendisine özellikle eğilimli olan ve bu genlerin daha “daha hızlı” bir çeşitliliğine sahip. Dahası, eğer hastalıktan kurtulmak için savunmasız değilseniz, yine de, acı çekme şansınızın sıfır olmadığı anlamına gelmez.
Küf savunmasızlığı durumunda, insanlar spesifik toksinleri toksin gibi, tokmak gibi tanımayabilir ve vücutta tekrar dolaşıma girerler. Sonuç olarak, toksinler devam eden bir inflamatuar yanıta neden olur.Zayıflamış bir bağışıklık sistemi nedeniyle kronik bir enflamasyon hali olduğundan su hasarına uğramış binaların küf hastalıkları ciddi bir sağlık sorunudur ve tedavi edilmediği takdirde çeşitli hastalıklara yol açarak kendiliğinden düzelmez. Hastalık DNA’ya yerleştirilir ve aktive olur olmaz semptomlar ve enflamasyon yanıtı çok uzun sürebilir.


Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
 • https://www.jillcarnahan.com/2015/02/08/toxic-mold-exposure-cause-symptoms/
İçerik Kaynakları :
 • https://www.jillcarnahan.com/2015/02/08/toxic-mold-exposure-cause-symptoms/
 • https://draxe.com/black-mold-symptoms/
 • https://www.medicinenet.com/mold_exposure/article.htm
 • https://chriskresser.com/5-things-you-should-know-about-toxic-mold-illness/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

İşte Ayak Şişliklerinin Sebebi Olabilecek 9 Ciddi Hastalık

Sadece sıcaklardandır, bütün gün ayakta durdum ondandır ya da bugün çok yürüdüm de şişti demeyin. Ayak şişmesinin sebebi bu 9 rahatsızlıktan biri olabilir. Ayakların şişmesi genellikle hamilelik, sakatlık veya tüm gün ayakta durmak gibi koşullarla ilişkilendirilir. Ancak ayakları şiş olan birçok insan ne hamile, ne spor sakatlığı var ne de tüm gün ayakta çalışıyor. Peki diğer sebepler ne olabilir? Aklınızda bulunsun, çoğu zaman ayaklarınızın şişmesi hayatınızı tehdit etmez  ancak yürümek için onlara ihtiyacınız olduğunu düşününce, tedbirli olmakta fayda var. Soğuk suda bekletmek veya güzel bir masaj yaptırmak tüm sıkıntılarınızı ortadan kaldırabileceği gibi, başka sebepleri de olabilir. Hadi bunları öğrenelim! Altta yatan sebep hayati risk taşıyor da olabilir ne yazık ki her zaman yüksek yüzdelik dilimde bulunacak kadar şanslı olmayabiliyoruz. Bu içeriğimiz sayesinde ayaklarınızın şişmesinin sebepleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve doktorunuz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar