Ana içeriğe atla

Böyle Kullanmak Hiç Aklınıza Gelmemiştir! Tuvalet Kağıdı Ruloları İle Yapabileceğiniz 11 Çok Yararlı Şey

Kullanmasını bilirseniz her şeyin bir geri dönüşümü var. Hiç bir şey atılmaz, ziyan olmaz. Hatta bazıları o kadar faydalı olur ki  yüzlerce lirayı cebinizden çıkmasına gerek bile bırakmaz.

Evet, konumuz tuvalet kağıdı ruloları! Tuvalet kağıdı rulolarınızı bundan sonra çöpe atmayacaksınız. Çünkü hiç tahmin edemeyeceğiniz şekilde işinize yarayacaklar.

İşte tuvalet kağıdı rulosunu kullanabileceğiniz 11 farklı yer.

1- Kablolarınızı ruloların içinde saklayın

Birbirine dolanmış şarj aleti ve diğer kablolar sinir bozucu olabiliyor. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak kablolarınızı düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde saklamak çok daha derli toplu olacaktır.

2- Süpürge ucu olarak kullanın

Bazen süpürgenizle her yeri alamıyorsunuz. Tek yapmanız gereken tuvalet kağıdı rulosunu, süpürgenin ucuna takmak. İnanılmaz şekilde işe yarıyor. Özellikle de süpürgenin hiç bir şekilde tam olarak girmedi pencere aralarındaki tozları almada çok etkili.

3- Telefon tutacağı

Telefon tutacakları pahalı olabiliyor. Onlara para vermektense kendi telefon tutacağınızı hazırlayabilirsiniz. Ruloyu yan yatırıp ortasından yatay bir delik açın. Alt kısmına da raptiye yerleştirin. Üzerinin deseni yaratıcılığınıza kalmış.

4- Kuşları besleyin

Bir güzel fikir daha. Ruloyu kuş yeminin üstüne döndürün ve ağaca asın. Yapışması için de fıstık ezmesi kullanabilirsiniz. Böylelikle hem güzel görünümlü hem de kuşlar için çok faydalı bir şey yapmış olacaksınız.

5- Hediye kutusu

Birilerine özel bir hediye kutusu mu yapmak istiyorsunuz? Rulo burada da imdadınıza koşuyor. Tek ihtiyacınız olan biraz yaratıcılık.

6- Mangal

Mangalın ateşini hazırlamak zor olabiliyor. Ruloların içlerine küçük çalı çırpılar doldurun ve daha sonra yakın. En kolay yanan çıra kadar etkili bir çözüm değil mi? Üstelik çıra bulmak her zaman kolay olmuyorken, tuvalet kağıdı rulosunu atmamak sizin elinizde.

7- İpleri kolayca dolayın

Mikserinizin ucuza rulo geçirip ipinizi rahatlıkla sarabilirsiniz. Yöntem çok pratik değil mi? Saatlerce uğraşmaya hiç gerek kalmaksızın, 2 dakika tüm iplerinizi sıkı sıkıya sarmış olacaksınız.

8- Saksı

Bundan daha çevre dostu bir saksı olamaz! Tuvalet kağıdının içine istediğiniz çiçeği dikebilirsiniz. Üstelik toprak da hava alacaktır. Çok daha sağlıklı. Ayrıca bu şekilde saksı içine de ilerde gömebilirsiniz. Tuvalet kağıdı bir süre sonra toprak için eriyip gidecektir.

9- Bigudi

Bigudi yerine rulo kullanarak saçlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken saçlarınızı ruloya tel tokayla tutturmak. İşte size sıfır maliyetli bir çözüm daha.

10- Kalemlik

Belki de en kolayı bu. Fazla yaratıcılık da istemiyor. Küçük bir kutunun içine ruloları yan yana koyup yapıştırın.

11- Tuvalet spreyi

Sevdiğiniz bir aroma yağını, ruloya bu şekilde dökün. Tuvaletiniz, kâğıt bitene kadar mis gibi kokacak.

Bundan böyle kimse tuvalet kâğıdı rulolarını çöpe atmayacaktır. Yaratıcı tüyoları paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • Internet
İçerik Kaynakları :
  • Internet