Ana içeriğe atla

Katarakt, Göz kuruluğunu, Bulanık Görme ve Gece Körlüğünden Kurtulmak İçin...
Görme kalitenizi arttırıp, katarakt dahil bir çok göz hastalığına yakalanmamanın yolu A vitamini almaktan geçer. Çünkü A Vitamini, sağlıklı bir görüş için hayati önem taşır ve göz kuruluğunu, göz iltihaplanmalarını ve gece körlüğünü engeller. Bu vitamin, diğer bazı sağlık sorunlarının tedavisinde de yardımcıdır.Katarakt, göz bebeğinin arkasında bulunan ve görmeyi sağlayan doğal göz merceğinin saydamlığını kaybederek matlaşmasıdır. Başka bir deyişle görüşün, buğulanmış bir camın arkasından bakıyormuşçasına bozulmasıdır.
Katarakt, orta yaş üstü kişilerde görülen bir göz hastalığı olmakla beraber;
 • Yenidoğan bebeklerde,
 • Şeker hastalarında,
 • Göze gelen fiziksel darbeler sonrasında,
 • Uzun süreli kortizonlu ilaç kullananlarda görülebilen bir göz hastalığıdır.Gözde katarakt belirtileri nelerdir?
 • Hastalığının ilerlemesi ve şiddetinin artmasına bağlı olarak zamanla görme yetisinin zayıflamaya başlaması,
 • Gözün eskiye nazaran ışığa daha çok duyarlı hale gelmesi, yani ışığa maruz kalındığında gözde kamaşma meydana gelmesi,
 • Küçük veya büyük hiç fark etmez bazı yazıları okumakta zorlanılması,
 • Nesneleri çift görmeye başlama,
 • Özellikle karanlıkta görme kaybının daha yoğun yaşanması, 
 • Renklerin olduğundan farklı algılanması, solgun veya sararmış bir şekilde görülmesi,
 • Başka nedenle gözlük kullananların gerekli özenli kullanıma rağmen gözlük numarasının bariz şekilde ilerlemesi
A vitamini yönünden zengin ve görüş kalitenizi geliştirmenize yardımcı olmak için bolca tüketilmesi gereken meyve ve sebzeler vardır. Bunların en faydalıları aşağıdakilerdir.Domates : 

Domates vitamin ve mineral oldukça açısından zengindir ve kalorileri düşüktür. Yani, bir tane orta boy domates, günlük A vitamini ihtiyacının % 20’sini verir. Ayrıca domatesler Vitamin C ve likopenin mükemmel bir kaynaktır.
Kavun :

Kavun, vitamin ve besin maddeleri açısından zengin ancak yağ ve kalorimetrede düşüktür. 1 büyük dilim kavun (yarım ay şeklinde) tavsiye edilen günlük A vitamininin % 120’sini karşılar.Ciğer :

Sığır ciğeri, zengin C ve A vitamini kaynakları sayesinde ve kansızlık sorununa da mükemmel bir çare. 100 gramlık bir ciğer, günlük A Vitamininin ihtiyacının % 300’ünü içerir.
Göbek salata :

Bir kase marul sadece 10 kaloriye sahiptir, Bu nedenle az kaloriyle çok kaliteli besin ihtiyacınızı giderecek mükemmel, sağlıklı ve lezzetli bir sebzedir.
Şeftali :

Şeftali son derece besleyici bir meyvedir ve zengin bir potasyum, demir, magnezyum, C vitamini, kalsiyum ve fosfor kaynağıdır. Ayrıca, orta boy bir şeftali, günlük ortalama bir yetişkinin ihtiyaç duyduğu A vitaminin miktarının % 10’nu içerir.Tatlı patates :

Tatlı patates besin doludur ve leziz bir tada sahiptir. Orta boy bir tatlı patates, günlük A vitamini ihtiyacının % 438’ini verirken yalnızca 103 kaloriye sahiptir.
Kırmızı Biber :

Lezzetli ve çok yönlü kırmızı biber, A, C vitamini ve likopen ile doludur.
Mango :

Bu tatlı, sulu meyve son derece besleyici ve bir fincan günlük önerilen vitamin A miktarının % 36’sını sağlar.Ispanak :

Ispanak son derece sağlıklı bir besindir ve A, C, K, demir, kalsiyum ve manganez açısından zengin bir kaynaktır. Bir tabak ıspanak, günlük önerilen değerin% 49’unu sağlar.
Şalgam :

Şalgam, yaprakları da yenebilen geniş köklü bir bitkidir. Besleyici maddeler açısından zengin olmakla birlikte kalorisi düşüktür. Şalgam yeşillikleri mükemmel bir A vitamini kaynağıdır.
Yulaf :

Birçok tahıl ve süt ürünleri, vitamin A ve D gibi gerekli vitaminlerden zengindir1 fincan yulaf günlük gereken A vitamini ihtiyacının % 29’undan fazlasını sağlar.Tam yağlı süt :

Zengin tat ve sayısız besin maddesi, tam sütü mükemmel, sağlıklı bir alternatif yapar. Vitaminler D ve A, protein, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir.
Havuç :

Havuç A vitamini deposudur ve bir orta boy havuç günlük A vitamini ihtiyacının % 200’ünden fazlasını karşılar. Havuç aynı zamanda lif, magnezyum ve Vitamin C, K ve B bakımından zengindir.
Balkabağı :

Balkabağı, vücutta A vitamini haline dönüşen beta karoten açısından zengindir. Kabak küplerinin bir fincan porsiyonu günlük önerilen Vitamin A değerinin % 400’ünden fazlasını içerir. Ayrıca potasyum, elyaf ve C vitamini ile de yüklüdür.Paprika :

Paprika, Hint, Güney Amerika ve İspanyol mutfağında popüler bir baharattır ve bir çorba kaşığı önerilen günlük A vitamini miktarının % 69’unu verir. Ayrıca potasyum, kalsiyum ve C vitamini açısından zengindir.
Bezelye :

Bir porsiyon bezelye (yarım bardak), A vitamininin önerilen miktarının% 134’ünü içerir ve sadece 62 kaloriye sahiptir. Ayrıca, B, C ve K vitaminlerinde yüksektir.
Kuru kayısı :

Kurutulmuş meyveler antioksidan ve enerji yönünden harika bir kaynaktır. Kuru kayısı, A vitamini içinde yüksektir. 5-6 adet günlük A vitamini ihtiyacının % 94’ünü içerir.Papaya :

Tropik papaya meyvesi A vitamini, antioksidanlar, mineraller, diğer vitaminler ve enzimler yönünden oldukça zengin. Küçük bir papaya günlük önerilen A vitamini değerinin % 29’unu sağlayabilir.
Vitamin A, cildimizin sağlığı, bağışıklık sistemi ve gözlerin düzgün gelişimi, işleyişi ve bakımı için çok önemlidir.

En iyi yanı, çeşitli sebze, meyve, balık, süt ve et tüketerek seviyelerini optimize edebilmeniz ve böylece ilaç takviyesi olmadan sağlığımızın tadını çıkarabilmemiz!Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...


 Görsel kaynaklar:
 • http://img.aws.livestrongcdn.com/ls-1200x630/cme/cme_public_images/www_livestrong_com/photos.demandstudios.com/getty/article/240/80/182298951_XS.jpg
 • http://drtaylorwallace.com/wp-content/uploads/2015/09/dried-plums-1.jpg
 • http://www.californiadriedplums.org/media/78422eaa/prunes%20on%20wooden%20trays.png
 • http://i.ndtvimg.com/i/2016-05/prunes-625_625x350_61462874585.jpg

İçerik Kaynakları :
 • http://www.healthandhomeremedies.com/drink-this-at-8-a-m-and-it-will-eliminate-all-the-fat-around-your-stomach-like-crazy/

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca