Ana içeriğe atla

Hayatınızı Daha Yaşanılır Kılacak 7 Basit Kural

Bu kuralları çok dikkatli bir şekilde okuyup kendinize uyarlayın, sonra farkı göreceksiniz… İçinizde tutmayın, kendinize dert etmeyin, açık ve net bir şekilde ifade edin, gereksiz bilgi vermek zorunda da kendinizi hissetmeyin, hayatınızın ne kadar olumlu değiştiğini göreceksiniz.

İşte o kurallar!

1. Sadece sevdiğiniz işi yapın!

Yaptığınız şey sizin zevkiniz olmalı ve üstüne bir de para kazanmalısınız. Bu sizi her yönden rahatlatacaktır. Mutluluğun ilk adımı aslında bu. Sevidiğiniz ne varsa onu yapın.

2. Sevmediğiniz işi yapmayın!

Hayata 1 kez geliyorsunuz, bu hakkı da sevmediğiniz bir işte çalışarak heba etmeyin. Sevdiğiniz işlerin, hobilerin, güzelliklerin peşinden koşun. Onları arayın, elde etmeye çalışın. Siz mutsuz olursanız inanın çevreniz de mutsuz olur. Siz mutlu olursanız onda da mutlu.

3. Rahatsız olduğunuz konuları o çözün…

Bir sorun var ise ya da rahatsız olduğunuz bir konu, bunu o an orada konuşun ve çözün.

4. Soru olmadığı sürece cevap vermeyin!

Size soru sorulmuyor isyan ediliyorsa cevap vermeye tenezzül etmeyin. Bu duruma onları alıştırmayın. Bu tarz bir yaklaşıma pirim vermeyim. Gerçekten bir şeyin sebebini öğrenmek isteyen ve yardımcı olmak isteyen birisi emin olun ona göre soru sorar. Ama siz sürekli alttan alıp alıştırırsanız, bir süre sonra o hep bunu kendinde hak olarak görür ve üste çıkar.

5. Fazla detay vermekten kaçının!

Örneğin işe geç kaldıysanız sorulmadığı sürece nedenini söylemeyin. Kendinizi iza etmeye çalışmayın, özel hayatınızı ya da özel bir durumunuzu kimseye açmak zorunda değilsiniz. Onların da bunu deşmeye, öğrenmeye çalışmaya hakkı yok. Mesafenizi koruyun. Bırakın birisinin sizden rahatsızlığı varsa, o gelip söylesin.

6. Haklı olduğunuz konularda doğru savunma yapın…

Hesap sormak yerine konuyu anlatıcı birkaç cümle kurarsanız daha etkili olacaktır.

7. Son olarak asla birine kısa süre içinde güvenmeyin…

Güven kazanılır. Bu yüzden herkese kolayca güvenmeyin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • BrightSide.Me
İçerik Kaynakları :
  • BrightSide.Me