Ana içeriğe atla

Eklem ve Kireçlenme Ağrılarına 10 Günde Kurtaran Karışım

Yürürken daha çok da merdiven çıkarken hissettiğiniz ağrı ve acıların azaldığını hatta zaman içinde kaybolduğunu göreceksiniz.

Ayak bilekleri diz ve eklemlerindeki ağrılar için sık sık kullanılan Japonların bulduğu doğal bir tedavi yöntemidir.

Birçoğunuz pahalı ve vücudu yoran, yan etkileri olan ilaçlar kullanmayı alışkanlık haline getirdiniz bile fakat eskiden doğrusu eczanelerin ve ilaç firmalarının her köşeye kurulmadığı tarihlerde insanlar tedaviyi doğal yöntemlerle sağlıyordu.

Hepimiz de size eskiden ninelerinizin babaannelerinizin bildiği bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi

Kemiklerin birbirine sürtündüğü eklem bölgelerindeki ağrılar özellikle belli bir yaştan sonra dayanılmaz bir acı haline gelmeye başlar. Japonya’da doğan bu “Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi” samuray savaşçıları tarafından fazlaca sık kullanılmaktaydı.

Çünkü onlar sirke ve yumurta kabuklarının karışımı ile oluşan bolca kalsiyumlu karışımın eklemler için ne kadar faydalı bulunduğunun farkına varmışlardı. Bunun nedeni yumurtada çokça bulunan protein, vitamin ve kalsiyumun vücudumuzdaki kemikleri ve bağışıklık sistemimizi çok iyi güçlendirilmesidir.

Bu naturel içecek ile kemiklerinizin sağlığını geliştirin!

Yumurta kabuğu ortalama 1800 mg kalsiyum ihtiva ettiği tahmin edilmektedir. Vücudumuzun günde ihtiyaç duyduğu kalsiyum ise 400 mg, bu nedenle bu içecek size en az 5 gün yetebilir.

Öte taraftan, sirke ile yumurta karışımının zayıf ve kırılgan kemikleri güçlendirmesinin nedeni, sirkenin kalsiyum emilimine yardımcı olmasıdır. Sonuç olarak, yumurta sarısı vücudumuz için iyi bir D vitamini deposudır.

Kemikler için Samurai içeceği

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için lüzumlu malzemeleri sıralayalım.

Malzemeler;

  •     1 adet köy yumurtası
  •     150 ml organik elma sirkesi

Köy yumurtasının kabuklarını temizlenene kadar iyice sudan geçirin. Minik bir kavanozun içerisine koyduğunuz sirkeye yumurtayı bırakın. Yedi gün kadar bekledikten sonra sirke, yumurtanın kabuğu tamamen eritecektir.

Bu süreden sonrasında kabukların dışında, kalan tek şey yalnız zar ve içerisindeki kısımdır. Zarı ayırın ve yumurtayı sirkenin içerisine dökün. Benzeşik bir yapı elde edene kadar her şeyi iyice karıştırın. Kalan sirkenin üzerine seyreltmek için 1 su bardağı kadar su ilave edin.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için karışımımız hazır. Eklem ve diz ağrılarınızı gidermek için günde 3 kere 1 yemek kaşığı kadar bu karışımdan için. Ağrılarınız 10 güne kalmadan hissedilir derecede azalacaktır. Merdiven çıkarken hissettiğiniz ağrı ve acıların azaldığını tecrübe edinmek size moral olacaktır.

Neden sirke yumurta kabuğunu çözdü?

Yumurtanın kabuğu “kalsiyum karbonat” adında olan ve asitlerin hareketine karşı çok duyarlı bir bileşik ile oluşturulur. Ve sirke (aynı salata eklenmiş olur) bir asittir (asetik asit denir).

Yumurtayı sirke koyduğumuzda kabuktaki kalsiyum karbonat, sirke asidi ile kimyasal reaksiyona girer. Bu tepki korozyon veya denatürasyon olarak adlandırılır. Ve herhangi bir kimyasal reaksiyonda olduğu şeklinde, ilk maddeler kaybolur ve yeni maddelere dönüştürülür.

Oluşan bu yeni maddelerden biri de bir gazdır ve bu nedenle sirke batırdığınızda yumurta yüzeyinde kabarcıklar görünmüş olduğunü görüyorsunuz.

Doğal Yumurta Kabuğu Zarı’nın tesiri nedir?

Amerika, Kanada başta olmak üzere ve birçok Avrupa ülkesinde son yıllarda nem (organik Eggshell Mambrane) kısaca doğal Yumurta Kabuğu Zarı kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar nem’in şu demek oluyor ki doğal Yumurta Kabuğu Zarı’nın, organik bir polimer olması sebebi ile içinde birçok faydalı bileşeni taşıdığı ek olarak proteinden varlıklı olmasının da tesiri ile kireçlenme tedavisinde ağrı ve tutukluğu gidermeye yardımcı bulunduğunu ortaya koymuştur.

Bu durumda da Yumurta Kabuğu Zarı’nın erken osteoartrit vakalarında faydalı olabileceği ile ilgili veriler bulunmaktadır.

 Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.dailymail.co.uk/health/article-1250769/Cider-vinegar-cured-excruciating-arthritis-weeks.html
İçerik Kaynakları :
  • https://arthritiscure.me/rebuilding-cartilage-with-eggshell-membrane/
  • http://helpmatesheart.blogspot.com.tr/2010/11/old-fasioned-recipe-for-egg-shell.html

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Kuru Fasulyenin Gaz Yapmaması Nasıl Sağlanır?

Bol proteinli, lezzetli mi lezzetli kuru fasulyeyi çok seviyor, hatta ne kadar çok yersek yiyelim hiç bıkmıyoruz. Kuru fasulye yanına pilav, cacık ya da turşu olan bir masaya kim oturmaz ki? Kuru fasulyenin gaz yapmaması için ne yapmak gerekir biz biliyoruz. Her güzel şeyin bir bedeli var gibi kuru fasulye yemenin de bir bedeli var, o da ‘’gaz’’ mı diyorsunuz? Hayır, aslında böyle bir bedel yok. Kuru fasulyenin gaz yapmaması için sadece bilmeniz ve yapmanız gereken şeyler var. Bunlar nelerdir gelin bir bakalım… Konunun başlangıç noktasına gelelim; ‘’Kuru fasulye neden gaz yapar?’’ Kuru fasulye bünyesinde midemizin sindiremeyeceği kadar oligosakkarit bulunduruyor. Oligosakkarit, şeker molekülleridir. Midemiz ve ince bağırsaklarımız oligosakkariti sindiremez ve bu yüzden başka sevdiğimiz kuru fasulye olmak üzere diğer tüm baklagiller midede rahatsızlık yaşanmasına sebep olur. Yaşanılan gaz ve mide rahatsızlıklarına çözüm olarak oligosakkaritleri kalın ba

İşte Ayak Şişliklerinin Sebebi Olabilecek 9 Ciddi Hastalık

Sadece sıcaklardandır, bütün gün ayakta durdum ondandır ya da bugün çok yürüdüm de şişti demeyin. Ayak şişmesinin sebebi bu 9 rahatsızlıktan biri olabilir. Ayakların şişmesi genellikle hamilelik, sakatlık veya tüm gün ayakta durmak gibi koşullarla ilişkilendirilir. Ancak ayakları şiş olan birçok insan ne hamile, ne spor sakatlığı var ne de tüm gün ayakta çalışıyor. Peki diğer sebepler ne olabilir? Aklınızda bulunsun, çoğu zaman ayaklarınızın şişmesi hayatınızı tehdit etmez  ancak yürümek için onlara ihtiyacınız olduğunu düşününce, tedbirli olmakta fayda var. Soğuk suda bekletmek veya güzel bir masaj yaptırmak tüm sıkıntılarınızı ortadan kaldırabileceği gibi, başka sebepleri de olabilir. Hadi bunları öğrenelim! Altta yatan sebep hayati risk taşıyor da olabilir ne yazık ki her zaman yüksek yüzdelik dilimde bulunacak kadar şanslı olmayabiliyoruz. Bu içeriğimiz sayesinde ayaklarınızın şişmesinin sebepleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve doktorunuz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Soğanın Şaşırtıcı Bir Şekilde Tedavi Ettiği 10 Sağlık Sorunu

Soğan tam bir mucize saçan bitkidir. Soğan sayesinde tedavi edebileceğiniz o kadar çok sağlık problemi var ki. Eskilerin tedavi reçetelerini düşününce soğansız bir tarif yok denecek kadar az. Soğan; yanığa, yüksek ateşe, siğile ve hatta kansere bile iyi gelmektedir. Bunlar soğanın en yaygın bilinen özelliklerinden birkaç tanesidir. İşte soğanın inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği sağlık problemleri: 1.Soğuk algınlığına iyi gelmektedir Soğanın soğuk algınlığına iyi geldiğini duymayan yoktur. Mevsim geçişlerinde ve soğuk kış aylarında, hastalanacağınızı hissettiniz zaman derhal çiğ soğan tüketmelisiniz. Soğanı bu şekilde tüketmeyi sevmiyorsanız bunun yerine soğan, bal ve zencefil karışımından doğal bir çay hazırlamak mümkündür. Soğan tüketmeye başladığınız anda sinüsler temizlenmektedir. Soğan çayı reçetesi ise antibiyotik görevi görmesinin yanı sıra boğazdaki ağrıyı da yok etmektedir. 2. Vücut ateşini düşürür Soğanla yüksek ateşin düşürülmesi size biraz tu

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır. KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır. KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI 1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır :  Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır. 2- Antibakteriyel özelliği vardır :  Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır. Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler. 3 - Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır :  Serbest köklerin sebep olduğu damar hasar