Ana içeriğe atla

Bu Süt Maskesi Tüm Hasarlı Hücreleri Onarıyor İstenmeyen Tüyleri Yok Ediyor Süt Gibi Beyaz Ve Zarif Cildiniz OlacakPastörize edilmemiş çiğ sütün daha yumuşak, derinlemesine temizleyici, yağ kontrolünü sağlayıcı, ölü derileri yok etme, nemlendirme gibi cilde birçok faydası vardır. Eski zamanlardan beri güzellik ürünü olarak kullanılıyordu.Örneğin Kleopatra, daha yumuşak bir cilde sahip olmak için süt banyosu yapıyordu. Asil İngiliz kadınları da aynı şekilde güzel bir cilde sahip olabilmek için süt banyosu yapıyorlardı.
Pastörize edilmemiş süt, kaynatılmadığı için içerisinde oldukça fazla besleyici öğe barındırır.
SÜTÜN CİLDE NE GİBİ YARARLARI VAR?


 • Laktik Asit: Süt laktik asit bakımından oldukça zengindir. Laktik asit, baskın bir hidroksik asit olduğundan ölü derileri yok etmeye ve cildin kendini yenilemesine olanak sağlar.

 • Kalsiyum: Kalsiyum cildin en üst tabakasını (görünen) oluşturur. Kurumuş ve solgun olan cildi iyileştirir.

 • Potasyum: Kuru ciltleri nemlendirerek yumuşak bir cilt elde edilmesini sağlar ve cilt hücrelerinin nem dengesini düzenler.
 • B12 Vitamini: Sert ve pürüzlü ciltlerin onarımını sağlar. Cildin parlak bir görünüme kavuşturur ve solgun ve sivilce lekeli olan ciltler için çok uygundur.

 • Protein: Doku yenilenmesini düzenler ve geliştirir. Daha güçlü ve kırışıksız bir cilt için birebirdir.

 • D Vitamini: Ciltteki kolajen bağları uyarır. Cilt üzerinde oluşacak olan kırşıklık ve çizgilerin oluşumunu yavaşlatır/geciktirir. Sivilce oluşumunu minimuma indirir. Cilt böylelikle daha elastik ve güçlü olur. Bu nedenle de daha genç görünür.

 • B6 Vitamini: Cilt hücrelerinin oluşumunda başrol oynar. Cildi daha nemli ve canlı kılar.
 • A Vitamini: Pul pul ve kaşıntılı ciltleri iyileştirir.
 • Magnezyum: Daha parlak ve daha genç bir cilde kavuşmanızı sağlar. Yaşlanma karşıtıdır.Eller İçin Süt Maskesi : 

MALZEMELER : 
 • Jelatin tozu
 • Süt
 • Salatalık suyu
 • SodaTARİFİ : 


 • Bir kaseye 2 çorba kaşığı jelatinin tozu ekleyin.
 • 2 çorba kaşığı süt, 1 çay kaşığının yarısı kadar soda, 1 çorba kaşığı salatalık suyu ilave edin.
 • Tüm malzemeleri iyice karıştırın.
 • Mikrodalga fırına 10-12 saniyelik koyun.
 • Fırçanın yardımı ile maskeyi sürün.

 • Maske tamamen kuruyacak.
 • Kuruyunca maskeyi çekin, çıkarın.
 • Haftada 3 kez bu maskeyi kullanın   ve sonra etkiyi görün.
 • Yavaş yavaş tüylerin azaldığını göreceksiniz.
 • Vücudunuzun herhangi bir yerinde bu karışımı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Süt maskesini eller haricinde yüzünüzde de kullanabilirsiniz. Bu amaçla çok çeşitli kullanım şekilleri mevcut.Sivilceli cilt için süt maskesi; Süt, sivilceyle mücadelede de çok etkilidir. Cildin aşırı yağını giderip, cilt kuruluğunu kontrol altına alır, böylece sivilce oluşumunu engeller. Sütle sivilce maskesi yapmak için, biraz fuller toprağı ile sütü karıştırın, içine gül suyu katıp cildinize sürün, kuruyunca yüzünüzü yıkayın.


Sütle cilt nemlendirici maske hazırlamak için, 1 yemek kaşığı sütle yarım tatlı kaşığı balı güzelce karıştırın, pamukla yüzünüze sürüp 15-20 dk bekletip, yıkayın. Cildiniz çok kuruysa, bunun içine, çatalla ezip püre yaptığınız muzdan ekleyebilirsiniz.Sağlıklı cilt için süt maskesi; Süt protein, amino asit ve antioksidan içeriği sayesinde sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. 


İşte cilt sağlığını koruyan süt maskesi tarifi; bir kaseye 1 yemek kaşığı süt koyun, 1 tatlı kaşığı bal ekleyip güzelce karıştırın, biraz tarçın ekleyin. Göz çevresi hariç tüm yüze sürüp 10 dk bekletin su ile yıkayın.

Siyah nokta giderici süt maskesi; 1 tatlı kaşığı toz jelatinle 1,5-2 tatlı kaşığı sütü güzelce karıştırıp yüzünüze sürün, ardından kuruyana kadar bekleyip, yıkayın.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...
Görsel kaynaklar:
 • https://www.wikihow.com/Get-Clear-Skin-by-Using-Milk-and-Honey
İçerik Kaynakları :
 • https://www.wikihow.com/Get-Clear-Skin-by-Using-Milk-and-Honey
 • https://bellatory.com/skin/Milk-Face-Mask-Recipes
 • http://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-milk-and-honey-cleansermask/#gref

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Japon Çocuklarının Uysal Olma Nedenleri (Muhteşem, Herkes Okumalı)

Japon halkının karakteri dünyada birçok kesimlerce beğenilmektedir. Onların, aşırı büyük trajedileri muazzam bir stoacılıkla karşıladıklarını görürüz. Hiçbir durumda kontrolü ve kolektif bilinci kaybetmezler. Ayrıca, başkalarına gösterdikleri büyük saygı ve iş ahlakı ile bilinirler. Sadece Japon yetişkinler değil, çocuklar da Batı dünyasında gördüğümüz şeylerden çok farklıdır. Çok genç yaştan itibaren, yumuşak huylu ve nazik olmak ile meşhurlardır. Japon çocuklar öfke nöbetlerine girmez ve kontrolü kaybetmezler. “ Başarısız bir şekilde kendi tepkilerini kontrol etmeye çalışmak, korkunun köleliğine yol açan senaryosudur. ” – Giorgio Nardone Japonlar, kendini kontrol etme, saygı ve dizginleme değerlerinin hakim olduğu bir toplum oluşturmayı nasıl başardı? Çok katı oldukları için mi disiplinli bir topluma kavuştular? Ya da belki, çocuk yetiştirme stratejileri etkili kalıpları mı içeriyor? Bu konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Japonlar aileye çok öne

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke yarar yerine zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler. Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var. İşte ev temizliğinde sirkeyi kullanmamanız gereken yerler 1 : Granit ve mermer mutfak tezgâhları  : Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir. 2 : Ütüdeki yanık lekeleri  : Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekeler

Çamaşır Yumuşatıcının Harikalar Yarattığı Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Yer

Bazı temizlik malzemeleri kullanım amaçlarının dışında da kullanılabiliyorlar. Evinizde kullandığınız birçok temizlik ürünü farklı alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bunlardan biri de yumuşatıcı. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor. Kulağa garip gelse de yumuşatıcılar, temizlik ürünlerinden daha fazla işe yarıyorlar. Yumuşatıcıyla yapabileceğiniz yedi farklı şeyi gördükten sonra siz de hak vereceksiniz. 1- Pencereler :  Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız! 2- Yerler :  Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını

Asla Buzdolabına Koymamanız Gereken 11 Yiyecek -

Mesela ekmeği buzdolabında mı, dondurucuda mı yoksa ekmek kutusunda mı saklamalıyız? Domatesi dolaba mı yoksa mutfak dolabına mı koymalıyız? Buzdolabına konulmaması gereken yiyecekler hakkında ne kadar bilgimiz var? Bazı yiyecekler tamamen buzdolabının dışında tutulmalı. Bunlardan en fazla tartışılanı kuşkusuz tereyağı oldu. İnsanlar tereyağını nasıl ve ne kadar süre dolabın dışında tutabileceklerini tartıştı. Dolaba konan yağı sürmek zor, peki ne yapmalıyız? Araştırmalar tereyağını ambalajından çıkarmadan buzdolabında saklamamız gerektiğini ve kullanmadan 10, 15 dakika önce çıkarmamızı söylüyor. Çünkü tereyağı pastörize sütten yapılıyor ve uzun süre dışarıda kalınca bozulma ihtimali artıyor. Tuzlu tereyağının bozulma süresi daha düşük çünkü tuz, bozulma oranını azaltıp bakterileri uzak tutuyor. Özetle, tereyağını tüm hafta boyunca dışarıda tutmanız önerilmiyor ama birkaç saat dışarıda kalmasında da sorun yok. Bazı yiyeceklerse tamamen buzdolabının dışın

Oğlunu Kaybeden Babanın Çocukları Hala Hayatta Olan Anne ve Babalara 9 Tavsiyesi +

Çocuklarınızın her daim yanınızda olacağını düşünerek hata ediyorsunuz. İşimizle ve diğer sorunlarla o kadar meşgulüz ki hayatımızdaki en değerli varlıkları unutuyoruz. Evlat acısını kimsenin tecrübe etmemesi söylenir. Richard Pringle ismindeki babanın Hughie ismindeki oğlu geçtiğimiz yaz beyin kanaması geçirdikten sonra hayatını kaybetti. Acılı baba, şimdi diğer anne ve babaların okumasını istediği 9 maddelik bir liste oluşturdu. Bütün anne ve babaların okuması gerekiyor. Minik Hughie henüz 3 yaşındayken hayatını kaybetti. Baba, Mirror’a “Beyin kanaması geçirme şansı sadece %5’ti. Maalesef %5’lik ihtimal gerçekleşti” dedi. Oğlunu kaybettikten bir yıl sonra Richard diğer anne ve babaların okumasını istediği 10 maddelik bir tavsiye listesi hazırladı. Okuyanlar hem duygulandılar hem de herkesin okuması için hızla paylaştılar. İşte Richard’ın evlatları hayatta olan anne ve babalara 10 tavsiyesi:     1. “Çocuklarınızı ne kadar öperseniz öpün size az geli