Ana içeriğe atla

Doğal Antibiyotik ve Kadınsal Hastalıklara Şifa -

Bu doğal antibiyotiği herkes yapmalı. İlaçların kötü yan etkilerini hemen hemen herkes biliyor. Doğal ilaçları hazırlamak varken macera aramayın! Bu doğal tarif bir çok hastalığa şifadır.

Gerekli Malzemeler

  •     250 gram maydanoz sapı
  •     250 gram limon kabuğu
  •     250 gram bal
  •     200 ml zeytinyağı (1 su bardağı kadar)

Hazırlama Metodu

Maydanoz kökünü çok küçük parçalara kesin ve limon kabuğu, bal ve zeytin yağı ile birlikte blender içine koyun. Bulamaç karışımına gelene kadar malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı buzdolabında saklayın.

Alınma Şekli

Her sabah kalkınca bir çorba kaşığı tüketin. Karışımı bitirdikten sonra bakteriler yok olacak.

Not: Balı güvenilir bir arıcıdan satın alın. Limonun kabuğunu karbonatlı suda iyice yıkayın. Ayrıca, maydanozu kökünü kullanmadan önce iyice yıkayın.

Faydaları

– Kadınların vajinal akıntılarında, sistit, idrar yolu enfeksiyonu, sırt ağrısı, idrarda kan görme, böbrek taşı düşürme gibi sorunları çözmekte faydalı.

– Dışarıdan gelen mikrop ve virüslere karşı etkilidir.

– Hiç bir yan etkisi yoktur.

Limonu hayatınızdan çıkartmayın.

İltihaplanmayı önler: Limonun faydaları ile maydanozun faydaları birleşince, iltihaplanmaya bağlı olarak oluşan hastalıklar kısa sürede tedavi edilir. İltihap söktürücü özelliğiyle limon maydanoz kürü, idrar enfeksiyonlarının tedavisinde de etkilidir.

Doğal bir ağrı kesicidir: Bakteri ve zararlı maddeleri vücuttan atmada etkili olduğu için, kas ve eklem ağrıları ile romatizmal ağrıların hafiflemesini sağlar. Düzenli kullanılırsa hastalığın tedavisine yardımcı olur.

Karaciğer için faydalıdır: Karaciğer yağlanması, karaciğer hastalıkları içerisinde en sık rastlanılan sağlık sorunudur. Dengesiz beslenme ve aşırı alkol kullanımına bağlı olarak oluşan karaciğer yağlanması, sağlıklı besinler tüketilerek önlenebilmektedir.

Kilo verdirir: Maydanoz limon kürünün aslında bayanlar tarafından çok tüketilmesinin sebebi kilo verdirmesidir. Kilo verdirici özelliği ise, idrar söktürücü olmasından ve sindirimi düzenlemesinden kaynaklanmaktadır. Her gün aç karnına bir bardak içilirse, iştahı azaltır. Sık idrara çıkmayı sağlar ve yağların idrarla atılmasında etkilidir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-benefits-of-olive-oil
İçerik Kaynakları :
  • https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-benefits-of-olive-oil
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/fruit/health-benefits-of-lemon.html
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/health-benefits-of-parsley.html