Ana içeriğe atla

Koltuk Altındaki Kötü Kokudan ve Terden Tamamen Kurtulmak İçin...

Koltuk altı kokusu, ter, bakteri ve ölü hücrelerin bölgede birikmesiyle oluşan rahatsız edici bir durumdur. Kötü koku, hijyen eksikliği ile ilişkilendirilse de hormonların nasıl çalıştığı ve kişinin alışkanlıkları ile de alakası vardır.

Ortadan kaldırılabilen ciddi bir durum olmasa da geleneksel ürünlerle bu kokudan kurtulamadıkları için bazı insanlarda sosyal stres ve özgüven sorunlarına yol açabilir. Neyse ki, bu sorunu kontrol altına almak için piyasadaki ürünlere ek olarak doğal çözümler de bulunmaktadır.

Evde kolayca hazırlayabilirisiniz. Diğer ürünlerin aksine kimyasal içermezler. Bu sayede cildinizde istenmeyen tepkilere yol açmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Karbonat, deniz tuzu ve narenciye

Bu formül, antiseptik ve antimikrobiyel bileşenler açısından zengin olduğundan koltuk altında bakterilerin oluşturduğu kötü kokuyu gidermek için en iyi yöntemlerden biridir.

Malzemeler : 

 • 2 portakal kabuğu
 • 2 limon kabuğu
 • 1/2 bardak su (125 ml)
 • 6 yemek kaşığı karbonat (60 gr)
 • 3 yemek kaşığı deniz tuzu (30 gr)

Hazırlanışı:

 • Portakal ve limon kabuklarını kesin ve yarım bardak su ile kaynatın.
 • Kaynadıktan sonra ılıklaşana kadar bekletin.
 • Süzün, ardından karbonatı ve deniz tuzunu ekleyin.
 • Kalın bir macun kıvamı elde edene kadar hepsini karıştırın.
Nasıl uygulanır?

Deodorantı koltuk altınıza sürün ve en az 40 dakika bekletin. Nemli bir bezle koltuk altınızdaki kalıntıları temizleyin, gerekli görürseniz bu uygulamayı günde 2 defa tekrarlayabilirsiniz.

Aleo vera ve çay ağacı yağı

Biraz aleo vera jeli ve çay ağacı yağını karıştırırsanız kötü kokuyu giderip koltuk altınızı temizleyebileceğiniz bir ürün oluşturabilirsiniz. Her ikisi de cildin pH seviyesini düzene sokar, mikrobiyel bileşenleri sayesinde bakterilerin olumsuz etkilerini ortadan kaldırır.

Malzemeler

 • 5 yemek kaşığı aleo vera jeli (75 gr)
 • 1 yemek kaşığı çay ağacı yağı (5 gr)
 • 3 yemek kaşığı gül suyu (30 ml)
Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Nasıl uygulanır?

Ürünü koltuk altınıza sürün ve durulamayın. Daha iyi bir sonuç elde etmek için günde 2 ya da 3 defa kullanın.

Elma sirkesi ve lavanta

Elma sirkesinde bulunan doğal asitler ve lavantanın aktif antimikrobiyelleri ter ve bakterinin sebep olduğu kötü kokunun giderilmesine yardımcı olur.

Malzemeler

 • 6 taze lavanta
 • 1 bardak organik elma sirkesi (250 ml)
 • İhtiyacınız kadar su
Hazırlanışı
 • Lavantaları bir kavanoza koyun ve üzerine elma sirkesini ekleyin.
 • 10 gün bekledikten sonra suyunu süzün.
 • Uygulamadan önce, eşit miktarda su ile seyreltin.

Nasıl uygulanır?

Sıvıya bir parça pamuk batırın ve koltuk altınıza uygulayın. Her gün iki defa uygulayın.

Mısır nişastası ve Hindistan cevizi yağı

Mısır nişastası ve Hindistan cevizi yağı birleşince, istenmeyen kokulardan kurtulmak için ter ve bakteri kalıntılarının emilmesine yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında, cildin oksijenasyonuna katkı sağlayarak ölü hücrelerden arındırır, ter bezlerinin çalışmasına yardımcı olur.

Malzemeler

 • 5 yemek kaşığı mısır nişastası (50 gr)
 • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (30 gr)
 • 10 damla çay ağacı yağı
 • 1/2 yemek kaşığı E vitamini yağı (2 gr)
Hazırlanışı
 • Mısır nişastasını ve Hindistan cevizi yağını kremsi bir kıvam elde edene kadar karıştırın.
 • Çay ağacı yağını ve E vitaminini ekleyip, karıştırmaya devam edin.
 • Her şey iyice karıştıktan sonra hava geçirmez bir kapta saklayın.

Nasıl uygulanır?

Deodoranttan bir parça alın ve koltuk altınıza sürün. Her gün, günde 2 defa kullanın.

Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen... Kürlerin faydalarına ilişkin detaylı bilgileri kaynakça bölümündeki videolardan da izleyebilirsiniz.

Görsel kaynaklar:

 • https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/preventing-body-odor#1
İçerik Kaynakları :
 • https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/preventing-body-odor#1
 • https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/reduce-body-odor

ŞUAN EN ÇOK NE OKUNUYOR 👇👇

Diz, Kemik Ve Eklem Ağrılarına Son Veren Karışım

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz bölgesindeki şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Diz ve eklem ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir. 2 çorba Kaşığı Kil 2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği 1 çorba Kaşı Kaya Tuzu 1 çay Kaşı Menekşe Yağı 1 çay Kaşı Biberiye Yağı Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı Hazır durumda b

Diş Macununun Değişik Kullanım Alanları

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemiyor. Diş macununun daha pek çok kullanım şekli mevcut! 1)Mutfak ya da banyodaki musluklarınızı, lavabolarınızı üzerinde diş macunu olan bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz 2)Özellikle bayanlar olmak üzere saçlarımızı boyarken yaşanan yüzümüze,elimize,kulağımıza boya bulaşma sorununu çözmek için diş macunu ile ovalarız. 3)Duvarlardaki küçük delikleri diş macunu ve karbonatı karıştırıp doldurarak kapatabilirsiniz. 4)Dışardaki atmosferden dolayı gözlüklerdeki buğlu camı diş macunu sürüp, hafifce ovaladıktan sonra su ile temizleyerek kalıcı buğlanmaları engelleriz. 5)Günümüzde kullanılan ütünün metal kısmında, yanıklar sonucu oluşan lekelere diş macunu sürüp , bez ile ovaladığımızda lekelerden kurtuluruz. 6)Deri ayakkabı ve deri giysilerde giyildikçe oluşan yıpranmalar sonucunda diş macununu sürerek renklerini eski haline getirebilirsiniz

Saçınızdaki Beyazlardan Sonsuza Kadar Kurtulun!

Saçlarınızın arasında istemediğiniz beyaz teller mi çıkıyor? Saçlarınız gri görünmese bile bu bir kaç tel sizi huzursuz etmeye yetiyordur. Hatta saçlarınızı boyatmak ve şekillendirmek için harcadığınız paralar da can sıkıcı olmaya başlamış olabilir. Yavaş yavaş siz de bu beyaz saçların genç yaşlarda neden çıktığını ve bu durumdan nasıl kurtulacağınızı merak etmeye başlamışsınızdır. Bizce bunun için denenebilecek ilk, en kolay ve en ucuz yol bitkisel doğal çözümleri denemek. Ama isterseniz çözümlere geçmeden önce neden bu genç yaşınızda saçlarınız beyazlıyor sebeplerine bir göz atalım; Erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri Saç beyazlamasının bilinen en büyük sebebi genetiktir. Yani anne/babanızın saçlarında sizin yaşlarınızdayken beyazlama olmuşsa bu çok yüksek ihtimalle sizde de olacak anlamına geliyor. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak bilinen şeker hastalıkları da saçlarınızın erken beyazlamasına sebebiyet verir. Saça rengini veren mela

Sineklerden Tamamen Kurtulanın En Kolay Yolu

Özellikle bahar mevsimi ile birlikte sinekler maalesef sürekli etrafımızdalar! Biz onları uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz ama onlar pes etmeden geri dönüyorlar! Üstelik çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde çoğalarak, kabus haline geliyorlar. Çok hızlılar ve çok rahatsız edici bir haldeler… Onlarla mücadele etmenin doğal yolları var ,şimdi bunlardan bahsedelim. İşte sinekleri doğal olarak kaçırmanın 7 yöntemini öneriyoruz: 1. Karanfil ve Limon Sinekler karanfil kokusundan nefret eder ve de limon ile karanfil kokusu birleşince ortada tek bir sinek bile kalmaz. Hem de siz kimyasala maruz kalmadan sinekleri uzaklaştırısınız, hem de hoş bir koku ile de keyif alırsınız. İhtiyacınız olan da sadece,     Limon     Karanfil Limonları ikiye bölün ve karanfilleri limonun iç kısmına batırın. Karanfillerle süslenmiş limonu açık havada masanızın üzerine dekoratif mumlar arasınada yerleştirin ve keyfini çıkarın. 2. Kendin Yap Sinek Kovucu Sprey Ayrıca

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez.

Senede 1 Bu Karışımı Evine Uygulayanın Evine Böcek Girmez Evinizden çıkmayan inatçı böceklerinden kurtulmak için bu karışımı hazırlamalı ve 4-5 gün üst üste uygulamalısınız. Ardından böceklerin kaçtığını, kaçmayanların da öldüğünü göreceksiniz. Özellikle hamam böceği görünümü ve hareketleri nedeniyle oldukça ürkütücü ve tiksindirici bir haşeredir. Birçok kişi karşı karşıya gelmekten bile korkarken kimileri de düşünmeye dahi dayanamaz. Tüm bunların yanında kimse evinden sürekli olarak üreyen hamam böceği ailesinden birey görmek istemez. Marketlerde satılan kimyasal ürünleri kullanarak kendinizin ve evdeki sevdiklerinizin sağlığını riske atabilir ya da kendi böcek savıcı ilacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çünkü bu böcekler ile mücadele etmezseniz evinize sık sık bakteri taşıyacaklar, kısa sürede hastalık derecesine varan sonuçlar ile karşılaşabileceksiniz. Doğal böcek ilacı nasıl hazırlanır? Vereceğimiz tarifi uygulamadan önce ilk olarak aşa