Ana içeriğe atla

Kaliforniya Üniversitesinin Yaptığı Araştırmalara Göre...İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin ister suyunu sıkarak için pek çok derdin devası ama özellikle o ölümcül derdin riskini neredeyse yok ediyor...

Narın faydaları saymakla bitmiyor. İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin, ister suyunu sıkarak için nar, pek çok derdin devası.


İşte Kaliforniya üniversitesinin yaptığı araştırmalara göre narın ve nar suyunun faydaları…

Kalp krizi riskini ve damar tıkanıklığını azaltmada en etkili besin olan narın faydaları saymakla bitmiyor. En doğal alternatiftir. Yani taze sıkılmış nar suyu ile damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini minimuma indirmek mümkündür.Nar ekstresinin, damarlarda biriken yağlı tortuları parçaladığı, kroner atar damar kalınlaşmasını ve damar sertleşmesini önlediği bileşenlere sahiptir.


YAPILAN ARAŞTIRMALARDA NAR SUYUNUN FAYADALARI ŞÖYLE SIRALANMIŞTIR


 • Damarlarda plak birikimin azaltır
 • Oksidatif stresini önler.
 • Kemikokkin, atar damarlardaki iltahaplanmayı yapan kimyasal bileşeni parçalar.
 • Kalp kasında lipidlerin birikimini azaltır
 • Kalp büyümesini engeller
 • EKG anormalliklerini önler
Nar suyunu düzenli olarak tüketenlerde , ters karotis arter stenozu yani şah damarı tıkanıklığını bir yıl içerisinde % 29 azalttığı görülmüştür. Bu oran ilaçlar kadar etkili bir başarıdır. Kolesterol seviyesini düşüren statin ilaçlar vardır fakat nar suyu bu ilaçlara en doğal alternatiftir. Yani taze sıkılmış nar suyu ile damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini minimuma indirmek mümkündür.


NARDA BULUNAN VİTAMİN MİNERAL VE BİRLEŞENLER NELERDİR

1 fincan nar tanesi 144 kalori, 7 gram psa 3 gram protein, bolca C ve K vitaminleri, folat ve potasyum içerir. Nar ayrıca serbest radikallerin neden olduğu zararları önleyen güçlü bir antioksidandır. Peki nar ve nar suyunu bu kadar etkili kılan madde nedir?Cevap verelim : Punikalinler! Punikalinler nar suyunda, nar kabuğunda ve çekirdeklerinde bolca bulunur. Nara süper güçlerini veren bu kimyasaldır. Peki nar neden bu kadar etkili ? Süper güç yapan bileşen ney?

NAR SUYU FAYDALARI NELERDİR?
 • Nar suyu idrar arttırıcı aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelen bir meyve suyudur.
 • Kuvvet verir.
 • Yapılan çalışmalara göre akciğer kanseri gelişiminin inhibe olabileceğini gösteriyor. Ayrıca meme kanserini durdurmakta ve prostat kanserine bağlı olan prostat büyümesini ise yavaşlatmaktadır. Akçiğer kanserinde de etkilidir.
 • Alzheimer hastalığını yavaşlatıyor.
 • Kuvvetli bir adet söktürücüdür.

 • Kadınlarda yumurtanın rahim zarında tutunamamasına neden olan ve çocuk sahibi olmayı zorlaştıran rahim duvarı incelmesi (rahim inceliği) tedavisi için İbrahim Saraçoğlu içilmesini önermektedir. Hamile bayanlar bu şifalı meyvenin suyunu içmelidir. Erken doğum yada düşük doğum yapma riskini azaltır.
 • Kıkırdak zedelenmelerini tedavi etmede yardımcıdır.
 • Kalp hastalıkları tedavisine ve kan dolaşımına yardımcı olmaktadır. Kalp tıkanıklığını önler. Kalp krizi riskini azaltır.
 • Arterlerde plakların birikmesini önleyen nar suyu önceki plak birikimlerini azaltır.
 • Erkeklerde ve bayanlarda cinsel isteği arttırır.
 • LDL  (kötü kolesterol) düşürür ve HDL (iyi kolesterol) yükseltir.
 • Dişlerdeki plak oluşumunu önler.
 • Felç geçirme riskini azaltır.
 • Depresyona iyi gelir, strese karşı rahatlama sağlar.
 • Şeker hastalığı yani diyabete iyi gelir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Sindirim sistemini rahatlatır. Hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır.
 • Cildi güzelleştirir, gençleştirici etkisi vardır. Cildi sıkılaştırır ve kırışık oluşumunu önler.
 • Cilt kanserine karşı koruma sağlar.
 • Saç dökülmesini önler.NAR SUYU YAPILIŞI

Doktorlar günde 1 bardak düzenli olarak içilmesini öneriyorlar. Biz de size maddi imkanınıza göre tüketmenizi öneriyoruz ve yapılışına geçiyoruz.


Narı kabuklarından ayırın ve tanelerini mixerden geçirin. Çekirdekleri iyice parçalanana kadar yani içerken ağza gelmeyecek kadar küçülene kadar öğütmeye devam edin.Daha sonra bardağa doldurmadan önce süzgeçten geçirin ve damak zevkinize göre su ekleyin. Kimilerimiz nar suyunu seyrek sever kimilerimiz de yoğun içmeyi tercih eder.

NAR SUYU NE ZAMAN VE NE KADAR İÇİLMELİDİR?


Tok karınla ve yemeklerden sonra içilmelidir. Eğer aç karın ile içilirse asidik bir yapıda olduğundan midede yanma, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Günde en fazla 3 su bardağı içilmelidir. Yeni doğan bebeklerde alerjiye sebep olacağından içirilmesi tavsiye edilmez.
Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...Görsel kaynaklar:
 • https://www.medicalnewstoday.com/articles/318385.php
İçerik Kaynakları :
 • https://www.medicalnewstoday.com/articles/318385.php
 • https://www.organicfacts.net/health-benefits/fruit/health-benefits-of-pomegranate.html
 • https://www.healthline.com/nutrition/12-proven-benefits-of-pomegranate


ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

İşte evimize getirdiğimiz tehlike göz göre göre "kan-ser" oluyoruz - Prof. Dr. Erkan Topuz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.  Mücadelesinin halkı kanserden korumak olduğunu, tedavinin sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, "Yediğimiz gıdalar, kullandığımız eşyalar kanser olmamıza neden olabilir. Etrafımız hastalık yapıcılarla dolu. Kanser de dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama kendimizi korursak bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer" dedi. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zararın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, "Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınızı korursanız, Türkiye'nin ekonomisin

Duş ve Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğlenceli bir iş olarak görülmese de temizlik konusu mühim. Özellikle bazı yerlerin temizliği çok elzem bir o kadar da keyifsiz, kabul. Ama yapmaktan başka da çare yok. Aslında elinizdeki malzeme ile kolayca temizleyeceğinizi bilseniz, hiç bir temizlik can sıkıcı değil. Hal böyle olunca, özellikle en çok nefret edilen temizlik yerlerinden biri olan duş temizliği için güzel bir pratik yöntemler bulmak lazım. Malum, banyo evde en çabuk ve en çok kirlenen bölge olarak sayılabilir. Özellikle fayansların kirlenmesi, l avaboların leke tutması ve duştan sonra meydana gelen su basıncı, duşun düzgün temizlenmediğinde ortaya çıkan problemlerdendir. Keyfinize göre pahalı temizlik malzemeleri satın alabilir veya bir temizlikçi tutabilirsiniz. Ancak bunları düşünmek yerine gelin daha yakın olan ucuz ve en önemlisi de hızlı olan bu yöntemleri deneyelim. En iç rahatlatıcı özelliği de, sadece iki malzemeye ve birkaç eşyaya ihtiyacınız olmasıdır; Malzemeler :  250 ml sı

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa